Göz Kapağı Estetiği Ankara 

Göz kapağı estetiği Ankara; hem alt hem de üst göz kapaklarına uygulanabilen, göz çevresi dokuların gerdirilmesini sağlayan bir cerrahi işlemdir. Tek başına yapılabildiği gibi alın ve şakak germe uygulamaları ile birlikte de yapılabilir. Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) yaklaşık 1 saat sürer. Ameliyattan sonraki 1 hafta içerisinde de sosyal yaşama dönülebilir. Genellikle 35 yaş ve üzeri hastalarımızda tercih edilen bir işlemdir. Göz kapağı estetiğinden sonra kişi daha genç ve canlı bakışlara sahip olur. Aynı zamanda göz kapağındaki fazlalık nedeniyle yaşanan fiziksel sorunlar da büyük oranda ortadan kalkar. Ankara göz kapağı estetiği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Ankara Neden Yapılır?

Göz ve göz çevresi, yaşlanma belirtilerinden en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Bu nedenle zaman ilerledikçe göz kapağı derisi de sarkabilir. Bu durum estetik problemlere neden olduğu gibi görme fonksiyonunu da olumsuz etkileyebilir. Göz kapağı estetiği, her iki durumda da uygulanabilir. Ameliyattan sonra gözler daha kalkık görünür. Bu nedenle kişinin ifadesi de gençleşir. Görme fonksiyonu etkilenen hastalarımız ise daha geniş ve normal görme açısına kavuşabilirler.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalı?

Göz kapağı estetiği genellikle 35 yaş ve üzeri dönemde ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Bununla birlikte medikal ihtiyacı olan herkes, her yaşta göz kapağı estetiği yaptırabilir. Göz kapağı düşüklüğü ya da sarkması, bazı kişilerde yapısal olarak var olabilir. Bu sarkma yıllar içerisinde arttığı için orta yaş ve üzeri dönemde cerrahi ile fazla derinin çıkarılması tercih edilebilir.

Göz Kapağı Estetiği Ankara Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Üst göz kapağının doğal görünümünün bozulması
  • Göz kapağı sarkması nedeniyle görmenin zorlaşması
  • Göz kapağında şiş görünüme neden olan yağ tabakasının çıkarılması
  • Göz altı torbalarının azaltılması
  • Alt göz kapağı düşüklüğü ve sarkması

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği üst ve alt göz kapaklarına yapılabilir.

Üst göz kapağı estetiği

Üst göz kapağındaki fazla deri ve kas dokusunun çıkarılması ile yapılır. Alın ve kaş germe uygulamaları ile birlikte yapıldığında yüzün üst kısmında gençleşme ve dinlenmiş bir görünüm elde edilir.

Alt göz kapağı estetiği

Alt göz kapaklarındaki torbalanma ve sarkmanın giderilmesi için yapılır. Genellikle yağ yastıklarına küçültme işlemi yapılmaz. Deri ve kas fazlalığı çıkarıldıktan sonra dokular yukarı doğru asılır. Böylece yağ yastıklarına destek sağlanır.

Göz kapağı estetiği genel anestezi altında yapılır. Bu nedenle hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Ameliyat sonrasında ise ağrı kesiciler yardımıyla ağrının kontrol altına alınması sağlanır.

Göz Kapağı Estetiği Ankara Ne Kadar Sürer?

Göz kapağı estetiğinin süresi, yapılan uygulamaya göre değişebilir. Sadece alt ya da sadece üst göz kapağına işlem yapılması hem göz kapağı estetiği fiyatlarını hem de işlem süresini etkiler. Genel olarak söyleyecek olursak; 45 dakika ile 1 saat arasında cerrahi tamamlanır.

Göz Kapağı Estetiğinden Sonra İz Kalır Mı?

Göz kapağı estetiği, ameliyat izleri gözün doğal yapısı içinde gizlenecek şekilde planlanır. Ameliyat izinin belli olmaması için katlanma çizgilerinden kesi yapılır. Kesi izleri, ameliyattan hemen sonra belli olabilir. Ancak iyileşme sürecinde, cilt kendini toparladıkça belli belirsiz bir hâl alır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  • Ameliyattan hemen sonra göz ve göz çevresinde şişlik ve morarma olabilir. Bunlar cerrahinin beklediğimiz etkileridir.
  • Şişlik ve morluklar 2 gün boyunca artarak devam eder. Ancak 3. günden sonra azalmaya, cilt kendi rengine dönmeye başlar.
  • Beşinci günde dikişler alınır ve duş alınabilir.
  • Yaklaşık 1 hafta – 10 gün sonra sosyal yaşama dönülebilir. Ancak göz ve göz çevresinin tamamen iyileşmesi 1 ayı bulabilir. Şişlikler azaldıkça göz kapağındaki toparlanma net bir şekilde ortaya çıkar ve düşüklüğe bağlı görme sorunları azalır.

Ankara Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2021

Göz kapağı estetiği, günümüzde hem kadın hem de erkeklerin sıkça tercih ettiği bir işlemdir. Özellikle göz kapağındaki düşüklük nedeniyle görme fonksiyonu etkilenen hastalarımızda yaşam kalitesi yükselir. Göz kapağı estetiği yaptıranlar, daha genç ve canlı bakışlara sahip olurlar. Bu nedenle estetik kaygıların birçoğu da ortadan kalkar. Ankara göz kapağı estetiği fiyatları ise alt ya da üst göz kapağına yapılan uygulamalar için değişebilir. Bu nedenle göz kapağı fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.