Yüz Germe Ankara

Yüz germe Ankara; cildin toparlanması, daha gergin ve sıkı hâle getirilmesi için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemlerle yapılabilen estetik uygulamalardır. Yüz germe Ankara işleminde alın, kaşlar, göz çevresi ve yanaklar toparlanır. Böylece yüzün tamamında gençleşme ve sıkılaşma etkisi görülebilir. Yüz germe Ankara işleminde kişinin ihtiyaçlarına göre farklı yöntemler tercih edilebilir. Yoğun sarkma görülen kişilerde yüz germe ameliyatları oldukça etkin sonuçlar verir. Ameliyatsız yüz germe Ankara tercih edenler ise fransız ip askı ile yüz germe uygulamasını tercih edebilirler. Klasik ip askı uygulamalarına göre uzun süre kalıcılık ve minimum risk sunan fransız askı yöntemi, hem dokuların kaldırılmasını sağlar hem de cilt altındaki kolajen üretimini destekler.

Yazımızın devamında yüz germede kullanılan yöntemler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara yüz germe fiyatları için ise Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Germe Ankara Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatları, özellikle cildinde yoğun sarkma görülen ve uzun süre kalıcı etki isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Yüz germe ameliyatlarında kulak önünden başlayıp, kulak arkasına doğru devam eden bir kesi yapılır. Bu kesiden yüz derisi kaldırılır. Sonrasında “Smass” adı verilen yapı kaldırılır ve dokular asılarak, yeniden konumlandırılır. Eğer varsa, deri fazlalıkları çıkarılır.

Yüz Germe Ankara Ameliyatı Sırasında Can Yanar Mı? Anestezi Yapılır Mı?

Yüz germe ameliyatları, genel anestezi ile yapılır. Bu nedenle hastalarımız işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Gerekli durumlarda işlem sırasında gıdı dediğimiz, çene altı bölgeye de uygulama yapılabilir. Böylece yaşlı görünüme neden olan sarkmaların çoğu, hiçbir acı olmadan toparlanabilir. Ameliyat sonrasında oluşacak ağrılar ise ağrı kesicilerle kontrol altına alınır.

Yüz Germe Ameliyatlarının Sonucunda Neler Olur? Yüz Nasıl Görünür?

Yüz germe ameliyatlarında şakak, yanak ve çene bölgesindeki deri bollukları toparlanır. Bu nedenle yüz birçok açıdan daha estetik görünüme kavuşur. Aynı zamanda göz çevresindeki deformasyonun giderilmesi de sağlanır. Bu nedenle yüz daha gergin ve genç; bakışlar daha canlı ve etkileyici görünür.

Yüz Germe Ankara Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Yüz germe ameliyatları yapılan uygulamaya göre değişmekle birlikte 4 – 7 saat sürer. Eğer mini yüz germeyapıldıysa bu süre daha da kısa olabilir. Mini yüz germe ameliyatlarında cerrahi kesi sadece kulak önünden yapılır. Genellikle çene bölgesinde deri bolluğu fazla olmayan hastalarımızda tercih edilen bir yöntemdir.

Yüz Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yüz germe ameliyatlarından sonra;

  • Birkaç gün hastanede istirahat edilir.
  • 1 hafta – 10 gün sonra saç içindeki dikişler alınır.
  • Yüzde yaklaşık birkaç hafta şişlik olması normaldir. Şişlikler indiğinde estetik sonuçlar net bir şekilde görülebilir.
  • En az 2 hafta boyunca ağır fiziksel aktiviteden uzak durulmalıdır.
  • Cildi güneşten korumaya özen gösterilmelidir. Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin kullanılması tavsiye edilir.

Ankara yüz germe ameliyatı ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Ankara Nasıl Yapılır?

Günümüzün modern estetik uygulamaları, cerrahi kesiler olmadan da gençleşme imkânı sağlamaktadır. Özellikle sarkmanın daha az olduğu kişilerde, botoks ve dolgu uygulamaları sayesinde de dokuların sıkılaştırılması sağlanabilir. Fransız ip askısı ve diğer ip askılama yöntemleriyle de dokular toparlanabilir.

Fransız İp Askı ile Yüz Germe Nedir?

Dinamik askı olarak da bilinen fransız ip askısı, özellikle ameliyatsız yüz germe isteyen hastalarımızda tercih edilen bir yöntemdir. Fransız ip askı ile yüz germe işleminde saç içerisinden uygulama yapılır. İpler sarkan dokuların asılmasını, kaldırılmasını sağlar. Aynı zamanda cilt altındaki kolajen üretimini de destekler. Böylece ciltte hacim artışı sağlar.

Fransız İp Askı Yönteminin Avantajları Nedir?

  • Cerrahi olmayan bir uygulama olduğu için kişi aynı gün içerisinde sosyal yaşamına dönebilir.
  • Yüz germe ameliyatlarına göre daha konforlu, acısız ve ağrısız bir işlemdir.
  • Uygulama sırasında lokal anestezi kullanıldığı için hiçbir ağrı-sızı hissedilmez.
  • Kullanılan iplerin dışı silikon, içi ise polyester malzemeden üretilmiştir. Bu nedenle oldukça esnek ve dayanıklı yapıdadır.
  • Fransız ip askısında kullanılan ipler, diğer iplere göre daha tırtıklı yapıdadır. Bu nedenle cilde daha iyi tutunur ve uzun süre kalıcılık sağlar.

Yüz Germe Ankara Uygulamaları Kalıcı Mıdır?

Ameliyatlı yüz germe işleminin kalıcılık süresi yaklaşık 5 – 10 yıldır. Fransız ip askısının etkisi ise 2 – 5 yıl devam eder. Kalıcılık süresi kişinin yaşına ve cilt yapısına göre de değişebilir. Aynı zamanda yüz germe yapılsa bile vücudumuzun yaşlanma süreci devam edecektir. Daha uzun süreli etki isteyen hastalarımız, yüz germe etkisi sonlandığında yeniden yüz germe yaptırabilir.

Ankara Yüz Germe Fiyatları 2021

Yüz germe sonrasında cilt daha sağlıklı ve güçlü görünür. Kişinin yüz ifadesi de gençleşir. Yüz germe yaptıranlar, uygulama sonuçlarından oldukça memnun kalmaktadır. Yüz germe için kullanılacak yöntem ise fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle Ankara yüz germe fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir, randevu alabilirsiniz.