Göz Altı Işık Dolgusu Ankara

Göz altı ışık dolgusu Ankara; göz altındaki morluk ve halkalanmanın giderilmesi için yapılan, hyaluronik asit içerikli dolgu uygulamalarıdır. Göz altlarındaki morluk ve halkalanma özellikle orta yaş ve üzeri dönemde belirgin bir şekilde artar. Bununla birlikte stres, hava kirliliği, uykusuzluk gibi birçok faktör de cildin yıpranmasına ve göz altı kusurlarına neden olabilir. Bazı kişilerde ise yapısal olarak göz altlarında morluklar ve torbalanma görülebilir. Göz altı ışık dolgusu Ankara, tek seansta göz altının aydınlanmasını ve daha sıkı görünüme kavuşmasını sağlar. Ameliyatsız ve uzun süre etkili bir işlem olduğu için de oldukça avantajlıdır. Ankara göz altı ışık dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altındaki morluk ve torbalanma, özellikle 30 yaş üzeri pek çok insanın ortak şikâyetidir. Göz altındaki estetik kusurlar, yaşlı ve yorgun bir ifadeye neden olabilir. Göz altı ışık dolgusu sayesinde göz altı morlukları ve halkalar etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Göz altı ışık dolgusunda hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılır.

Hyaluronik Asit Göz Altı Morluklarını Giderebilir Mi?

Hyaluronik asit, cildin kendi yapısında da bulunan bir maddedir. Temel görevi; cildin nem dengesini korumak, dokuların dolgun ve canlı görünmesini sağlamaktır. Yaşlandıkça ciltteki hyaluronik asit miktarı da azalır. Bu nedenle lekeler, şişlikler ve renk eşitsizlikleri ortaya çıkabilir. Hyaluronik asit içeren dolgular, göz altına uygulandığında bölgedeki cildin canlanmasını ve yaşlanma belirtilerinin azalmasını sağlar.

Göz Altı Işık Dolgusu Ankara Kimlere Yapılabilir?

Göz altı ışık dolgusu, günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. 18 yaşını geçmiş, genel sağlık durumu iyi olan kişilere dolgu uygulaması yapılabilir. Ancak gebelik ve emzirme döneminde olan kadınlar için bu sürecin bitmesini beklemek doğru bir tercih olacaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu Ankara Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu enjeksiyon yöntemi ile yapılan bir işlemdir. Yaklaşık 15 – 30 dakika içerisinde tamamlanan, oldukça pratik bir uygulamadır. Uygulamadan sonra hastalarımız ev, iş ya da sosyal yaşamlarına dönebilirler.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulamasında Acı Hissedilir Mi?

Dolgu uygulamalarında oldukça ince, küçük iğneler kullanılır. Bu nedenle dayanılmaz bir acı hissedilmez. Acı eşiği düşük ya da cildi hassas olan hastalarımızın da rahat edebilmesi için işlemden önce anestezik kremler kullanılmaktadır. Böylece herhangi bir ağrı ya da acı olmadan, ameliyatsız bir şekilde göz altı morlukları giderilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Nedir?

Göz altı ışık dolgusunun amacı; göz altında aydınlık bir görünüm sağlamak, hafif ve orta dereceli torbalanmayı gidermektir. Göz altı ışık dolgusu uygulamasından sonra yorgun görünüme neden olan renk düzensizliği ciddi oranda azalır. Göz altları cildin kendi rengine yaklaşır. Böylece bakışlar daha canlı ve genç görünür.

Göz Altı Işık Dolgusu Ankara Kalıcı Mıdır?

Göz altı ışık dolgusu hem ameliyatsız bir işlem olduğu için hem de sonuçlar hemen görülebildiği için oldukça avantajlı bir estetik işlemdir. Kalıcılık süresi ise kişinin cilt yapısına göre değişebilir. Genellikle 1 – 1,5 yıl arası kalıcılık olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkileri Var Mı?

Göz altı ışık dolgusu, cildin kendi yapısında da bulunan hyaluronik asit ile yapıldığı için oldukça güvenli bir işlemdir. Uygulamadan sonra enjeksiyona bağlı olarak hafif kızarıklık ve ödem görülebilir. Ancak bu yan etkiler, kişinin günlük yaşamına devam etmesini engellemez. Genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Dolgu uygulamaları, uzman bir doktor tarafından, doğru doz ve yöntemle yapıldığında oldukça güvenilir ve etkili işlemlerdir. Ankara göz altı ışık dolgusu hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2021

Birçok kişi göz altlarındaki morluk ve torbalanmayı makyaj ürünleri ile kapatmaya çalışmaktadır. Kozmetik ürünlerin etkisi geçici olduğu gibi her zaman istenen etkiyi de vermez. Göz altı ışık dolgusu hem uzun süre kalıcı etkisi hem de başarılı sonuçları ile bu estetik kaygıya etkin bir çözüm sunmaktadır. Göz altı ışık dolgusu fiyatları ise uygulama yapılacak miktara ve kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Ankara göz altı ışık dolgusu fiyatları için kliniğimizi arayabilir; detaylı bilgi alabilirsiniz.