Botoks Ankara

Botoks Ankara; botulinum toksin içeriği sayesinde kasların aşırı çalışmasını engelleyen, böylece kırışıklıkları azaltan bir estetik işlemdir. Yoğun etki gösteren, ameliyatsız, ağrısız ve acısız olması nedeniyle oldukça avantajlıdır. Aynı zamanda günümüzde aşırı terleme ve migren gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Botoksun etki süresi ise yaklaşık 4 – 6 aydır. Yazımızın devamında botoks, botoksun yan etkileri, etki süresi gibi merak edilenlere yanıt vereceğiz. Ankara botoks fiyatları hakkında bilgi almak için ise Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Botoks Nedir?

Botoks; aslında “botulinum toksin”in kısaltmasıdır. Botulinum toksin ise sinirlere etki eden, böylece kasların aşırı kasılmasını engelleyen bir maddedir. Botoks uygulamasında cilde botulinum toksin enjekte edilir. Böylece mimik kullanımına ya da yaşa bağlı oluşan kırışıklıkların açılması sağlanır.

Botoks Ne Kadar Süre Dayanır? Kalıcı Mıdır?

Botoks uygulaması kalıcı bir işlem değildir. Etki süresi ise kişinin cilt yapısına ve yaşına göre değişebilir. Genel olarak söyleyecek olursak; 4 – 6 ay kalıcıdır diyebiliriz.

Sürekli Botoks Uygulaması Yapıldığında Kalıcılık Artar Mı?

Botoks uygulaması düzenli olarak tekrarlandığında bölgedeki kaslar zayıflar. Bu nedenle etki süresi de uzar. Botoks yaptıran kişiler, 5 – 6. uygulamadan sonra, kalıcılık süresinin uzadığını fark edebilirler.

Botoks Yüzde Nereye Yapılır?

Botoks;

 • Alın çizgilerinin açılması
 • Kaş arası bölgesinin pürüzsüz ve gergin görünmesi, kaş arası çizilerinin azaltılması
 • Kaz ayağı olarak adlandırdığımız göz kenarı kırışıklıklarının azaltılması
 • Üst dudak üzerindeki ince çizgilerin giderilmesi
 • Kaşların şekillendirilmesi, istenen pozisyona getirilmesi
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi için uygulanabilir.

Botoks Hangi Durumlarda Yapılmaz? Kimler Botoks Yaptırabilir?

Botoks uygulaması, genel sağlık durumu iyi olan ve 18 yaşını geçmiş tüm hastalarımıza yapılabilmektedir. Ancak botoks uygulamasının riskli olabileceği durumlar da vardır. Botoks;

 • Sinir sistemi hastalıkları
 • ALS hastalığı
 • Motor nöropatisi olan hastalara uygulanmaz. Bununla birlikte gebelik ve emzirme döneminde de botoks yapılması riskli olabilmektedir. Ankara botoks uygulamasından önce tüm merak ettiklerinizi Op. Dr. Fatih Öktem’e danışabilirsiniz.

Dolgu ve Botoks Aynı Mı?

Botoks ve dolgu uygulamaları aynı değildir:

 • Botoks; clostridium botulinum adı verilen bir bakteriden, özel olarak üretilen bir ilaçtır. Dolgu uygulamalarında ise hyaluronik asit kullanılır.
 • Botoks, uygulandığı bölgedeki kasların aşırı çalışmasını engeller. Böylece cildin kırışmasını engeller. Cilde gerginlik ve lifting etkisi vererek, yaşlanma belirtilerini yüzden siler.
 • Dolgu uygulamasında ise cildin hacminin artırılması amaçlanır. Dolgu uygulamaları sayesinde çene ve burun bölgesindeki şekil problemleri giderilebilir. Çukurluk ve boşluklar doldurulabilir.

Botoks Uygulamasından Sonra Şişlik Olur Mu?

Botoks uygulamasından sonra, enjeksiyona bağlı hafif bir ödem oluşabilir. Bu yan etki genellikle birkaç gün içerisinde, kendiliğinden geçer. Ancak dikkat çeken, estetik sorunlara neden olabilecek ödem söz konusu değildir. Bu nedenle aynı gün sosyal yaşama devam etmek mümkündür.

Botoks Yapay Görünür Mü?

Botoks, cilt yapısını ve insan anatomisini iyi tanıyan, uzman doktorlar tarafından yapıldığında oldukça güvenli bir uygulamadır. Doğru miktarda ve doğru yöntemle uygulama yapıldığında yapay bir görünüm oluşmaz. Günümüzde pek çok kişi botoks yaptırdığı fark edilmeden, genç ve etkileyici bir ifadeye kavuşabilmektedir.

Botoks İşe Yarar Mı?

Botoks, günümüzde sağlık otoriteleri tarafından kabul görmüş, etkileri kabul edilmiş bir uygulamadır. Hem estetik alanında hem de birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Botoks uygulamasından kısa süre sonra kırışıklık görünümü azalmaya, cilt pürüzsüzleşmeye başlar.

Botoksun Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

Botoks uygulamasının etkileri 3 – 7 gün içerisinde görülmeye başlar. Etki süresi kişinin cilt yapısına göre değişebilir.

Botoks ile Terleme Tedavisi Nedir?

Botoks, günümüzde aşırı terleme ve migren rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Aşırı terleme, henüz kesin olarak çözümü bilinmeyen bir rahatsızlıktır. Terleme için kullanılan krem ya da kozmetik ürünlerin etkisi oldukça kısa sürmektedir. Botoks ile terleme tedavisi, yaklaşık 4 – 6 ay boyunca terlemenin kontrol altına alınmasını sağlar. Böylece kötü koku ve ıslaklık sorununa etkin ve uzun ömürlü çözüm getirilmektedir. Tedavi sürekli tekrarlandığında da kalıcılık süresi artmaktadır.

Terleme Botoksu Nereye Yapılır?

Botoks; aşırı terlemenin yaygın olarak görüldüğü el, ayak tabanı ve koltuk altı bölgelerine yapılabilmektedir.

Ankara Botoks Fiyatları 2021

Botoks, günümüzde en çok tercih edilen estetik işlemlerden biridir. Ameliyatsız olması, kolay uygulanması ve yoğun etki göstermesi nedeniyle oldukça avantajlıdır. Ankara botoks fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye ve uygulama dozuna göre değişebilmektedir. Ankara botoks fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir; randevu alabilirsiniz.