Burun Dolgusu Ankara  

Burun dolgusu; genellikle hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri ile yapılan, burundaki hafif şekil bozukluklarının giderilmesini sağlayan bir estetik işlemdir. Burun dolgusunun en büyük avantajı; rötuş ve ameliyatsız burun estetiği imkânı vermesidir. Burun dolgusunda kullanılan maddeler, vücudun kendi dokusu ile uyumludur. Bu nedenle alerji ya da yan etki ihtimali de oldukça azdır. Burun dolgusunun kalıcılık süresi ise uzundur. Kişi dilediği takdirde yeniden dolgu uygulaması yaptırabilir. Böylece kesi ya da uzun iyileşme süreleri olmadan, daha estetik ve orantılı bir burun görünümüne sahip olmak mümkündür. Ankara burun dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu; burun ucunun hafifçe kaldırılması, kemerli görünümün giderilmesi ve çukurların doldurulması için yapılan bir estetik işlemdir. Dolgu uygulaması, enjeksiyon ile yapılır. Bu nedenle “ameliyatsız burun estetiği” olarak da bilinmektedir.

Ankara Burun Dolgusu Uygulamasında Hangi Maddeler Kullanılır?

Günümüzde, dolgu uygulamalarında hyaluronik asit içerikli dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Hyaluronik asit, cildin doğal yapısında da bulunan, bölgeye yoğun nem sağlayan bir maddedir. En büyük avantajı; doğal bir görünüm vermesi ve cilt tarafından emilmesidir. Bununla birlikte burun dolgusunda yağ enjeksiyonu da tercih edilebilir. Özellikle liposuction yaptıran kişiler için oldukça avantajlı bir yöntemdir. Yağ dolgusunda kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri kullanıldığı için yan etki ve alerji riski düşüktür.

Burun Dolgusu (Ameliyatsız Burun Estetiği) Kimlere Yapılabilir?

Dolgu, özellikle burun ameliyatı olmak istemeyen, uzun iyileşme süreçlerinden korkan kişiler için ideal bir işlemdir. Ancak kişinin burun yapısının beklenen sonuçlar için uygun olması gerekmektedir. Burun dolgusu, 18 yaşından büyük, gebe ya da emzirme döneminde olmayan tüm hastalarımıza yapılabilir. Ankara burun dolgusu ile;

  • Kemerli görünümü azaltmak mümkündür.
  • Burnun başlangıç ve bitiş bölgesi arasına yapılan dolgu sayesinde daha düz bir burun görünümü elde edilebilir.
  • Burundaki eğriliğin kamufle edilmesi sağlanabilir.
  • Burun ameliyatı olan ve istediği sonuçları alamayan kişilerde daha estetik bir görünüm için dolgu uygulamasından destek alınabilir.
  • Burun ucunun hafifçe kaldırılması sağlanabilir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu uygulamasında, kişinin ihtiyacına göre, farklı miktarlarda dolgu maddesi kullanılabilir. Uygulama yaklaşık 20 – 30 dakika sürer. Burunda hedeflenen bölgelere dolgu maddesi enjekte edilir. Kişi dolgu yaptırdıktan sonra hemen günlük yaşamına dönebilir.

Burun Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Burun dolgusundan sonra bölgede hafif kızarıklık ve ödem olabilir. Bunlar genellikle enjeksiyona bağlı yan etkilerdir. Dolgu işlemleri deneyimli bir doktor tarafından, doğru miktarlarda yapıldığında oldukça güvenilir işlemlerdir. Ankara burun dolgusu ve diğer dolgu uygulamalarımız için kliniğimizi arayabilir; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

Burun Dolgusu Uygulamasında Can Acır Mı?

Dolgu, burun ameliyatlarının aksine kesi olmadan yapıldığı için hissedilen acı yoğun değildir. Bununla birlikte uygulamanın daha konforlu olabilmesi için işlemden önce anestezik kremler sürülür. Anestezik krem sürüldükten yaklaşık 10 dakika sonra herhangi bir acı olmadan, konforlu bir şekilde uygulama yapılabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği (Burun Dolgusu) Kalıcı Mıdır?

Burun dolgusu yaptıran kişilerin uygulamadan hemen sonra daha estetik, çekici bir görünüme sahip olması mümkündür. Elde edilen estetik sonuçlar yaklaşık 12 – 18 ay kadar kalıcıdır. Burun, hareketsiz bir bölge olduğu için bu süre daha da uzun olabilmektedir. Kişinin cilt yapısına da bağlı olarak kalıcılık süresi uzayabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusunun en büyük avantajı; rötuş imkânı vermesidir. Kişi dolgu sonucunda elde edilen görünümü beğenmese bile birkaç seansta bu görünümü değiştirebilir. Aynı zamanda burun ameliyatları gibi uzun iyileşme süreçlerine ihtiyaç yoktur. Estetik sonuçlar hemen görülebilir ve kişi istediği sürece yeniden dolgu yaptırabilir.

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

Ameliyatsız burun estetiğinin geçici olması, bazı kişiler için bir dezavantaj olabilir. Ayrıca burun dolgusu ile elde edilen estetik sonuçlar sınırlıdır. Özellikle burun deviasyonuna bağlı nefes alma sorunları olan hastalarda burun ameliyatı zorunludur. Burun dolgusu, nefes alma sorunlarına çözüm getiremez. Yalnızca burundaki hafif dereceli şekil bozukluklarının giderilmesini sağlar.

Ankara Burun Dolgusu Fiyatları 2021

Ankara burun dolgusu uygulamasından sonra birçok hastamız kendini daha özgüvenli hissetmektedir. Burun, yüzün merkezinde olan bir bölge olduğu için kişinin ifadesi üzerinde oldukça etkilidir. Birçok kişi burun dolgusu sayesinde ağrısız, acısız ve ameliyatsız bir şekilde hayalindeki estetik görünüme kavuşabilmektedir. Ankara burun dolgusu fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye ve doza göre değişebilir. Burun dolgusu fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alabilirsiniz.