Meme Dikleştirme Ankara

Meme dikleştirme Ankara ameliyatları; silikon protezler ya da meme küçültmeye benzer cerrahi müdahaleler ile yapılan bir estetik uygulamadır. Meme sarkması, özellikle orta yaş ve üzeri kadınlarda en sık rastlanan şikâyetlerden biridir. Hem doğum ve emzirme süreçleri hem de kişinin yapısal özellikleri, memelerin sarkmasına neden olabilir. Sarkan dokuların toparlanmasında en etkili yöntem ise ameliyattır. Ameliyattan sonra göğüsler bariz şekilde toparlanmış, estetik bir görünüme kavuşur. Cerrahi işlem genel anestezi altında yapıldığı için hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Ankara meme dikleştirme hakkında daha fazla bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Meme dikleştirme fiyatları Ankara için ise Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Meme Sarkması Neden Olur?

Meme sarkması, kadınların en sık yakındığı estetik kusurlardan biridir. Sarkmış memeler, kişiye daha yaşlı bir görünüm verir. Aynı zamanda kıyafet ve sütyen seçimini de zorlaştırabilir.

Meme sarkmasının başlıca nedenlerinden biri ise doğumdur. Emzirme sürecinde memeler hem büyür hem de sarkabilir. Bazı kişilerde ise meme yapısına bağlı olarak, zamanla sarkma görülebilir.

Kimler Meme Dikleştirme Ameliyatı Olabilir?

Meme dikleştirme ameliyatları, göğüs yapısından memnun olmayan, daha dik ve estetik göğüs isteyen herkese yapılabilir. Ancak işlem için kişinin 18 yaşını geçmiş olması tercih edilir. Emzirme ve gebelik sürecinde meme dikleştirme yapılması ise tercih edilmez. Meme dikleştirme yaptıran hastalarımızın büyük bir çoğunluğu orta yaş üzerindedir. Meme estetiğinden sonra hastalarımızın beden görünümü daha sıkı, çekici ve genç bir hal alır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Olmadan Sarkma Engellenebilir Mi?

Meme dikleştirme ameliyatları, göğüs sarkmasını engellemenin en etkili yoludur. Birçok kişi spor ile göğüs dikleştirmenin mümkün olduğunu düşünse de bu şekilde tam performans almak mümkün değildir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme kaldırma ameliyatında farklı cerrahi seçenekleri söz konusudur. Eğer meme sarkması hafifse; silikon protezler ile dokular desteklenebilir. Eğer sarkma ileri derece ise ve kişide yeterli meme dokusu varsa meme küçültme ameliyatına benzer bir işlem yapılır. Meme küçültme ile dikleştirmenin farkı; dikleştirme işleminde meme bezlerinin küçültülmemesidir. Meme bezi yetersiz olan hastalarda hem meme şekillendirilip hem de silikon protezler kullanılabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatlarından sonra da bir miktar iz kalabilir. Yapılacak ameliyat tekniğine göre izin şekli ve büyüklüğü de değişebilir. Ancak iz meme altı ya da meme başında olacağı için kıyafetlerden görünmez. Ayrıca zamanla dokular iyileşmeye başlayacak ve iz görünümü doğal ten rengini alacaktır. Ameliyattan yaklaşık 1 yıl sonra bölgedeki iz gözle kolay kolay görülemez hâle gelir. Bu nedenle meme dikleştirme yaptıran hastalarımızın iz konusunda endişe etmesine gerek yoktur.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Yeniden Sarkma Olur Mu?

Meme dikleştirme ameliyatlarının etkisi kalıcıdır. Ancak kişinin kilo alıp-verme süreçlerini kontrol etmesi gerekir. Çünkü yoğun kilo alımı olduğunda göğüsler de büyür. Bu nedenle yeniden sarkma olabilir. Aynı zamanda meme dikleştirme yaptırdıktan sonra hamile olan hastalarımızda da bir miktar sarkma olabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirmek Mümkün Mü?

Bu sorunun yanıtı tercih edilen ameliyat yöntemine bağlıdır. Eğer meme bezleri ve süt kanalları korunmuşsa, yeniden emzirmek mümkün olabilir. Ancak süt kanalları hasar gören hastalarımızda emzirme fonksiyonu olumsuz etkilenebilir. Günümüzde, meme ameliyatlarında emzirme fonksiyonlarına minimum zarar vererek, en başarılı sonuçları almak hedeflenir. Bu nedenle ameliyat öncesinde emzirme süreci hakkında hasta ile konuşulur ve kişinin de beklentilerine uygun bir cerrahi planlama yapılır.

Meme Dikleştirme Ameliyatlarından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyattan sonra, cerrahiye bağlı ödemi almak için soğuk komprese başlanır. Bu süreçte göğüslerin toparlanması için sporcu sütyenleri giyilir. Kişi 1 gece hastanede istirahat ettikten sonra taburcu edilir. 1 – 2 gün sonra duş alınabilir ve kişi günlük yaşamına dönmeye başlar. Ancak ameliyatın etkilerinin kalıcı olması için yaklaşık 4 hafta boyunca sporcu sütyeninin düzenli kullanılması ve spordan uzak durulması tavsiye edilir.

Ankara Meme Dikleştirme Fiyatları 2021

Meme dikleştirme ameliyatları, birçok kadının fiziksel görünüşünü daha çok beğenmesine, kendini daha genç hissetmesine yardımcı olan cerrahi işlemlerdir. Uzman bir doktor tarafından yapıldığında da komplikasyon riski oldukça düşüktür. Cerrahi süreci her hastamıza özel olarak planlandığı için meme dikleştirme fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Ankara meme dikleştirme ameliyatı ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.