Alın Germe Ankara

Alın germe Ankara; cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemlerle yapılabilen, kişinin olduğundan genç ve çekici görünmesini sağlayan bir estetik işlemdir. Alın bölgesi, yaşlanma belirtilerinin yoğun olarak görüldüğü bölgelerin başında gelir. Mimik kullanımı, ilerleyen yaş ve cildi yıpratan dışsal faktörler, alın bölgesinde sarkmaya ve çizgilere neden olur. Alın çizgileri, kişinin hem kızgın hem de olduğundan yaşlı görünmesine neden olabilir. Ameliyat ya da fransız ip askılama yöntemleri ile yapılan alın germe işlemleri sayesinde cilt yeniden toparlanabilir.

Alın germe ameliyatı ve fransız askı ile alın germe hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara alın germe fiyatları için ise Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Alın Germe Ankara Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Alın germe ameliyatı; alın bölgesinin cerrahi yöntemlerle sıkılaştırılması için yapılır. Genellikle 40 yaş ve üzeri hastalarımızın tercih ettiği bir işlemdir. Çünkü yaşlanma belirtileri 30’lu yaşlarda kendini gösterir. 40’lı yaşlarda ise giderek artar. Alın germe ameliyatı; alın bölgesinde yoğun sarkma ve kırışıklık olan, sağlıklı her erkek ve kadına yapılabilir.

Ankara Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın germe ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Bu nedenle hastalarımız işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Ameliyat sırasında şakaklar arasında kalan bölgeden bir kesi yapılır. Bu kesi, saçlı derinin içinde kalacak şekilde planlanır. Bu nedenle uygulamadan sonra herhangi bir kesi izi kalmaz. Cerrahi sırasında bölgedeki dokular kaldırılır ve fazla deri varsa çıkarılır.

Alın Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alın germe ameliyatından sonra hastalarımız birkaç gün hastanede kalırlar. Ameliyattan hemen sonra işlem bölgesinde hafif şişlik ve kızarıklık olabilir. İyileşme sürecinde ameliyat bölgesine soğuk kompres yapılabilir. Başı geride tutmak da ödemin kısa sürede dağılmasına yardımcı olacaktır. Ameliyattan sonraki 2 hafta içerisinde ağır egzersizlerden kaçınmak ve cildi güneşe karşı korumak da oldukça önemlidir. Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Ameliyatsız Alın Germe Nasıl Yapılır?

Hafif düzeydeki alın sarkmalarında ameliyatsız yöntemler de tercih edilebilir. Botoks ve dolgu uygulamaları, alındaki hafif kırışıklıkların açılmasını sağlar. Daha gergin ve genç bir alın görünümü elde edilir. Ameliyatsız alın germede en sık tercih edilen yöntemlerden biri de fransız ip askı yöntemidir. Diğer ip askı yöntemlerine göre daha uzun süre etkili olan bu yöntem sayesinde kişi uzun yıllar boyunca istediği genç görünüme sahip olabilmektedir.

Fransız İp Askı ile Alın Germe Nedir?

Fransız ip askı; içi polyester, dışı ise silikon malzemeden üretilen iplerle yapılmaktadır. İşlemin amacı sarkan ve deforme olan dokuların asılması, alın bölgesindeki sarkık görünümün giderilmesidir. Uygulama saçlı kafa derisinden yapılır. Bu nedenle işlemden sonra alın bölgesinde herhangi bir iz kalmaz.

Fransız İp Askı ile Alın Germe Kalıcı Mıdır?

Fransız ip askı ile alın germe, özellikle ameliyatsız yüz estetiği tercih edenler için ideal bir işlemdir. İşlemin etkileri uzun süre kalıcıdır. Kişinin cilt yapısına ve yaşına göre değişmekle birlikte 2 – 5 yıl kalıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Fransız İp Askı ile Alın Germenin Avantajları/Farkları Nelerdir?

  • Uygulamada kullanılan ipler, diğer ip askı yöntemlerine göre daha farklıdır. Diğer iplere göre daha fazla tırtık içerir. Bu nedenle dokulara güçlü bir şekilde tutunur. Bu da kopma ve bozulma riskini minimuma indirmektedir.
  • Uzun süre kalıcı sonuçlar verir.
  • Kişi işlemden hemen sonra günlük yaşamına dönebilir.
  • Ağrısız, acısız bir işlemdir. Ameliyattan sonra ihtiyaç duyulan iyileşme süresine gerek yoktur. Bu nedenle kısa sürede yoğun etki görülebilir.

Ankara Alın Germe Fiyatları 2021

Alın germe uygulamasında farklı teknikler kullanılabilir. Kişi için ideal olan yöntem seçildiğinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Alın germe yaptıranlar, yaşlanmaya meydan okuyarak, uzun süre kendilerini genç ve bakımlı hissetmektedir. Ankara alın germe fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.