Saç Mezoterapisi Ankara

Saç mezoterapisi Ankara; hem erkek hem de kadınlarda saç dökülmesini engeller. Saçların sağlıklı, gür ve parlak görünmesine yardımcı olur. Özellikle yaz ve kış mevsimlerinde yıpranan, güce ihtiyaç duyan saçlar için ideal bir uygulamadır. Çünkü mezoterapi karışımının içerisindeki yoğun aminoasit, vitamin ve mineraller saç derisini besler. Saç köklerinin dipten uca beslenmesine yardımcı olur. Saç mezoterapisi erkek tipi kellikte bile oldukça başarılı sonuçlar veren bir işlemdir.

Ankara saç mezoterapisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi; cilde ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğini sağlar. Yüze uygulandığında cildin gençleşmesini sağladığı gibi saçlarda da olumlu etkilerini gösterir. Mezoterapi karışımında, kişinin isteklerine yönelik farklı karışımlar kullanılabilir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi; saç dökülmesini engellemek ve saçların güçlenmesini sağlamak için, saça yapılan mezoterapi uygulamasıdır. Özellikle saçları güçsüz, mat ve yıpranmış olan kişiler için idealdir. Bununla birlikte erkek tipi dökülme ve kelleşme başlangıcı olan erkeklere de yapılabilir.

Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası Ne Değişir? Saç Mezoterapisinin Etkisi Nedir?

Saç mezoterapisi; saçın kendi yapısında da bulunan vitamin, mineral ve keratin içerikli ajanlar kullanılır. Bu besleyici karışımın temel etkisi; saçı besleyip güçlendirmektir. Saç mezoterapisinin en büyük avantajı ise doğrudan saç diplerine uygulama yapılmasıdır. Saç bakımında kullanılan kozmetik ürünler, mezoterapi gibi yoğun etki etmeyebilir. Bu nedenle dökülmeyi engellemek için yetersiz kalabilirler. Saç mezoterapisinden sonra;

  • Saç yağları ya da benzeri ürünlerin dıştan sürülmesine göre çok daha etkili bir işlemdir. Bu nedenle olumlu etkileri kısa sürede görülebilir.
  • Uygulama sırasında saç derisindeki kan dolaşımı hızlanır. Bu nedenle enjekte edilen vitaminlerin tüm saç köklerine ulaşması sağlanır.
  • Saç kökleri beslenir ve güçlenir.
  • Saç kökleri güçlendiği için saç dökülmesi ve saç kaybı azalır.
  • Cansız ve kopmaya başlayan saçlar daha parlak görünmeye başlar.
  • Saç kalitesi artar; saçlar daha gür görünür.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi, enjeksiyon ile yapılır. Hazırlanan karışım, saç derisine enjekte edilir. Enjeksiyon sırasında oldukça küçük, ince kanüller kullanılır. Bu nedenle yoğun bir acı hissedilmez. Ancak cilt yapısı hassas olan ve acıdan korkan kişilerde anestezik kremlerle uygulama yapılabilir. Anestezik krem sürüldükten sonra bölge tamamen uyuşur. Bu nedenle hiçbir ağrı ya da acı olmadan uygulama yapılabilir.

Saç Mezoterapisi Saç Dökülmesini Tamamen Keser Mi?

Mezoterapi, özellikle erkek tipi kellik tedavisinde oldukça etkilidir. Alopesi olarak adlandırdığımız erkek tipi saç dökülmesi, başın tepe kısmında ve şakak bölgelerinde yoğun dökülmeye neden olur. Erkek tipi saç dökülmesi büyük oranda genetiktir. Bu nedenle engellemek de oldukça zordur.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkarır Mı?

Saç mezoterapisi, saçları derinlemesine besleyen içeriği sayesinde erkek tipi saç dökülmesinde bile oldukça etkilidir. Kıl kökleri güçlendiği için saçların kopma oranı ciddi oranda azalır. Dolayısıyla saç kaybı da azalır. Saçlar daha yoğun görünür. Saç mezoterapisinde deriye verilen yoğun içerik, yeni saç kökü oluşumunu da destekleyebilir. Bu nedenle saç mezoterapisi saç çıkarabilir diyebiliriz.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Yapılır?

Ankara saç mezoterapisinde seans sayıları farklılık gösterebilir. Çünkü herkesin saç yapısı ve ihtiyaçları farklıdır. Saç kökleri güçlü olan ve saçlarına bakım yaptırmak isteyen kişilerde daha kısa sürede sonuç alınabilir. Ancak yoğun saç dökülmesi olan hastalarımız, daha uzun süre mezoterapiye ihtiyaç duyabilirler. Genel olarak söyleyecek olursak; 5 – 6 seans yapılması saçların sağlığına kavuşması için yeterlidir.

Ankara Saç Mezoterapisi Fiyatları 2021

Saç mezoterapisi yaptıran birçok kişi işlem sonucunda çok daha sağlıklı, parlak saçlara sahip olmaktadır. Saçlar, dış görünüşümüzün belki de en önemli parçasıdır. Bu nedenle yoğun bakım ve ilgiyi hak eder. Saçların bakımında kullanılan kozmetik ürünler ise saç köklerini yeterince besleyemez. Bu nedenle her zaman için saçın ek vitamin-mineral desteğine ihtiyacı vardır. Saç mezoterapisi, bu desteği doğrudan saç köklerine iletir. Böylece hayal edilen, göz alıcı saç görünümünü ortaya çıkarır.

Ankara saç mezoterapisi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.