Mezobotoks Ankara  

Mezobotoks Ankara; ince çizgileri giderirken oldukça doğal görünüm veren bu nedenle “sanatçı botoksu” olarak da anılan bir estetik uygulamadır. Mezobotoksun botoks uygulamasından en büyük farkı; mimik kullanımına engel olmamasıdır. Mezobotoks yaptıran birçok kişide estetik müdahale olduğu anlaşılmamaktadır. Ameliyatsız bir şekilde, oldukça doğal sonuçlar verdiği için günümüzde ünlüler arasında da oldukça popülerdir. Ankara mezobotoks uygulaması ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Fatih Öktem’den bilgi alabilirsiniz.

Mezobotoks Nedir?

Mezobotoks; botulinum toksin sayesinde ciltteki ince çizgilerin açılmasını ve cildin pürüzsüz görünüme kavuşmasını sağlayan bir uygulamadır. Mezobotoks; uygulandığı bölgedeki gözenek görünümünü ciddi oranda azaltır. Cilde aydınlık, genç ve temiz bir görünüm verir. En önemli özelliği ise özel uygulama tekniği sayesinde mimik kullanımını yok etmemesidir. Böylece yüzün doğal ifadesi korunur. Bir yandan da kırışıklıkların giderilmesi sağlanabilir.

Mezobotoks ile Botoks Arasındaki Fark Nedir?

 • Mezobotoks ile botoks arasındaki en büyük fark uygulamada kullanılan yöntemdir. Mezobotoks uygulamasında doğrudan kasa enjeksiyon yapılmaz. Bu nedenle daha doğal bir görünüm elde edilir.
 • Mezobotoks, yaygın olarak yüz bölgesinde tercih edilmesine rağmen, boyun ve dekolte bölgesine de uygulanabilir. Böylece boyundaki ince kırışıklıkların, sarkmaların giderilmesi de mümkün olmaktadır.

Mezobotoks Uygulamasının Etkisi Nedir?

Mezobotoks;

 • Cildin yeniden yapılanma sürecini harekete geçirir.
 • Cilde nem, dolgunluk, renk ve ışık verir.
 • Cildin canlanmasını; kişinin daha genç ve çekici bir ifadeye sahip olmasını sağlar.
 • Cilt sarkıklıklarının toparlanmasına yardımcı olur.
 • Gözenek görünümünü ciddi oranda azaltır. Cilde pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm verir.
 • Lifting etkisi yaratır. Çenedeki çukurların, ciltteki düzensizliklerin giderilmesini sağlar.

Mezobotoks Hangi Bölgelere Yapılır?

Mezobotoksun yüzde yaygın olarak uygulandığı bölgeler;

 • Çene
 • Şakak
 • Yanaklar
 • Alın
 • Kaş arası olarak sıralanabilir. Bunun yanında boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları gidermek, sarkmayı toparlamak için de mezobotoks yapılabilmektedir.

Mezobotoks Nasıl Yapılır?

Mezobotoks uygulaması enjeksiyon yöntemiyle yapılır. Uygulama yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır. Mezobotoks uygulamasında doğrudan kasa enjeksiyon yapılmaz. Bunun yerine derinin alt katmanlarına tutunan kas liflerine uygulama yapılır. Bu nedenle yüzde donuk ve yapay bir görünüm oluşmaz. Mezobotoks seansından sonra, aynı gün içerisinde günlük yaşama dönmek mümkündür. Bu nedenle narkoz ve cerrahinin olumsuz etkileri olmadan, kısa sürede etkin sonuçlar almak mümkündür.

Kimler Mezobotoks Yaptırabilir?

Mezobotoks uygulaması, 18 yaşını geçmiş, genel sağlık durumu iyi olan herkese yapılabilmektedir. Mezobotoks yaptıranlar, tek seansta ciltlerindeki ışıktı, sıkılaşma ve gençleşme etkisinden oldukça memnun kalmaktadır. Mezobotoks uygulamasının gebe ve emziren kadınlara yapılması tavsiye edilmez. Gebelik ve emzirme sürecini tamamlamış kadınlarda ise güvenle uygulanabilmektedir.

Mezobotoks Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Mezobotoksun ciltteki etkisi geçicidir. Etki süresi ise kişiden kişiye değişebilir. Genel olarak söyleyecek olursak; 4 – 6 ay kalıcıdır diyebiliriz. Tıpkı botoks gibi mezobotoks uygulamasında da sürekli uygulama yapıldıkça kalıcılık oranı artabilir.

Mezobotoks Uygulamasının Yan Etkileri Var Mı?

Mezobotoksun içeriğindeki botulinum toksin, uzun yıllardır hem estetik hem de tedavi amacıyla kullanılan bir maddedir. Güvenliği, sağlık otoriteleri tarafından kanıtlanmıştır. Bu nedenle uygulamanın ciddi yan etkileri olmadığını söyleyebiliriz. Mezobotoks yapıldıktan hemen sonra ise uygulamaya bağlı ödem ve kızarıklık oluşabilmektedir. Bunlar beklediğimiz yan etkilerdir ve kısa sürede geçer. Uzman bir doktor tarafından, doğru miktar ve yöntemle uygulandığında beklenmedik yan etki olasılığı oldukça azdır.

Ankara Mezobotoks Fiyatları 2021

Mezobotoks, hem doğal görünmek hem de cildindeki kırışıklık, çöküklük ve sarkmalardan kurtulmak isteyenler için ideal bir işlemdir. Mezobotoks uygulamasından sonra mimikler kullanılabilir. Donuk bir ifade oluşmaz. Bu da kişinin özgüveninin yükselmesine, işlemin sonuçlarından daha çok memnun kalmasına neden olur. Ankara mezobotoks fiyatları ise uygulama yapılan bölgelere göre değişebilmektedir. Mezobotoks fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alabilirsiniz.