Jawline Dolgu Ankara

Çene dolgusu olarak bilinen jawline dolgu Ankara; çene hattını belirginleştirmek ve çenenin V şeklini belirginleştirmek için yapılan dolgu uygulamalarıdır. Çene hattının belirgin olması, hem kadınlarda hem de erkeklerde daha çekici ve etkileyici bir görünüm sağlar. Özellikle çene bölgesini boyundan ayırdığı için kişinin daha zayıf görünmesine yardımcı olur. Ameliyatsız, kısa sürede tamamlanan bir işlem olduğu için de günümüzde giderek daha fazla tercih edilmektedir. Çene dolgusu, uzman hekimler tarafından uygulandığında oldukça güvenilir bir işlemdir ve kişi dilediği sürece yeniden dolgu yaptırabilir. Jawline dolgu Ankara (çene dolgusu) fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Jawline Dolgu Nedir?

Jawline dolgu, çene yanlarında bulunan, mandibular kemik hattına uygulanan bir dolgu işlemidir. Çene köşesinden çene ucuna kadar olan bölgenin daha belirgin görünmesini sağlar. Çene hattı belirgin olduğunda yüz ve boyun bölgesi arasındaki uyumsuzluk da giderilmiş olur. Böylece yüz şeklini yuvarlak gösteren çene görünümü yerine V şeklinde, daha estetik bir çene görünümü elde edilebilir.

Jawline Dolgu Kimlere Yapılabilir?

Jawline dolgu uygulaması, çene şeklinden memnun olmayan, daha köşeli ve belirgin çene görünümü isteyen, 18 yaşından büyük herkese yapılabilir. Hamilelik ve emzirme döneminde dolgu uygulamalarının yapılması tercih edilmez. Bunun dışında genel sağlık durumu iyi olan, uygulama yapılacak bölgede ciddi cilt sorunları olmayan tüm hastalarımıza dolgu yapılabilmektedir.

Jawline Dolgu Neden Yapılır?

Jawline dolgu;

  • Yuvarlak yüz hatlarını keskinleştirmek
  • Çeneye üçgen görünüm vermek
  • Gıdı görünümünü azaltmak, çene çizgisini belirginleştirerek yüzü daha zayıf göstermek
  • Dudak ve çene arasındaki uyumu artırmak için yapılabilir.

Çene Dolgusunda Hangi Madde Kullanılır?

Günümüzde, dolgu uygulamalarında en sık kullanılan madde hyaluronik asittir. Hyaluronik asit, cildin kendi dokusunda da bulunan bir asittir. Yoğun nem tutma özelliği sayesinde cilde hacim ve pürüzsüz bir görünüm verir. Hyaluronik asit, cildin doğal yapısında da bulunduğu için alerji ve yan etki riski oldukça düşük olan bir maddedir.

Çene dolgusunda hyaluronik asit ile birlikte yağ dolgusu da kullanılabilmektedir. Yağ dolgusunda, kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri kullanılır. Yağ enjeksiyonundan sonra yağ hücrelerinin bir kısmı bölgede kalıcı olarak tutunur. Bir kısmı ise kaybedilir. Özellikle liposuction ile yağ aldıran hastalarımızda, uygulama sonrasında çene bölgesine de dolgu yapılabilmektedir.

Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

Diğer dolgu uygulamaları gibi çene dolgusu da enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Dolgu işleminden önce çene bölgesine anestezik kremler sürülür. Böylece acı eşiği düşük hastalarımızda bile acısız ve ağrısız şekilde uygulama yapılabilmektedir. Jawline dolgu işlemi yaklaşık 15 – 20 dakika gibi kısa sürede tamamlanır. Etkileri ise hemen uygulamadan sonra görülmeye başlar.

Çene Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Çene dolgusunun kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilir. Genellikle dolgu uygulamalarında 1 yıl kalıcılık süresi vardır. Ancak kişinin cilt yapısına göre bu süre 1,5 yıla kadar çıkabilmektedir. Çene dolgusunda kullanılan maddeler, cilt ile uyumlu olduğu için kişi dilediği zaman yeniden uygulama yaptırabilir.

Jawline Dolgu (Çene Dolgusu) Fiyatları 2021

Çene bölgesi, estetik ve güzellik ile yakından ilişkili olan bir bölgedir. Jawline dolgusu da kişinin daha estetik ve güçlü bir ifadeye sahip olmasına yardımcı olur. Ameliyatsız, ağrısız ve acısız bir uygulama olduğu için de oldukça avantajlıdır. Çene dolgusunda kullanılan malzeme, dolgu miktarı ve kişinin ihtiyaçları ise fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle Ankara çene dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.