Fokuslu Ultrason Ankara

Fokuslu ultrason Ankara; ses dalgaları yardımıyla cildin gençleşmesini ve sıkılaşmasını sağlayan bir estetik işlemdir. Ses dalgaları, ciltteki hasarlı bölgelere odaklanır. Isı enerjisini doğrudan bu bölgeye ulaştırdığı, çevre dokulara zarar vermediği için de oldukça güvenilir bir işlemdir.

Fokuslu ultrason uygulamasından sonraki 2 yıl içerisinde cilt eskisinden daha sıkı ve canlı görünür. Kişi dilediği sürece yeniden uygulama yaptırabilir. Bu nedenle ameliyatsız estetik uygulamaları tercih edenler için ideal bir işlemdir. Ankara fokuslu ultrason ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Fokuslu Ultrason Nedir?

Fokuslu ultrason, ses dalgalarının dokuları ısıtması sayesinde yapılan, cilt gençleştirme ve yenilemede en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Herhangi bir cerrahi işlem olmadan uygulanır. Fokuslu ultrason cihazı, cilt üzerinde gezinirken cilt altı dokularını uyarır. Böylece daha genç ve tazelenmiş bir cilt görünümü elde edilebilir. Fokuslu ultrason uygulamasından sonra hastalarımız hemen günlük yaşamlarına dönebilirler. Bu nedenle işlemden sonra sosyal yaşama ve iş hayatına devam etmek mümkündür.

Fokuslu Ultrasonun Etkisi Nedir?

Kırışıklık ve yaşlanma belirtileri, genellikle 30’lu yaşlarda kendini göstermeye başlar. Zaman geçtikçe de belirginleşir ve kişinin daha yorgun görünmesine neden olabilir. Bu durum, birçok kişi için estetik kaygılara neden olur. Fokuslu ultrason, cildin toparlanması ve kırışıklıkların giderilmesi için ameliyatsız, ağrısız ve acısız bir çözüm sunar. USD (ultrason) teknolojisi kullanılarak yapılan işlemde cilt altındaki kolajen ve elastin dokular uyarılır. Bu bağların güçlenmesi, cildin yeniden sıkılaşmasına yardımcı olur.

Fokuslu Ultrason Hangi Bölgelere Yapılır?

Fokuslu ultrason, hem yüz hem de boyun ve dekolte bölgesinde oldukça başarılı sonuçlar verir. Fokuslu ultrason yaygın olarak;

  • Göz çevresi bölgesindeki kırışıklıkların ve kaz ayağı adı verilen derin çizgilerin giderilmesinde
  • Çene sarkmasının giderilmesi ve toparlanmasında
  • Göz kapağının toparlanması ve göz çevresi dokunun gençleştirilmesinde
  • Gıdı bölgesindeki sarkmanın azaltılmasında
  • Yanak ve dudak kenarındaki çizgilerin giderilmesinde kullanılır.

Fokuslu Ultrason Kaç Seans Yapılır?

Fokuslu ultrason uygulaması için tek seans yeterlidir. Bu da işlemi oldukça avantajlı kılmaktadır. Fokuslu ultrason seansı yaklaşık 30 – 60 dakika sürer.

Dolayısıyla hastalarımız dakikalar içerisinde, uzun süre devam edecek bir gençleşme ve sıkılaşma etkisine sahip olabilirler.

Fokuslu Ultrason Nasıl Yapılır?

Fokuslu ultrason uygulamasında noktasal ısı enerjisi kullanılır. Böylece hasarlı bölgeler, ses dalgalarının yaydığı ısı enerjisinden en verimli şekilde faydalanabilir. Aynı zamanda çevre dokulara hasar verilmediği için de yanma ya da tahriş gibi riskler minimumdur. Dokular aşırı hasar görmeden, güvenli bir şekilde işlem yapılabilir.

Fokuslu ultrason uygulamasında cilde verilen noktasal ısı enerjisi, derin dermiş ve epidermis tabakalarını 65 – 70 dereceye kadar ısıtır. Böylece cilt altındaki kolajen ve elastik lifler uyarılır.

Fokuslu Ultrason Etkisi Ne Zaman Görülür?

Fokuslu ultrason seansından sonra kolajen ve elastin lifler harekete geçmeye başlar. Bu nedenle bir miktar etki görülür. Ancak en iyi sonuçlar işlemden sonraki 2 – 3 ay içerisinde görülecektir. Fokuslu ultrason (HIFU) uygulamasından sonraki 2 – 3 ay içerisinde cilt bariz şekilde toparlanır, güzelleşir ve gençleşir.

Fokuslu Ultrasonun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Fokuslu ultrason uygulamasının etkisi uzun süre kalıcıdır. Kişinin cilt yapısına ve yaşına göre değişmekle birlikte yaklaşık 1,5 – 2 yıl boyunca kalıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Fokuslu Ultrason Uygulamasında Acı Hissedilir Mi?

Fokuslu ultrason uygulamasında dayanılmaz bir acı hissedilmez. Ancak acı görecelidir. Kişinin acı eşiğine, cilt hassasiyetine göre hissedilen acı ve yanma fark edebilir. Bu nedenle acıdan endişe eden hastalarımıza uygulama öncesinde anestezik kremler uygulanabilir. Anestezik kremler bölgeyi tamamen uyuşturduğu için herhangi bir acı ya da ağrı olmadan, konforlu bir şekilde uygulama yapılabilir.

Ankara Fokuslu Ultrason Fiyatları 2021

Fokuslu ultrason, ameliyatsız bir işlem olması ve tek seansta tamamlanması nedeniyle oldukça avantajlı bir işlemdir. Özellikle cildinde sıkılaşma isteyen ancak ameliyat olmak istemeyen hastalarımız için ideal bir işlemdir. Fokuslu ultrason fiyatları uygulama yapılan bölgeye ve hastalarımızın ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara fokuslu ultrason fiyatları için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.