Karın Germe Ankara 

Karın germe; karın bölgesindeki fazlalıkların alınması, sarkmanın toparlanması için yapılan cerrahi estetik işlemlerdir. Özellikle gebelik sonrası süreçte, kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Karın germe ameliyatları kısmi ya da tam germe olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Tam karın germe ameliyatından sonra, yaklaşık 1 hafta içerisinde günlük yaşama dönülebilir. Mini karın germede ise bu süre daha kısadır.

“Karın germe ameliyatından sonra yeniden hamile kalınabilir mi?”, “Ankara karın germe fiyatları nedir?”, “Karın germe nasıl yapılır?” gibi sık sorulan soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. Ankara karın germe fiyatları için ise Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Karın Germe (Abdominoplasti) Nedir?

Tıp dilinde abdominoplasti olarak bilinen karın germe, karın bölgesindeki fazlalıkların tek seferde çıkarılmasına, karnın toparlanıp daha sıkı görünmesine imkân veren bir estetik işlemdir. Spor ve diyete rağmen karın yağlarından kurtulmak kolay olmayabilir. Gebelik sürecinden sonra karın bölgesindeki deri gevşer. Bu nedenle yağlanma problemine sarkma da eşlik edebilir. Kişi ideal kilosunda olsa bile sarkma ve yağlanma sorununa çözüm bulamayabilir. Bu durumda karın germe operasyonları en etkin çözümlerden biri olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Karın germe ameliyatları, hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilen bir işlemdir. Karın germe ameliyatında amaç zayıflamak, kilo kaybetmek değildir. Bölgesel yağların giderilmesi ve yağlanmaya bağlı oluşan deri sarkmasının engellenmesidir. Bu nedenle karın germe ameliyatları ideal kilosunda olan ve bu kiloyu koruyan hastalarımıza yapılmaktadır. Karın germe ameliyatından sonra karın bölgesi sıkılaşıp, toparlanacağı için kişi daha fit ve ince görünecektir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı, genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenle işlem sırasında acı ve ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında, cerrahiye bağlı olarak ödem, kızarıklık ve ağrı olabilir. Doktorun verdiği ilaçlar doğru kullanıldığı ve bakıma özen gösterildiği sürece bu şikâyetler de minimumda olacaktır.

Karın germe ameliyatında farklı cerrahi yöntemler tercih edilebilir. Eğer fazla yağlanma varsa fazla yağlar liposuction ile aspire edilir. Sonrasında karın kasları toparlanıp, sıkılaştırılır. Fazla deri çıkarılır ve karın derisi gerilerek, dikilir. Gerekli durumlarda göbek deliğinin konumu da değiştirilip, yeniden oluşturulabilir.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Eğer fazla miktarda doku çıkarılmayacak ise ve sarkmanın derecesi hafifse mini karın germe ameliyatı da tercih edilebilir. Mini karın germede, karın bölgesinin bir kısmına uygulama yapılır. Bu nedenle ameliyat sonrası iyileşme süreci daha kısadır. Hastalarımız yaklaşık 3 – 4 gün içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Ancak her hasta mini karın germe için uygun olmayabilir. Bu nedenle öncelikle detaylı ön kontrollerin yapılması, bu doğrultuda cerrahi yöntemine karar verilmesi gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Karın germe ameliyatlarında;

 • Bölgedeki deri fazlalığı
 • Yağ alınıp alınmayacağı
 • Karın bölgesinin alanı, yapısı
 • Uygulanacak dikiş tekniği
 • Karın kaslarının durumu cerrahi süreci belirler.

Bu nedenle karın germe süresi her hastamız için farklı olabilir. Genel olarak söyleyecek olursak; total karın germe ameliyatlarının 3 – 3,5 saat sürdüğünü söyleyebiliriz. Mini karın germe ameliyatı ise daha küçük bölgelere müdahale yapıldığı için 1 – 1,5 saat kadar sürer diyebiliriz.

Karın Germe İşleminden Sonra Hamile Kalınabilir Mi?

Karın germe işlemi kalıcı etki gösterir. Ancak işlemin kalıcı sonuç verebilmesi için kişinin kilosunu koruması ve egzersiz ile süreci desteklemesi gerekir. Karın germe ameliyatından sonra gebe kalınabilir. Ameliyatın gebeliği engelleyici etkisi yoktur. Ancak bu süreçte yoğun kilo alımı olursa karın bölgesinde yeniden sarkma, yağlanma olabilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci? Karın Germe Ameliyatı Zor Mu?

 • Karın germe sonrası iyileşme süreci hem yapılan cerrahi sürece hem de kişinin cilt yapısına göre değişebilir.
 • Genellikle ameliyat sonrasında 1 – 2 gün hastanede yatış tercih edilir.
 • Cerrahi sonrası ilk 3 gün ödemin yoğun olması normaldir. Bu nedenle karındaki sıkılaşma hemen anlaşılmayabilir.
 • Ameliyattan sonra hastalarımız en kısa sürede yürümeye başlar. Birkaç gün içerisinde kendiliğinden yürüyebilir.
 • 2 – 3 gün sonra banyo yapılabilir.
 • Öksürmek, ıkınmak ya da hapşırmak karın kaslarını zorlayarak, dikişlere zarar verebilir. Bu nedenle karın germe sonrasında kasları zorlayacak eylemlerden kaçınmak gerekir.
 • Kişi yaklaşık 7 – 10 gün içerisinde işine ve günlük yaşamına dönebilir. Bu süre mini karın germede yaklaşık 3 – 4 gündür.
 • Ameliyattan sonra yaklaşık 6 ay kadar korse kullanılması gerekir.

Ankara Karın Germe Fiyatları 2021

Karın germe ameliyatından sonra karın bölgesindeki sarkma büyük ölçüde giderilir. Karın germe yaptıran birçok hastamız, ameliyattan sonra daha rahat, mutlu bir yaşam sürdüklerini; kendilerine daha çok güvendiklerini söylemektedir. Karın germe fiyatları ise tercih edilen cerrahi sürece göre değişebilir. Bu nedenle her hastamız için farklı fiyatlandırma söz konusu olabilir. Ankara karın germe fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.