Lazer Liposuction Ankara

Lazer liposuction Ankara; lazer teknolojisi ile liposakşını birleştiren bir uygulamadır. Lazer liposuction uygulamasında, öncelikle yağ hücrelerinin lazer enerjisi ile sıvılaştırılması amaçlanır. Yağlar sıvı hâle getirildikten sonra vücuttan çok daha kolay uzaklaştırılabilir. Bu nedenle lazer liposakşın uygulamasında kanama ve ağrı çok daha az olmaktadır.

Lazer liposakşının bir diğer avantajı da bölgesel incelmeye yardımcı olmasıdır. Lazer ışınlarının toparlayıcı gücü, uygulama yapılan bölgede belirgin bir incelme etkisi yaratır. Bu nedenle çok daha sıkı, estetik ve yenilenmiş bir vücut görünümü elde edilir. Ankara lazer liposuction fiyatları 2021 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Liposuction Nedir?

Lazer liposuction, daha az ağrı ve daha kısa iyileşme süreci gibi avantajları olan, aynı zamanda bölgesel incelmeye de yardım eden bir liposuction uygulamasıdır. Günümüzde herkesin bildiği gibi liposuction, bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Özellikle ideal kilosunda olup bacak, bel, karın bölgesinde daha ince bir görünüm hedefleyen kişilerde başarılı sonuçlar vermektedir.

Lazer liposuction ise vücuttan yağların aspire edilmesini kolaylaştıran, yağ hücrelerini lazer enerjisi sayesinde sıvılaştıran bir işlemdir.

Lazer Liposakşının Farkı Nedir?

Lazer liposuction, klasik liposuction uygulamalarına göre daha modern ve daha etkili bir uygulamadır diyebiliriz. Bunun nedeni; lazer ışınlarının yağ kütlelerini parçalamasıdır. Parçalanan yağ kütleleri sıvılaşır. Dolayısıyla kanüller yardımıyla, çok daha kolay bir şekilde vücuttan uzaklaştırılabilir.

 • Lazer ışınları yağı parçaladığı için daha büyük yağ kütleleri çıkarılabillir.
 • Kanama miktarı daha azdır.
 • Uygulama yapılan bölgedeki kas ve sinirler zarar görmez.
 • Lazer ışınları sayesinde bölgede sıkılaşma etkisi de elde edilir. Böylece vücut daha estetik bir form kazanır, sıkılaşır.
 • Lazer cilt altı dokularını uyarır. Böylece yeni bağ dokularının oluşumu ve kolajen üretimi desteklenir.

Lazer Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

Lazer liposuction vücudun pek çok bölgesine uygulanabilir. Özellikle bölgesel yağlanmanın fazla olduğu kısımlarda tercih ettiğimiz bir işlemdir.

 • Karın
 • Bel
 • Sırt
 • Kalça ve basenler
 • Kollar
 • Diz çevresi
 • Bacaklar (Üst ve alt bacak)
 • Çene altı
 • Göğüs bölgesi liposuction yapılabilen bölgelerdir.

Lazer Liposuction Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Lazer liposuction uygulaması genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenle hastalarımız işlem sırasında acı ya da ağrı hissetmezler. Eğer hedeflenen bölge çok küçük bir bölge ise lokal anestezi tercih edilebilir. Her iki durumda da ağrı ya da acı söz konusu değildir. Ayrıca lazer etkisi sayesinde ameliyat sonrası ağrı daha az, toparlanma süreci de daha kısa olmaktadır.

Lazer Liposuction Nasıl Yapılır?

Lazer liposuction uygulamasında öncelikle bölge uyuşturulur ya da hastalarımız tamamen uyutulur. Sonrasında yağ alınacak bölgeye lazer uygulaması yapılır. Lazerin etkisi ile bölgedeki yağlar eridikten sonra 3 – 4 mm’lik, ince kanüller ile yağlar bölgeden uzaklaştırılır.

Lazer Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Lazer liposuction eğer genel anestezi ile yapılırsa, uygulamadan sonra hastalarımızın 1 gün hastanede yatması tercih edilir. Ameliyattan çıktığınız ilk an bölge oldukça şiş olacaktır. Bu nedenle ameliyat sonrası ilk görüntünün zamanla değişeceğini unutmamalısınız.

İyileşme sürecinde hastalarımız doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli kullanarak, ağrı hissini minimuma indirebilirler. Lazer liposakşın uygulamasının bir avantajı da morluk ve kızarıklığın çok az olmasıdır. Bu nedenle bölge maksimum 1 hafta sonra iyileşmeye, bölgesel incelme fark edilmeye başlar.

Lazer Liposakşın Sonrası Korse Kullanmak Gerekir Mi?

Lazer liposakşına özel korseler, ameliyattan sonra düzenli olarak kullanılmalıdır. Lazer liposuction yaptıranların bu konuda özenli olması önemlidir. Korse, işlem gören dokuların sıkılaşmasını ve bölgenin sağlıklı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Liposuction korseleri yaklaşık 3 hafta boyunca kullanılmalıdır.

Lazer Liposuction ile Bölgesel İncelme Kalıcı Mıdır?

Liposuction yaptırdıktan sonra kilo kontrolüne dikkat etmek gerekir. İşlemin etkileri kalıcıdır. Ancak yoğun kilo alımı ya da gebelik süreci yeniden bölgesel yağlanmaya neden olabilir. Bu nedenle liposuction asla bir kilo verme yöntemi olarak düşünülmemelidir. Lazer liposuction yaptıranların uygulamadan sonra da beslenmesine ve hafif egzersizler yapmaya özen göstermesi gerekir.

Ankara Lazer Liposuction Fiyatları 2021

Lazer liposuction uygulamasından sonra bel, karın ve bacak bölgesindeki incelme bariz bir şekilde fark edilir. Bu nedenle kişinin özgüveni de yükselecek, kendini daha iyi hissedecektir. Birçok hastamız lazer liposuctiondan sonra kıyafet seçiminde ve sosyal yaşamda kendini daha iyi hissettiğini söylemektedir. Liposuction fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Bu nedenle Ankara lazer liposuction fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.