Dermaroller Ankara

Dermaroller Ankara; cilt lekelerinin giderilmesini, ince kırışıklıkların giderilmesini ve cildin canlanmasını sağlayan bir estetik uygulamadır. Dermaroller üzerinde birçok küçük iğne bulunur. Bu iğneler, cilde minimal düzeyde hasar verirken cildin yenilenmesini ve leke görünümünün azalmasını sağlar. Dermapen – Dermaroller uygulamasından en verimli sonuçları alabilmek için seanslar hâlinde uygulama yapılması tercih edilir. Uygulamadan sonra kişiler aynı gün içerisinde ev ve sosyal yaşamlarına dönebilir. Dermaroller uygulamasından sonra cildin bol bol nemlendirilmesi de oldukça önemlidir.

Dermaroller hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara dermaroller fiyatları için ise Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Dermaroller Nedir?

Dermaroller; üzerinde titanyum iğneler bulunan, silindir şeklindeki aparattır. İğnelerin boyutu yaklaşık 0,5 – 2 mm uzunlukta ve 0,1 mm çapındadır. Bu iğneler, cilde girip çıktıkça hafif düzeyli hasarlar verir. Bu hasar kalıcı ya da zararlı değildir. Ancak cilt altındaki onarıcı hücrelerin uyarılmasını, cildin sağlıklı katmanının ortaya çıkmasını sağlar.

Kimler Dermaroller Yaptırabilir?

Dermaroller, birçok cilt sorununun giderilmesinde oldukça etkili ve başarılı bir işlemdir. Ancak bazı durumlarda uygulanması riskli olabilir:

 • Kanser hastası olanlara ve kemoterapi tedavisi görenlere
 • Sedef hastalığı olanlara
 • Uygulama yapılacak bölgede rozase, egzama rahatsızlığı olanlara
 • Cildinde aktif enfeksiyon olanlara
 • Gebe ve emziren hastalarımıza
 • Yakın zaman içerisinde izotretinoin içeren ilaçlar ile sivilce tedavisi görenlere uygulama yapılması tercih edilmemektedir.

Dermaroller Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dermaroller, yaygın olarak yüz bölgesindeki lekelenme ve yaşlanma belirtilerinde tercih edilen bir işlemdir. Bununla birlikte;

 • Yüz
 • Vücut
 • Saç
 • Selülitli bölgelere de uygulanabilmektedir.

Dermaroller Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Dermaroller, ciltte komple yenilenme sürecini başlattığı için birçok yönden cildin toparlanmasına yardımcı olur. Dermaroller:

 • Güneşten yıpranan ve matlaşan cildin canlanmasını sağlar. Cilde daha ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm verir.
 • Genişlemiş gözeneklerin küçülmesini, cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.
 • Akne oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda geçmiş aknelerin izlerini de azaltır.
 • Saç kaybı yaşayan kişilerde saç güçlendirme için de uygulanabilir.
 • Özellikle boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde etkilidir.
 • Yüzdeki ince kırışıklıkları azaltır.
 • Göz çevresinin yenilenmesini, aydınlanmasını sağlar.

Dermaroller Zararlı Mıdır?

Dermaroller iğnelerinin cilde verdiği hasar geçicidir. Uzun vadede de herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Ancak dermaroller uygulaması, uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında tahrişe ve istenmeyen kızarıklıklara neden olabilir. Bu nedenle dermaroller işleminin mutlaka alanında uzman estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılması gerekir. Ankara dermaroller hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alabilirsiniz.

Dermaroller Nasıl Uygulanır?

Dermaroller yapılmadan önce, cildin derinlemesine temizlenmesi gerekir. Cilt temizlendikten sonra dermaroller aparatı cilt üzerinde gezdirilir. Kişinin ihtiyaçlarına göre yaklaşık  30 – 45 dakika içerisinde işlem tamamlanır. Aynı gün içerisinde ev, iş ya da sosyal yaşama dönülmesi mümkündür.

Dermaroller Yapılırken Acı Hissedilir Mi?

Dermaroller, mikro iğnelerle yapılan bir işlem olduğu için az da olsa acı hissedilebilir. Cildi hassas olan ve acı eşiği düşük olan hastalarımızda ise anestezik kremlerle uygulama yapılabilmektedir.

Dermaroller Sonrasında Kızarıklık ve Ödem Olur Mu?

Dermaroller yapıldıktan sonra ciltte hafif kızarıklık ve kanama oluşabilir. Bu yan etkileri gidermek için cildin yenilenmesini sağlayan, özel kremler sürülür. Dermaroller uygulamasından sonra, cilt daha hassas hâle geleceği için cildi güneş ışığından korumak ve yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanmak gerekir. Bu süreçte cildi bol bol nemlendirmek de oldukça önemlidir.

Dermaroller Kaç Seansta Yapılır?

Dermaroller uygulaması, kişinin ihtiyaçlarına ve hedeflenen sonuçlara göre farklı seans sayılarında yapılabilir. Genellikle 2 – 6 hafta ara ile 5 – 6 seans yapılması yeterli olmaktadır.

Ankara Dermaroller Fiyatları 2021

Dermaroller uygulamasının cilt üzerindeki olumlu etkileri kısa sürede ortaya çıkmaya başlar. Dermaroller uygulanan bölgelerdeki cilt tonu eşitlenmeye, cilt daha pürüzsüz görünmeye başlar. Özellikle leke görünümünün azaltılmasında oldukça etkili bir işlemdir. Ankara dermaroller fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.