Ankara Kök Hücre Tedavisi (Fibrocell)

Kök hücre tedavisi Ankara yani Fibrocell ‘in günümüzde etkin olarak kullanıldığı alanlardan biri de cilt gençleştirmedir. Kök hücre ile cilt gençleştirmenin amacı; cilde kaybettiği fibroblast hücrelerin geri kazandırılması; cildin sıkılaşması ve leke problemlerinin azalmasıdır.  Kök hücre tedavisi Ankara işleminden sonra ciltte belirgin bir canlanma olur. Donuk görünüm gider, leke ve kırışıklık görünümü azalır. Böylece kişi olduğundan çok daha genç ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşur.

Ankara kök hücre tedavisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Kök Hücre Tedavisi Neden Yapılır?

Kök hücre tedavisi, günümüzde pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Dokuların kendi kendini onarmasını sağlayan bir işlem olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Yaşlandıkça cilt altındaki hücreler ölmeye başlar. Fibroblast hücreler, cildin dolgunluğunu ve esnekliğini sağlar. Bu hücrelerin azalması ise kırışık görünümüne, sarkma ve lekelenmelere neden olur. Kök hücre tedavisi sayesinde ciltteki fibroblast hücre yoğunluğu artar ve cilt kendini yenileyebilir.

Kök Hücre Tedavisi ile Cilt Gençleştirme Nedir?

Kök hücre tedavisi; vücudun kendi yağ dokusundan alınan, sağlıklı hücrelerin farklı bölgelere verilmesi ile yapılan bir tedavidir. Kök hücre tedavisinin cilt gençleştirmede etkili olduğu bilimsel verilerle kanıtlanmıştır. Uygulamadan sonra cilt daha canlı ve sıkı görünür. Lekeler azalır ve cilt daha parlak görünür. Kişinin kendi sağlıklı hücreleri ile yapılan bir tedavi olduğu için yan etki riski de yoktur.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirmenin Etkisi Nedir?

Kök hücre tedavisi;

  • Cildin kanlanmasını artırır. Böylece cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Cildin dolgunluğunu artırır.
  • İnce kırışıklıkların azalmasına, cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.
  • Düzensiz deri görünümünün iyileştirilmesini sağlar.
  • Leke görünümünü azaltır.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme Kimlere Yapılabilir?

Yaşlanma belirtilerinden şikâyetçi olan, cildinin daha canlı ve sağlıklı görünmesini isteyen herkes kök hücre tedavisi yaptırabilir. Özellikle erken dönemdeki yaşlanma belirtilerinin engellenmesinde oldukça başarılı bir işlemdir. Aynı zamanda akne izlerinin giderilmesinde de oldukça başarılı sonuçlar verir. Bu nedenle akne ve sivilce izleri olanlar da kök hücre tedavisini tercih edebilirler.

Kök Hücre Tedavisi Can Acıtır Mı?

Kök hücre tedavisi, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarından biridir. Uygulanması oldukça kolay ve hasta açısından da konforludur. Kök hücre tedavisi enjeksiyon ile yapılır. Enjeksiyon sırasında lokal anestezik kremler kullanılır. Bu nedenle herhangi bir ağrı ya da acı olmadan işlem tamamlanabilir. Uygulama yaklaşık 1 saat sürer.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisinde ilk adım kişiden yağ dokusu alınmasıdır. Vücudun farklı bölgelerinden, ince uçlu kanüller yardımıyla yağ alınır. Alınan yağ içerisindeki kök hücreler laboratuvarda ayrıştırılır. Sonrasında yüzdeki farklı bölgelere enjekte edilir. Kök hücre tedavisi dekolte bölgesi ve ellere de uygulanabilmektedir.

Kök Hücre Tedavisinin Kalıcılık Süresi Nedir?

Kök hücre tedavisinin etkileri uzun süre kalıcıdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte 1 – 1,5 yıl boyunca etkisi devam eder. Tamamen kişinin kendi vücudundan alınan hücrelerle yapıldığı bir işlem olduğu için oldukça güvenlidir. Kişi birkaç yıl ara ile yeniden uygulama yaptırabilir.

Kök Hücre Tedavisinin Etkisi Ne Zaman Görülür?

Kök hücre tedavisinden hemen sonra ciltte parlaklık ve canlılık etkileri görülebilir. Ancak uygulamanın en iyi sonuçları yaklaşık 1 ay sonra kendini belli eder. Bu süreçte cilt altındaki kolajen lifler güçlenir. Cilt dolgunluk kazanır ve beslenir.

Ankara Kök Hücre Tedavisi Fiyatları 2021

Kök hücre tedavisi yüz, dekolte bölgesi ve ellere uygulanabilir. Ameliyatsız, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Kişinin kendi sağlıklı hücreleri ile yapıldığı için de yan etki riski oldukça düşüktür. Bu nedenle günümüzde giderek daha çok tercih edilmektedir. Kök hücre tedavisi fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Ankara kök hücre tedavisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.