Kimyasal Peeling Ankara

Kimyasal peeling Ankara; lekeler, ince kırışıklıklar, yanık izleri gibi birçok cilt sorununun giderilmesini sağlayan, cildi daha genç ve aydınlık gösteren bir uygulamadır. “Kimyasal soyma” olarak da bilinen bu estetik işlemde, soyucu özelliği olan asitler kullanılır. Kimyasal peeling uygulamasında yalnızca ihtiyaca özel hazırlanan solüsyonlar kullanılır. Böylece hiçbir ağrı, acı hissi olmadan daha sağlıklı ve genç bir cilt görünümüne sahip olmak mümkündür.

Ankara kimyasal peeling ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling; cildin farklı ihtiyaçları için özel olarak hazırlanan solüsyonlarla, cildin soyulmasını sağlayan bir bakım yöntemidir. Kimyasal peeling’de kullanılan solüsyonlar, cildin farklı katmanlarına etki edecek şekilde özel olarak hazırlanır. Böylece yüzeysel lekelerden, derin akne izlerine; ince çizgilerden, gözeneklere kadar birçok farklı soruna çözüm bulunabilmektedir.

Kimyasal Peeling Ankara Ne İçin Yapılır? Etkisi Nedir?

Kimyasal peeling, cildin soyulması, pürüzlü ve yorgun görünmesine neden olan kusurların giderilmesi için yapılan bir bakım işlemidir. Kimyasal peeling sayesinde el, yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki lekeler giderilebilir. Cilt daha aydınlık ve sağlıklı görünür. Kimyasal peeling sayesinde;

 • İnce kırışıklıklar giderilebilir.
 • Güneş lekeleri açılabilir. Aynı zamanda güneşten hasar görerek yıpranan üst katmanın soyulması da sağlanabilir.
 • Yaşlanma lekelerinin giderilmesi sağlanabilir. Böylece yaşlanmanın olumsuz etkileri ertelenebilir.
 • Gebelik ve hormonal değişimlerden kaynaklanan lekeler giderilebilir.
 • Akne ve sivilce lekeleri açılabilir.
 • Gözenek ve çukur görünümü azaltılabilir.

Kimyasal Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Kimyasal peeling uygulamasında farklı cilt problemlerine yönelik farklı asit kombinasyonları kullanılabilir.

Yüzeysel Peeling

Yüzeysel peeling uygulamasında hidroksi asitler ya da salisilik asitler tercih edilebilir. Yüzeysel peeling tedavisi, genellikle akne ve sivilce izlerini gidermek; cildin üst tabakası olan epidermisi yenilemek amacıyla uygulanır.

Orta derinlikte peeling uygulamalarında ise TCA (Trikloroasetik asit) ve glikolik asitler kullanılabilir. Orta derinlikte peeling için hazırlanan solüsyonlar, dermis dediğimiz orta tabakaya kontrollü olarak hasar verir. Cildin alt katmanlarındaki kolajen ve elastik lifler uyarılır. Böylece cildin orta katmanlarındaki problemlerin de giderilmesi ve daha pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilmesi sağlanabilir.

Derin Peeling

Derin peeling uygulamasında ise cildin daha alt katmanlarına ulaşmamıza imkân veren asitler kullanılır. Derin peeling sayesinde derin akne ve sivilce izleri, yaralar, kırışıklıklar ve lekeler büyük oranda giderilebilir.

Klasik Peeling Uygulamaları ile Kimyasal Peeling’in Farkı Nedir?

Kimyasal peeling ile kozmetik peeling ürünleri arasındaki en büyük fark; kimyasal peeling işleminde kullanılan asit karışımlarıdır. Bu karışımlar, tamamen kişinin ihtiyaçlarına ve giderilmek istenen cilt sorunlarına özel olarak hazırlanır. Dolayısıyla cildin farklı katmanlarına da etki ederek, çok daha derinlemesine etki gösterebilirler. Bu nedenle kimyasal peeling işleminden sonra hem cilt ölü derilerden temizlenir hem de leke ve kırışıklık gibi yaşlı görünüme neden olan cilt problemleri azaltılabilir.

Kimyasal Peeling Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kimyasal peeling uygulaması, cildin üst katmanını soyduğu için cildin hassaslaşmasına neden olabilir. Kabuklanmaya ve cildin normalden daha kuru olmasına neden olabilir. Bunlar beklediğimiz etkilerdir. Kişi bu dönemde cilt bakımına özen gösterdiği takdirde, kısa sürede daha sağlıklı ve pürüzsüz cilt görünümüne sahip olabilir.

Kimyasal peeling işleminden sonra;

 • Oluşan kabukların asla soyulmaması gerekir. Birçok hastamız, rahatlamak için bu kabukları soyarak, cildini daha fazla tahriş etmektedir. Kabukların giderilmesi için en iyi yöntem; cildi bol bol nemlendirmektir.
 • Kimyasal peeling sonrasında kullanılacak cilt bakım ürünlerinin seçimi de oldukça önemlidir. Bazı ürünler, asidik yapıları nedeniyle cildin yıpranmasına ve daha fazla tahriş olmasına neden olabilirler. Bu nedenle kimyasal peeling uygulamasından sonra doktorunuza danışarak, kullanmanız gereken ürünlere birlikte karar verebilirsiniz.
 • Kimyasal peeling uygulamasından sonra cildin güneşe karşı korunması da önemlidir. Bu nedenle yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin düzenli olarak kullanılması gerekir.

Kimyasal Peeling Ankara Kimlere Yapılabilir?

Kimyasal peeling;

 • Cildinde uçuk ya da aktif sivilce varsa
 • İyileşmemiş, derin yanık ve yarası varsa
 • Yakın zamanda izotretinoin içeren ilaçlar kullanılmışsa ya da kimyasal peeling uygulaması yapılmışsa tercih edilen bir işlem değildir.

Ankara Kimyasal Peeling Fiyatları 2021

Kimyasal peeling; cilt yüzeyindeki ölü derilerin atılmasını ve cildin çok daha berrak, sağlıklı görünmesini sağlayan bir işlemdir. Özellikle lekelenme ve gözeneklerden şikâyetçi kişiler için ideal bir uygulamadır. Ankara kimyasal peeling fiyatları ise uygulanan peeling türüne göre değişebilir. Bu nedenle Ankara kimyasal peeling fiyatları hakkında net bilgiyi kliniğimizi arayarak alabilirsiniz.