Dermapen Ankara

Dermapen Ankara, ince kırışıklıkların azaltılmasını, sivilce izlerinin giderilmesini ve cildin aydınlanmasını sağlayan bir mikro iğneleme işlemidir. Dermapen uygulamasında, silindir şeklindeki, özel cihazlar kullanılır. Bu cihazlar, cilde belli aralıklarla atışlar yaparak mikro düzeyde hasarlar oluştururlar. Cilt bu hasarları giderirken elastik ve kolajen lifler aktifleşir; dolayısıyla yaşlı ve yorgun görünüme neden olan birçok cilt kusuru giderilebilir.

Ankara dermapen fiyatları ve diğer estetik uygulamalarımız hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Dermapen Nedir?

Dermapen; ucunda milimetrik iğneler bulunan, özel bir cihazdır. Dermapen üzerindeki iğneler oldukça küçük ve incedir. Bu nedenle cilde verilen hasar kalıcı ya da sağlık açısından zararlı değildir. Dermapen uygulamasının amacı; cildin altındaki kolajen ve elastin liflerin hareketlenmesi; böylece cildin daha aydınlık ve sağlıklı görünmesidir.

Dermapenin Faydası Nedir? Dermapen Ne İşe Yarar?

Ankara dermapen uygulaması, pek çok farklı cilt problemine oldukça etkin ve başarılı sonuçlar sunmaktadır. Dermapen cihazının ucunda bulunan mikro iğneler, hızlı bir şekilde cildin yenilenme ve onarım sürecini başlatır. Bu nedenle yaşlı, yorgun ve pürüzlü görünüme neden olan birçok estetik sorun minimal hâle getirilebilir. Dermapen uygulaması yaygın olarak;

 • Cildin yenilenmesi ve sıkılaşması
 • İnce kırışıklıkların azaltılması
 • Gözenek sıkılaştırma
 • Sivilce ve akne izlerinin tedavisi
 • Güneşten kaynaklanan cilt hasarlarının ve güneş lekelerinin giderilmesi
 • Çatlak ve selülit tedavisi
 • Saç dökülmesinin engellenmesi amacıyla yapılır.

Dermapen Uygulamasında Ağrı ya da Acı Hissedilir Mi?

Dermapen uygulamasında, mikro boyutlardaki iğneler kullanıldığı için bir miktar acı hissedilebilir. Bu acı genellikle dayanılmaz değildir. Ancak uygulama sırasında anestezik kremler kullanılabilir. Böylece acı eşiği düşük ya da cilt yapısı hassas olan kişilerde bile ağrısız, acısız şekilde uygulama yapılabilmektedir.

Dermapen Kimlere Yapılabilir?

Dermapen işlemi, uygulama yapılan bölgede hafif düzeyli hasarlar yaratacağı için cildin sağlıklı olması tercih edilir. Bu nedenle;

 • Cildinde sedef, rozase, egzama gibi hastalıklar olan
 • Cildinde enfeksiyon olan
 • Kanser öyküsü olan ya da kemoterapi tedavisi gören
 • Yakın zamanda izotretinoin içeren ilaçlarla sivilce tedavisi gören
 • Hamile ve emziren hastalarımızda dermapen uygulaması tercih edilmez.

Dermapen Kaç Seans Yapılır?

Dermapen uygulamasında, cildin kendini yenilemek ve toparlanmak için zamana ihtiyacı olabilir. Bu nedenle seans aralarına zaman konulması tercih edilir. Her hastamızın cilt hassasiyeti ve ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle seans sayıları da özel olarak belirlenmelidir. Genel olarak söyleyecek olursak; 2 – 6 hafta aralıklarla, 5 – 6 seans yapılması yeterli olmaktadır.

Dermapenden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Dermapen uygulamasından sonra ciltte hafif kızarıklık, pembeleşme ve kanama olabilir. Bunlar beklediğimiz yan etkilerdir. Hassaslaşan cildin korunması için cildi aşırı sıcak ya da soğuktan korumak, güneşe karşı önlem almak önemlidir. Özellikle yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin düzenli kullanılması bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Dermapenin Yan Etkileri Nelerdir? Güvenli Midir?

Dermapen uygulamasından sonra cilt hassaslaşabilir. Doğru hastaya uygulandığında ve uygulama özenli şekilde yapıldığında beklenmedik sonuçların elde edilmesi düşük bir ihtimaldir. Bu nedenle uygulamanın mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından, steril koşullarda yapılması gerekir. Ankara dermapen hakkında tüm sorularınız için Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Dermapen Fiyatları 2021

Dermapen uygulamasından sonra cilt belirgin şekilde aydınlanır. Cilt altındaki kolajen ve elastin üretimi artar. Cilt daha pürüzsüz ve genç görünür. Dermapen fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Çünkü her cildin ihtiyacı olan seans süresi ve seans sayısı farklıdır. Dermapen fiyatları Ankara hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.