Meme Büyütme Ankara

Meme büyütme Ankara; özel silikon protezlerle yapılan, günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Göğüs büyütme, cerrahi ile yapılır. Kullanılan protezler uzun ömürlüdür. Süt kanallarına zarar verilmediği için de emzirmeyi olumsuz etkilemez. Meme büyütme ameliyatları, kişinin tercihine göre farklı büyüklükteki silikon protezler ile yapılabilir. Damla şekilli ya da daha yuvarlak yapılı göğüs görünümü elde edilebilir. Bu nedenle hem göğsün şekillendirilmesini hem de daha dolgun görünmesini sağlayan, sonuçları ile hastalarımızı oldukça memnun eden bir işlemdir. Ankara meme büyütme hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Meme büyütme fiyatları için ise Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniğini arayabilirsiniz.

Meme Büyütmede Hangi Protezler Kullanılır?

Günümüzün modern meme büyütme ameliyatlarında en çok silikon implantlar kullanılmaktadır. FDA ve Sağlık Bakanlığı onaylı olan bu protezler, cilt dokusuna zarar vermez. İnsan sağlığı için zararlı yan etkileri yoktur. Meme silikonunun kanser yaptığına dair inançlar ise asılsızdır. Yapılan araştırmalarda, meme silikonlarının kanser ile ilişkisini kanıtlayan ciddi bulgular ortaya konulamamıştır.

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezler, kişinin beklediği sonuçlara göre farklı yapılarda seçilebilir. Damla ya da yuvarlak şekilli; düz ya da pürüzlü yüzeyli olabilir. Silikon protezlerin en büyük avantajlarından biri; basınca karşı dayanıklı olmasıdır. Böylece meme büyütme etkisi oldukça uzun süre devam eder ve oldukça güvenlidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Olabilir?

Meme büyütme ameliyatı, göğüslerinin vücuduna göre küçük olduğunu düşünen, daha dolgun göğüs görünümünü tercih eden kadınlara yapılabilir.

  • Meme büyütme ameliyatı 18 yaşını geçen kadınlara yapılabilir.
  • Sadece memenin küçük olması durumunda değil, iki memenin asimetrik olması durumunda da meme büyütme yapılabilir.
  • Meme kanseri ya da meme dokularının zarar görmesi sonucu cerrahi operasyon geçiren kadınlarda meme büyütme ameliyatı riskli olabilir. Bu nedenle meme kanseri öyküsü olmayan kadınlara uyguladığımız bir işlemdir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı, hastane ortamında, genel anestezi ile yapılan bir işlemdir. Bu nedenle hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Meme büyütme ameliyatlarında yapılacak kesilere, kullanılacak implantın türüne ve hedeflenen sonuca göre karar verilir. Meme altı kıvrımı (inframamarian fold), meme başı (periareo) ve koltuk altı bölgesinden kesi yapılabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı yaklaşık 1,5 saat sürer ve hastalarımızın 1 gece hastanede kalması gerekebilir. Kullanılan protezler, hastanın ihtiyacına göre kas altına ya da üstüne yerleştirilebilir.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Meme büyütme işlemi, göğüslerin olabildiğince estetik ve çekici görünmesi için yapılan bir işlemdir. Bu nedenle cerrahi işlem, izlerin görünmeyeceği şekilde planlanır. Kesiler nereden yapılırsa yapılsın, kalan iz belli belirsiz olacaktır. Ameliyat yaklaşık 3 – 4 cm’lik bir kesiden yapılır. Bu nedenle oldukça küçük bir iz kalır ve zamanla, dokular iyileştikçe yara izi de silikleşir.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Emzirmek Mümkün Mü?

Meme ameliyatlarından sonra emzirmenin engellenmesi, süt kanallarının çıkarılması ya da tahrip edilmesi ile alakalıdır. Meme büyütme ameliyatlarında süt kanallarına zarar verilmez. Dokular çıkarılmaz. Bu nedenle hastalarımız meme büyütme ameliyatından sonra da emzirebilirler.

Meme Silikonları Patlar Mı? Ömrü Ne Kadardır?

Yapılan birçok çalışmada silikon protezlerin dayanıklılığı test edilmiştir. Bu çalışmalarda silikonların yüksek basınç altında bile, çabucak zarar görmediği kanıtlanmıştır. Silikon protezlerin bu dayanıklı yapısı nedeniyle oldukça uzun ömürlü, hatta ömürlük olduğunu söyleyebiliriz.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Tüm cerrahi operasyonlardan sonra olduğu gibi meme büyütme ameliyatından sonra da bir miktar ödem ve kızarıklık oluşabilir. Ancak bu yan etkiler geçicidir. Ameliyattan sonra göğüslerin şekillenmesi ve hasar görmemesi için özel sporcu sütyenleri kullanılır. Bu sütyenler yaklaşık 4 – 6 hafta boyunca kullanılmaya devam eder. Meme büyütme ameliyatından sonra, yaklaşık 3 hafta egzersize ara verilmelidir. Kişi ameliyattan sonra, yaklaşık 2 – 5 gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir. İyileşme sürecin tamamlanması, spor yapılabilir hâle gelinmesi ise 1,5 ayı bulabilir. Ancak bu sürenin kişinin cilt yapısı ve fiziksel özelliklerine göre de değişebileceğini söyleyebiliriz.

Ankara Meme Büyütme Fiyatları 2021

Meme büyütme ameliyatlarından sonra kişi vücudu ile orantılı, çekici göğüslere sahip olabilir. Dolayısıyla kişi kıyafetleri daha güzel taşıdığını hissedebilir. Görünüşte yaşanan estetik değişim, kişinin ruh hâline de yansır. Meme büyütme sonuçları her hastamız için özeldir. Fiyatlar da benzer şekilde… Meme büyütme operasyonunda kullanılan protez türü ve ameliyat süreci fiyatları etkiler. Ankara meme büyütme ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgiye kliniğimizi arayarak ulaşabilir; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.