Terleme Botoksu Ankara

Terleme botoksu Ankara; özellikle koltuk altı, el ve ayaklarda görülen aşırı terleme sorununun önlenmesi için yapılır. Terleme botoksunda, diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi botulinum toksin kullanılır. Botulinum toksin, uygulandığı bölgedeki ter bezlerinin aşırı çalışmasını engeller. Böylece terlemenin kontrol altına alınmasını sağlar.

Terleme botoksu yapılmadan önce nişasta testi yapılır ve uygulama yapılacak alanlar belirlenir. Terleme botoksu, günümüzde aşırı terleme tedavisinde kullanılan en etkili ve modern yöntemdir. Ankara terleme botoksu fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Terleme botoksu ve botoks fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Aşırı Terleme Nedir?

Aşırı terleme; özellikle koltuk altı, el ve ayaklarda görülen bir problemdir. Fiziksel bir sorun olduğu gibi sosyal yaşamı da ciddi ölçüde etkileyebilir. Kişinin el sıkışmaktan, sarılmaktan ya da topluluk içerisinde ayakkabı çıkarmaktan kaçınmasına neden olabilir.

Aşırı Terleme Neden Olur?

Aşırı terlemenin nedenleri henüz kesin olarak bilinmemektedir. Birçok kişide herhangi bir nedene bağlı olmadan, yapısal olarak var olan bir problemdir. Bazı kişilerde ise ilaç kullanımına ya da bazı hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kişide yapısal olarak var olan aşırı terleme sorunu, günlük yaşamı ciddi ölçüde etkileyebilir. Ter kokusu ve görüntüsü, özellikle sosyal alanlarda özgüvensizlik yaratabilir.

Terleme Botoksu ile Aşırı Terleme Tedavisi Mümkün Mü?

Aşırı terlemenin tedavisi ise henüz kesin olarak bulunamamıştır. Birçok hastamız, kozmetik ürünler kullanarak terlemeyi engellemeye çalışmaktadır. Ancak bu ürünlerle verim almak genelde mümkün olmaz. Bu noktada uzun soluklu ve etkili çözüm için botulinum toksinden yardım alınabilir. El, ayak ve koltuk altlarındaki aşırı terlemenin tedavisi için botoks uygulamalarından faydalanılabilir.

Botoksun Aşırı Terlemeye Etkisi Nedir?

Botoks; aşırı terleme olan bölgelerdeki sempatik sinirlere etki eder. Böylece ter bezlerinin aşırı çalışmasına engel olur. Böylece terleme kontrol altına alınabilir. Hem ameliyatsız hem de uzun süre etkisini gösteren bir tedavi olduğu için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Botoks ile Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Botoks ile terleme tedavisi yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanan, ağrısız, acısız bir işlemdir. Uygulama öncesinde iyot-nişasta testi yapılarak, ter bezlerinin aşırı çalıştığı bölgeler tespit edilir. Tespit edilen bölgelere botulinum toksin enjekte edilir. Uygulamadan sonra hastalarımız ev ya da sosyal yaşamlarına geri dönebilirler.

Terleme Botoksu Hangi Bölgelere Yapılır?

Terleme botoksu; el, ayak tabanları ve koltuk altlarına güvenle uygulanabilen bir işlemdir. Botulinum toksin, cilt ile uyumlu bir madde olduğu için yan etki riski yok denecek kadar azdır. Bu noktada uygulamayı yapan doktorun deneyimi önemlidir. Ankara terleme botoksu ve diğer botoks uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Terleme Botoksunun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Terleme botoksunun etkisi, uygulama yapıldıktan sonraki yaklaşık 3 – 7 gün içerisinde kendini gösterir. Botoksun etki etme süresi her hastamız için farklı olabilir. En geç 1 hafta içerisinde terlemenin kontrol altına alındığı fark edilir. Bu nedenle sosyal yaşam kalitesi de artar ve kişi birçok yönden aradığı rahatlığa kavuşur.

Botoks ile Terleme Tedavisi Kalıcı Mıdır? Etkisi Ne Kadar Sürer?

Aşırı terlemeyi engellemek için denenen çözümlerin birçoğu oldukça kısa süreli etki etmektedir. Dolayısıyla kişi günlük hayatında sürekli terlemeye çözüm aramaktadır. Botoks ise uygulama yapıldığı andan itibaren 4 – 6 ay boyunca etkisini gösterir. Bu nedenle uzun süre konfor vaat etmektedir. Terleme botoksu, güvenli bir uygulama olduğu için de kişi istediği sürece tekrar uygulanabilir.

Ankara Terleme Botoksu Fiyatları 2021

Aşırı terleme, yaşam kalitesini düşürdüğü gibi kişinin psikolojisi üzerinde de etkili bir rahatsızlıktır. Aşırı terleyen kişiler, topluluk içerisinde kendilerini rahat hissetmeyebilirler. Kötü koku sorunu yaşayabilirler. Botoks, sosyal yaşamı etkileyen tüm bu sorunlara etkin çözümler sunar. Ankara botoks ile terleme tedavisi fiyatları ise uygulama yapılacak bölgeye göre değişebilir. Terleme botoksu fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir; randevu alabilirsiniz.