Göz Çevresi Botoksu Ankara  

Göz çevresi botoksu Ankara; kaz ayağı görünümünü azaltmak, bakışlara daha canlı ve dinç bir ifade vermek için yapılan botoks uygulamasıdır. Botoks, günümüzde yüz bölgesine en çok uygulanan estetik işlemlerden biridir. Yüz bölgesinde en çok uygulama yapılan alanların başında ise göz çevresi gelmektedir. Göz çevresi, yaşlanma belirtilerinin yoğun olarak görüldüğü bir bölgedir. Gülümseyince ortaya çıkan çizgiler (kaz ayakları), göz çevresindeki dokuların sarkmış, çökmüş olması kişiyi yaşlı gösterir. Botoks, göz çevresindeki kasların aşırı çalışmasını engelleyerek, bakışların daha genç görünmesine yardımcı olur. Ankara göz çevresi botoksu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Botoks Nedir?

Botoks uygulaması, “botulinum toksin” adı verilen bir madde ile yapılır. Bu maddenin enjekte edildiği bölgedeki kaslar geçici olarak bloke olur. Böylece, mimik kullanımından etkilenen bölgelerdeki kırışıklıklar engellenebilir.

Göz Çevresi Botoksu Neden Yapılır?

Göz çevresi botoksu; göz etrafına yapılan bir botoks işlemidir. Göz çevresi botoksunun amacı; bakışların daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesidir. Göz çevresi botoksu ile;

  • Göz çevresinde, mimik kullanımı sırasında aktifleşen kasların aşırı kasılması engellenebilir. Böylece kaz ayağı görünümü azaltılabilir.
  • Göz çevresindeki ince kırışıklıklar giderilebilir.
  • Dokuların toparlanması, sarkma ve torbalanmaların azalması sağlanabilir.

Göz Çevresi Botoksu Kimlere Yapılabilir?

Botoks uygulamaları, 18 yaşını geçmiş ve genel sağlık durumu iyi olan tüm hastalarımıza uygulanabilmektedir. Göz çevresi botoksu ise özellikle 30 yaş ve üzeri kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Çünkü 30 yaş ve üzeri dönemde yüzdeki kırışıklıklar net bir şekilde görülmeye, cilt yaşlandığını belli etmeye başlar. Botoks sayesinde yaşlanma belirtileri ciddi oranda azaltılabilir ve kişi genç görünebilir.

Bununla birlikte 30 yaşından küçük olan ve göz çevresindeki yapısal kusurları gidermek isteyen kişilere de botoks yapılabilmektedir. Gebelik ve emzirme sürecinde ise botoks yapılması tavsiye edilmez.

Göz Çevresi Botoksu Nasıl Yapılır?

Göz çevresi botoksu, bölgeye botulinum toksin enjekte edilmesiyle yapılır. Enjeksiyon işleminde, oldukça küçük boylardaki iğneler kullanılır. Uygulama yaklaşık 15 – 30 dakika içerisinde tamamlanır. Kişi aynı gün içerisinde iş ya da sosyal yaşamına devam edebilir.

Göz Çevresi Botoksu Yapılırken Acı Hissedilir Mi?

Botoks yaptıran hastalarımızın çoğu uygulama sırasında dayanılmaz bir acı hissetmediğini ifade etmektedir. Bununla birlikte bazı kişilerin cilt yapısı daha hassas olabilir. Bu nedenle botoks uygulamalarından önce anestezik krem uygulaması yapılabilmektedir. Göz çevresine uygulanan krem, yaklaşık 10 dakika içerisinde bölgeyi uyuşturur ve hiçbir ağrı, acı olmadan işlem yapılabilir.

Göz Çevresi Botoksu Zararlı Mı?

Botoks uygulamalarında kullanılan botulinum toksin, cilde uyumlu, ciddi yan etkileri olmayan bir maddedir. Bu nedenle göz çevresi botoksunun da sağlık açısından ciddi zararları yoktur. Aşırı şişkin, yapay botoks görünümü genellikle hatalı uygulamalardan kaynaklanır. Doğru dozda, doğru şekilde, steril ortamda yapılan bir botoks uygulaması ile göz çevresinde doğal bir toparlanma elde edilebilir. Ankara göz çevresi botoksu ve diğer botoks uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Göz Çevresi Botoksunun Etkisi Ne Zaman Belli Olur?

Botoks yapıldıktan sonraki 3 – 7 gün içerisinde olumlu sonuçlar fark edilmeye başlanır. Göz çevresi botoksu yapıldıktan sonra, kaz ayağı görünümü azalır. Göz çevresindeki deri toparlanır. Daha gergin, çekici bir görünüm kazanır. Bu nedenle ufak bir dokunuş olsa da bakışlar daha dikkat çekici, etkileyici hâle gelecektir.

Göz Çevresi Botoksu Kalıcı Mıdır?

Göz çevresi botoksu, ameliyatsız, acısız ve pratik bir uygulamadır. Etkisinin de uzun olduğunu söyleyebiliriz. Kişiden kişiye değişmekle birlikte botoksun kalıcılığı yaklaşık 4 – 6 aydır. Bu süre kişinin mimik kullanımına ve cilt yapısına göre de değişebilir. Sürekli uygulama yapıldığında botoksun kalıcılık süresi de uzayabilir.

Ankara Göz Çevresi Botoksu Fiyatları 2021

Botoks, günümüzde en çok tercih edilen estetik işlemlerden biridir. Hem ameliyatsız bir işlem olması hem de oldukça etkili olduğu için giderek daha fazla tercih edilmektedir. Göz çevresi botoksu yaptırmak isteyenlerin bu noktada en çok merak ettiklerinden biri de fiyatlardır. Göz çevresi botoksunda kullanılan miktar ve hedeflenen sonuçlar fiyatları etkileyebilir. Ankara göz çevresi botoksu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alabilirsiniz.