Kaş Kaldırma Ankara

Kaşlar, yüz ifadesinde en belirleyici bölgelerden biridir. Bu nedenle estetik açıdan önemi büyüktür. Kaşların kalkık ve şekilli olması bakışların derinleşmesine, daha etkileyici hâle gelmesine yardımcı olur. Düşük kaşlar ise kişiye yaşlı ve yorgun bir görünüm verir. Kaş kaldırma Ankara uygulamaları sayesinde düşük olan kaşların şekillendirilmesi, kişinin olduğundan genç görünmesi mümkündür. Cilt yapısı, yaş ve beklentilere göre farklı kaş kaldırma teknikleri uygulanabilir. Yazımızın devamında kaş kaldırma amacıyla yapılan cerrahi ve cerrahi olmayan işlemlerden söz edeceğiz. Ankara kaş kaldırma ve fiyatları için ise Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır? Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaş kaldırma, günümüzün en çok tercih edilen estetik işlemlerinden biridir. Kaş kaldırma uygulamalarının amacı; kaşların daha kalkık ve şekilli görünmesidir. Böylece yüzde daha genç ve canlı bir ifade elde etmek mümkündür.

Günümüzde kaş kaldırma amacıyla uygulanan pek çok yöntem bulunmaktadır. Sarkmanın hafif olduğu, genç hastalarımızda botoks uygulamaları ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir. Daha belirgin ve yoğun sarkma olan kişilerde ise ip askı uygulamaları ve ameliyatla kaşların kaldırılması mümkündür.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cerrahi ile yapılan kaş kaldırma işlemleri, hem uzun ömürlü hem de oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle yapısal olarak kaşları düşük olan ya da zamanla kaş hattı düşen hastalarımızda tercih edilir. Kaş kaldırma ameliyatlarında saçlı deri içerisinden bir kesi yapılır. Bu kesiden kaş bölgesine ulaşılır ve dokular yukarı doğru kaldırılır. Eğer fazla deri varsa çıkarılabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatında Acı Hissedilir Mi?

Kaş kaldırma ameliyatları genel anestezi altında yapılan işlemlerdir. Bu nedenle uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ameliyat sonrasında oluşabilecek ağrılar ise ağrı kesicilerle kontrol altına alınır. Bu nedenle hastalarımız ameliyat sürecini minimum ağrı ve acı ile tamamlarlar.

Ameliyatla Kaş Kaldırma Kalıcı Mıdır?

Cerrahi ile yapılan yüz estetiklerinde sonuçlar uzun süre kalıcıdır. Bu nedenle diğer estetik işlemlere göre daha kalıcı ve etkili sonuçlar alınır diyebiliriz. Ancak ameliyattan sonra da dokuların yaşlanmaya devam edeceği unutulmamalıdır. Bu nedenle doğal yaşlanma sürecinde dokular yeniden zayıflayabilir ve sarkabilir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatla kaş estetiği ne kadar etkili ve kalıcı bir işlem olursa olsun bazı kişiler cerrahi olmadan estetik yaptırmayı tercih edebilirler. Özellikle çalışan ve yoğun iş temposunu bölmek istemeyen kişiler için ip askı uygulamaları daha iyi bir seçenek olabilir. İp askılama ile kaş kaldırmada dokular özel cerrahi ipler ile yukarı kaldırılır. Kullanılan ipler dokuların kalkık durmasına yardımcı olurken, cilt altındaki kolajen üretimini de destekler. Böylece cildin gençleşmesini, onarılmasını sağlar.

Fransız İp Askı ile Kaş Kaldırma Nedir? Nasıl Yapılır?

Fransız ip askısı, günümüzün modern ip askılama yöntemlerinden biridir. İşlemde dışı silikon, içi ise polyester malzemeden üretilen ipler kullanılır. Bu ipler cilt ile uyumlu yapıdadır. Bu nedenle uygulamanın istenmeyen, ciddi yan etkileri yoktur. Fransız askı ile kaş kaldırma yapılırken saçlı deriden uygulama yapılır. Dikişsiz bir işlemdir. Bu nedenle cerrahiden sonra saç derisinde kalan izler ip askı yöntemlerinde görülmez. Ağrısız ve acısız şekilde, tek seansta uygulama tamamlanır.

Fransız İp Askı Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Fransız ip askı yönteminde kullanılan ipler, diğer iplere göre daha tırtıklı yapıdadır. Bu nedenle dokulara daha güçlü şekilde tutunur. Deformasyon ve kopma olasılığı oldukça düşüktür. Kalıcılığı ise 2 – 5 yıl gibi uzun bir süre devam eder.

Ankara Kaş Kaldırma Fiyatları 2021

Kaş kaldırma uygulamalarını yaptıranlar işlemden sonra kendilerini daha özgüvenli hissederler. Kaşların kaldırılması sadece bakışları değil, tüm yüz görünümünü etkiler. Bu nedenle kişinin daha genç görünmesine yardımcı olur. Ankara kaş kaldırma fiyatları ise tercih edilen yönteme göre değişebilir. Kaş kaldırma fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilirsiniz.