Uyluk Germe Ankara

Uyluk germe Ankara, bacakların şekillendirilmesi ve daha estetik bir görünüme kavuşması için yapılan estetik ameliyattır. Bacaklar, kişinin orantılı ve fit bir görünüme sahip olmasında oldukça önemli bölgelerdir. Bazı kişiler, zayıf olmasına rağmen bacak bölgesindeki sarkmadan şikâyetçi olabilirler. Aynı zamanda yoğun kilo verme dönemlerinden sonra ya da yaş ilerledikçe bacaklarda yağlanma, sarkma olabilir. Uyluk germe; bacaktaki sarkık dokuların toparlanmasını sağlar. Bu esnada fazla yağlar da alınabilir ve bacaklar kişinin vücut yapısı ile uyumlu hâle getirilebilir.

Ankara uyluk germe fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Uyluk Germe Nedir? Hangi Bölgeye Yapılır?

Uyluk; dizlerden kasık bölgesine kadar olan, üst bacak bölgesi olarak da bilinen bölgedir. Kilo alıp-verme, hamilelik, yaşlanma süreci bu bölgedeki dokuların deforme olmasına, sarkmasına neden olabilir. Özellikle yoğun olarak kilo veren kişilerde bu bölgedeki derinin sarkması sık karşılaşılan bir durumdur. Uyluk germe sayesinde üst bacak bölgesi toparlanıp; alt bacak ile daha orantılı hâle getirilebilir.

Kimler Uyluk Germe Ameliyatı Olabilir?

Uyluk germe ameliyatı, üst bacaklardaki sarkma ve fazla deriden rahatsız olan, yetişkin her bireye yapılabilir. Fiziksel gelişimin tamamlanmış olması gerekir. Bu nedenle 18 yaş üzeri kişilere yaptığımız bir ameliyattır. Uyluk germe ameliyatı ile hem fazla yağlar aspire edilir hem de deri fazlası çıkarılabilir. Bu nedenle hem fazla yağlarından hem de fazla deriden kurtulmak isteyen herkes için uygundur. Germe ameliyatlarında genellikle kişinin sabit kiloda olması tercih edilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uyluk germe, genel anestezi altında, ameliyathane koşullarında yapılan bir işlemdir. Uygulama sırasında anestezi yapıldığı için hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Uyluk germe ameliyatında kasık bölgesinden kesi yapılır. Gerekli durumlarda yağlar liposuction ile aspire edilir. Sonrasında fazla deri çıkarılır. Bölgedeki deri gerdirilerek, dikişler atılır. Sonrasında hastalarımız istirahat için odaya alınır.

Uyluk Germe Liposuction ile Yapılabilir Mi?

Bu sorunun yanıtı sarkmış derinin miktarına bağlıdır. Eğer bölgedeki cilt sıkıysa ve ciddi miktarda sarkma yoksa, sadece liposuction ile üst bacak yağları alınabilir. Ancak sarkmanın fazla olduğu kişilerde, sadece liposuction yetmez. Bu durumda fazla derinin çıkarılması ve bölgenin gerdirilerek, yeniden dikilmesi gerekir.

Uyluk Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Uyluk germe ameliyatlarının süresi kişiden kişiye değişebilir. Genel olarak söyleyecek olursak; 2 – 3 saat kadar sürer diyebiliriz.

Uyluk Germe Ameliyatından Sonra Ne Zaman Günlük Yaşama Dönülebilir?

Uyluk germe ameliyatlarından sonra, yaklaşık 4 – 5 gün içerisinde günlük yaşama dönülür. Hastalarımız en kısa sürede yürütülmeye başlanır. İyileşme sürecinde alkol ve sigara tüketilmemesi, beslenme düzenine ve kişisel bakıma özen gösterilmesi de önemlidir.

Uyluk Germe Ameliyatından Sonra Korse Kullanılır Mı?

Uyluk germe ameliyatlarından sonra korse kullanılır. Bu korse, dokuların toparlanmasını ve sağlıklı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Korsenin yaklaşık 4 hafta boyunca kullanılması gerekir. Bu süreçte ağır spordan kaçınmak, bunun yerine hafif yürüyüş gibi egzersizleri tercih etmek gerekir.

Ankara Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Uyluk germe ameliyatından sonra bacaklar daha sıkı ve fit bir görünüme kavuşur. Bu durum özellikle bacak bölgesinde yağlanma, sarkma olan kişiler için oldukça memnun edicidir. Böylece üst beden ile bacaklar arasında orantılı bir görünüm elde edilebilir. Kişi en sevdiği pantolonları, etek ve taytları keyifle giyebilir. Uyluk germe ameliyatında tercih edilecek cerrahi planı ise farklılık gösterebilir. Ankara uyluk germe ameliyatı ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.