Sakal Ekimi Ankara

Sakal ekimi Ankara; kulak arkasındaki sağlıklı saç köklerinin, sakal bölgesine nakledilmesi ile yapılan bir işlemdir. Sakal, birçok erkek için bir aksesuar niteliğindedir. Yüze karizmatik ve çekici bir ifade katar. Bu nedenle pek çok erkek tarafından tercih edilir. Ancak bazı kişilerde yapısal nedenlerle sakal yoğunluğu az olabilir. Sakallar bölgesel olarak dökülebilir ya da köselik söz konusu olabilir. Bu durumdan şikâyetçi olan kişilerde, sakal ekimi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Sakal ekiminde DHI adı verilen yöntem kullanılır. “Sakal ekimi nasıl yapılır?”, “Sakal ekimi doğal sonuçlar verir mi?”, “Sakal ekimi fiyatları nedir?” gibi sıkça sorulan sorulara yazımızın devamında cevap bulabilirsiniz. Ankara sakal ekimi hakkında tüm merak ettikleriniz için ise Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Sakal Ekimi Ankara Kimlere Yapılabilir?

Sakal ekimi, genellikle 20 – 22 yaşlardan itibaren, sağlık durumu iyi olan erkeklere uygulanan bir işlemdir. Saç, sakal ve bıyık ekimi için kişinin gelişim sürecini tamamlamış olması tercih edilir. Daha yoğun sakal görünümünü tercih eden, sakalları dökülen ve bölgesel olarak sakal yoğunluğu az olan kişilerde sakal ekimi yapılabilmektedir.

Ankara Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde, sakal ekimi sıklıkla DHI adı verilen yöntemle yapılmaktadır. DHI yöntemi, saç ekimine oldukça benzer. Kafa derisinde, kulak arkasında kalan bölgeden sağlıklı kıl kökleri alınır. Kökler özel cihazlar yardımıyla teker teker toplanır. Sonrasında sakal olmayan bölgelere implanter yardımı ile transfer edilir.

Sakal Ekiminde Acı Hissedilir Mi?

Sakal ekimi, lokal anestezi ya da sedasyon (derin uyku) ile yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Ankara Sakal Ekimi Ne Kadar Sürer?

Sakal ekimi yapılırken saç kökleri teker teker transfer edilir. Transfer edilen kök miktarı ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir. Bu nedenle işlem süresi her hastamız için farklıdır. Uygulama genellikle 5 – 8 saat arası sürer. Ancak tüm yüze yapılan uygulamalarda daha uzun sürmesi de mümkündür.

Sakal Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu?

Saç ekiminden sonra olduğu gibi sakal ekiminden sonra da dökülme olur. Ancak endişelenmeye gerek yoktur. Bu, saç ve sakal ekiminin doğal bir sürecidir. Uygulamadan kısa süre sonra ekilen sakallar dökülür. Ancak kıl kökleri zarar görmez. Bu nedenle sakallar kısa süre sonra uzamaya başlar. Yaklaşık 4 – 6 ay sonunda sakal ekiminin net sonuçları görülebilir.

Sakal Ekiminden Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Sakal ekiminden sonra transfer yapılan bölgelerde kabuklanma olabilir. Uygulama yapıldıktan 2 gün sonra, hastalarımız kontrole çağrılır. Bu süreçte hem hastanın durumu kontrol edilir hem de sakallar özel, ilaçlı bir madde ile yıkanır. Böylece kabukların dökülmesi ve saç köklerinin güçlenmesi sağlanır.

Sakal Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç, sakal ve bıyık ekimi işlemlerinde doktorun deneyimi önemlidir. Sakalların başlangıç ve bitiş noktası, hastanın beklentileri, kıl yapısı ve kılların çıkış yönü dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Saç ekimi uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında, oldukça başarılı sonuçlar veren, güvenilir bir uygulamadır. Ankara sakal ekimi hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Sakal Ekimi Fiyatları 2021

Sakal ekimi uygulamasından sonra yüzde belirgin bir sakal artışı olur. Kişi sakallarını dilediği gibi uzatabilir; bakımını yaparak, hayalindeki görünüme kavuşabilir. Sakal ekimi yaptıranlar, sakal ekiminden sonra kendilerini daha özgüvenli hissetmektedir. Ankara sakal ekimi fiyatları ise hastanın isteklerine göre değişebilir. Uygulanan yöntem ve transfer edilen kök sayısı, işlem fiyatlarını etkileyebilir. Ankara sakal ekimi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.