Yağ Enjeksiyonu Ankara (Lipofilling) 

Yağ enjeksiyonu Ankara olarak bilinen lipofilling, vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ hücrelerinin dolgunluk kazanması istenen bölgeye enjekte edilmesiyle yapılır. Yağın alınması için liposuction yöntemi kullanılır. Genellikle bel, karın ya da kalça gibi yağ birikiminin yoğun olduğu bölgelerden yağ alınması tercih edilir. İhtiyaca göre az miktarda ya da çok miktarda yağ alınabilir. Özellikle liposuction yapılan hastalarda, alınan yağ ile yüz bölgesindeki çukurlar da doldurulabilir.

Yazımızın devamında “Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır, kimlere yapılır?” sorularına yanıt bulabilirsiniz. Ankara yağ enjeksiyonu fiyatları için ise Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

Yağ enjeksiyonu, vücutta yağın fazla olduğu bölgeden yağ alınması ve çukur bölgelerin doldurulması için yapılan bir uygulamadır. Özellikle yüz bölgesinde sıkça tercih edilir. En büyük avantajı; diğer dolgu işlemlerine göre etkisinin daha uzun sürmesi hatta kalıcı olabilmesidir. Aynı zamanda kişinin kendi hücreleri ile yapıldığı için alerji riski de yok denecek kadar azdır.

Yağ enjeksiyonunda amaç; özellikle yüz bölgesindeki estetik kusurların giderilmesidir. Çökük görünümün giderilmesi, bölgenin daha dolgun ve dikkat çekici görünmesi hedeflenir.

Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yağ enjeksiyonu hem yüzde hem de vücudun diğer bölgelerinde oldukça başarılı sonuçlar verir. Ancak en çok tercih edildiği bölge yüzdür. Lipofilling yani yağ dolgusu;

  • Elmacık kemiklerine
  • Burun-ağız köşesindeki derin çizgilere yani nazolabial oluklara
  • Alın, şakak ve kaş arasındaki bölgeye
  • Burun bölgesine
  • Çene ucu ve köşelerine
  • Dudaklara
  • Meme bölgesine yapılabilir.

Ayrıca kişi istediği takdirde vücudun herhangi bir bölgesine, doku kaybına bağlı çöküklükleri gidermek için de yapılabilir.

Yağ Enjeksiyonu Sırasında Acı Hissedilir mi?

Yağ enjeksiyonu uygulaması, genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Kullanılacak anestezi tekniğine, hastanın ihtiyaçlarına göre karar verilir. Eğer yüze dolgu yapmak için, az miktarda yağ alınacaksa lokal anestezi yeterli olmaktadır. Ancak karın, bel, bacak gibi bölgelerden yoğun miktarda yağ alınacaksa genel anestezi tercih edilir. Her iki yöntemde de hastalarımız için herhangi bir ağrı ya da acı riski söz konusu değildir. Kişi yağ dolgusu sırasında hiçbir şey hissetmez. Lokal anestezi yapıldığı takdirde de aynı gün evine dönebilir.

Yağ Dolgusu (Lipofilling) Kalıcı Mıdır?

Yağ dolgusunun etkileri büyük oranda kalıcıdır. Ancak kalıcılık oranı kişiden kişiye değişebilir. Enjekte yapılan bölgede yeni yağ hücrelerinin %30 – 70’i tutunur. Bu nedenle ilk seanstan sonra bir miktar yağ kaybı yaşanabilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına göre birkaç seans daha yapılabilir. Böylece en kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonunda öncelikle yağ alınacak bölge ve alınacak yağ miktarı belirlenir. Hedeflenen bölgeye incecik bir kesi yapılır. İnce, vakumlu kanüller yardımıyla kesiden yağlar çekilir. Yağ enjeksiyonu, özellikle liposuction yaptıran hastalarımız için oldukça avantajlı bir işlemdir. Liposuction ile bölgesel zayıflama yaptıran kişilerden yoğun miktarda yağ alındığı için vücudun diğer bölgelerine kolayca uygulama yapılabilir. Kişi hem daha fit bir görünüme kavuşur hem de dolgu uygulaması yaptırmış olur.

Yağ Enjeksiyonu Sonrası Ödem ve Morluk Olur Mu?

Yağ dolgusu uygulamasından sonra, uygulama yapılan bölgede hafif şişlik oluşabilir. Morluk ve kızarma da görülebilir. Bu yan etkiler, beklediğimiz yan etkiler olmakla birlikte, şiddeti kişinin cilt yapısı ile ilgilidir. Yağ enjeksiyonu sonrası ödemi azaltmak için işlemden sonra soğuk kompres uygulanması ve bölgenin yukarıda tutulması tercih edilir. Yaklaşık birkaç hafta içerisinde tüm yan etkiler geçer ve kişi estetik değişimi net bir şekilde görebilir.

Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) Avantajları Nedir?

Yağ enjeksiyonu, kişinin kendi yağ hücreleri ile yapılan bir dolgu işlemidir. Bu nedenle yan etki riski oldukça düşüktür. Diğer dolgularında az da olsa mevcut olan alerji riski yağ dolgusunda yoktur.

Aynı zamanda enjekte edilen yağ hücreleri, kök hücre öncülleri içerir. Bu nedenle uygulama yapılan bölgedeki kan akışını hızlandırır; doku ve cilt kalitesini yükseltir.

Ankara Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) Fiyatları 2021

Yağ enjeksiyonu, uzman bir doktor tarafından yapıldığında oldukça başarılı sonuçlar verir. Doğru şekilde ve steril koşullarda uygulandığında etkisi büyük oranda kalıcıdır. Güvenilir ve etkili bir uygulamadır. Yağ dolgusunda fiyatlar ise anestezi yöntemine ve alınacak yağ miktarına göre değişebilir. Ankara yağ dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir ve hemen randevu alabilirsiniz.