Altın İğneli Radyofrekans Ankara

Altın iğneli radyofrekans Ankara; mikro boyutlardaki altın iğneler yardımıyla uygulanan fraksiyonel radyofrekans işlemleridir. Altın iğneli radyofrekans uygulamasının en büyük avantajlarından biri ciltte soyulma, pullanma ve kızarıklığın olmamasıdır. Aynı zamanda iğneler sayesinde cildin alt katmanlarına kadar ulaşılabilir. Böylece alt katmanlarda da sıkılaşma ve yenilenme etkisi görülür. Altın iğne, seanslar hâlinde uygulanır. Seans sayısına ise kişinin cilt yapısına ve ihtiyaçlarına göre karar verilmektedir. Ankara altın iğneli radyofrekans fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Altın İğneli Radyofrekans Nedir?

Güneş, stres, yaşlanma gibi birçok nedenle cildimiz yıpranır. Özellikle 30’lu yaşlarda, yaşlılık belirtileri kendini göstermeye; cilt daha mat ve yorgun görünmeye başlar. Altın iğne radyofrekans uygulaması; cildi sıkılaştırmak, yara ve akne izlerini gidermek, çatlak ve gözenek görünümünü azaltmak için yapılır. Uygulama sırasında oldukça küçük boyutlardaki altın iğneler kullanılır. Bu iğneler yardımıyla radyofrekans enerjisi cilt altına verilir.

Neden Altın İğneler Kullanılır? Altın İğnenin Etkisi Nedir?

İşlemde kullanılan altın iğneler, radyofrekans enerjisinin dengeli, kontrollü ve homojen olarak cilde dağılmasını sağlar. Böylece aşırı doku hasarından cildi korumak mümkündür. Aynı zamanda mikro boyutlardaki bu iğneler, cilde hafif düzeyli hasarlar verir. Bu hasarlar cilt için ciddi bir risk oluşturmasa da dokuların canlanmasını sağlar ve kolajen üretimini artırır. Bu nedenle birçok cilt sorununda etkin çözümler alınabilir.

Altın İğneli Radyofrekans Hangi Durumlarda Uygulanır?

Altın iğne uygulamasının kullanım alanı oldukça geniştir. Bu nedenle birçok farklı cilt probleminin tedavisinde uygulanabilmektedir. Altın iğne;

 • Yanık ve yara izlerinin açılması
 • Çatlak görünümünün azaltılması
 • Yaşlanma belirtilerinin ve ince kırışıklıkların giderilmesi
 • Boyun, gıdı ve dekolte bölgesindeki ince çizgilerin, kırışıklıkların giderilmesi
 • Akne ve sivilce izlerinin azaltılması
 • Göz çevresindeki rengin eşitlenmesi; göz çevresinin daha gergin, genç görünmesi
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması
 • Vücuttaki leke ve cilt kusurlarının giderilmesi için yapılabilir.

Altın İğneli Radyofrekans Nasıl Yapılır?

Altın iğne, ameliyatsız bir uygulamadır. Bu nedenle işlem sonrasında uzun iyileşme sürelerine gerek yoktur. Kanama gibi şikâyetler görülmez. Altın iğne uygulaması esnasında mikro iğnelerin de yardımıyla radyofrekans işlemi yapılır. Uygulamadan maksimum verim alabilmek için seanslar hâlinde uygulama yapılması gerekir. Her seans ortalama 30 – 45 dakika sürer. Eğer bacak gibi geniş alanlara ya da birkaç farklı bölgeye uygulama yapılıyorsa seans süreleri uzayabilir.

Altın İğneli Radyofrekans Uygulaması Kaç Seans Yapılır?

Her hastamızın cilt yapısı, ihtiyaçları farklıdır. Aynı zamanda uygulama yapılan bölgenin özelliği da seans sayılarında etkilidir. Bu nedenle seans sayıları da kişiden kişiye değişebilir.

Altın İğneli Radyofrekans Uygulanırken Ağrı ya da Acı Hissedilir Mi?

Seanslar sırasında mikro boyutlu iğneler kullanıldığı için hafif bir ağrı hissedilebilir. Ağrı ya da acı hissedilmemesi için anestezik kremler kullanılabilir. Böylece cildi hassas hastalarımızda bile hiçbir acı ya da ağrı olmadan uygulama yapılabilmektedir.

Altın İğneli Radyofrekans Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Altın iğne uygulamasından sonraki 12 saat boyunca ciltte hafif kızarıklık olabilir. Bu beklediğimiz bir yan etkidir ve kendiliğinden geçer. Bunun dışında yoğun bir ödem ya da kanama gibi yan etkiler görülmez. Bu nedenle kişi aynı gün içerisinde ev ya da iş hayatına dönebilir.

Altın iğne seanslarından sonra cilt hassaslaşacağı için cildi güneşe karşı korumak önemlidir. Bu nedenle yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin kullanılması gerekir.

Altın İğneli Radyofrekans Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Altın iğneli radyofrekans uygulaması yaygın olarak yüz bölgesinde tercih edilen bir işlemdir. En büyük avantajlarından biri de vücudun farklı bölgelerine yapılabiliyor olmasıdır. Özellikle bacak ve basen bölgesinde çatlak görünümü olan bölgelerde altın iğne ile oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Altın İğne Radyofrekans Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Altın iğne uygulaması ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları arasında en etkili ve etkisi uzun süren işlemlerden biridir. Bu nedenle hastanın hem konforlu hem de etkin sonuçlar almasını sağlar. Altın iğne uygulaması;

 • Fraksiyonel lazerin aksine ciltte pullanma ve kabuklanma yapmaz. Cildi soymadan yeniler.
 • Etki süresi oldukça uzundur.
 • İlk seanstan itibaren olumlu sonuçlar vermeye başlar.
 • Ameliyatsız, ağrısız ve acısız bir işlemdir.
 • Her cilt tipinde uygulanabilir.

Altın İğne Radyofrekans Ankara Fiyatları 2021

Altın iğne seanslarından sonra ciltte kısa süre içerisinde sıkılaşma ve gençleşme etkisi görülür. Çatlaklara karşı da etkili olduğu için birçok cilt kusurunda akla gelen ilk estetik işlemlerden biridir. Altın iğne radyofrekans işleminin yapılacağı bölge ve seans sayıları fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle altın iğne radyofrekans fiyatları her hastamız için farklı olabilir. Ankara altın iğne fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.