Yüz Dolgusu Ankara

Yüz dolgusu Ankara; yüzdeki ince kırışıklıkları gidermek, hacim kaybeden bölgelere dolgunluk kazandırmak ve yüz şeklini daha estetik hâle getirmek için yapılan estetik işlemdir. Ameliyatsız estetik uygulamalardan biri olan yüz dolgusu; genellikle hyaluronik asit içeren dolgularla yapılır. Bununla birlikte liposuction sonrasında, kişiden alınan yağ hücreleri ile lipofilling (yağ dolgusu) da yapılabilmektedir. Yüz dolgusu yaptıranlar, işlem sonucunda daha orantılı hatlara ve çekici bir görünüme sahip olurlar. Ankara yüz dolgusu fiyatlarını öğrenmek için Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu; yüz bölgesindeki çukurları doldurmak ve kusurları gidermek amacıyla uygulanan dolgu işlemleridir. Yüz şekli, yanaklar ve gülme çizgileri kişinin ifadesi üzerinde oldukça etkilidir. Dokular hacim kaybedip, çökmeye başladığında bakışlar da yorgun ve yaşlı görünmeye başlar. Yüz dolgusu sayesinde bu deformasyonlar giderilebilir. Cildin alt katmanlardan desteklenmesi, yeniden nem ve gerginlik kazanması sağlanır. Çökük bölgeler, sağlıklı cilt dokusu ile aynı görünüme sahip olur.

Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılır?

Kişinin yüz şekline ve ihtiyaçlarına göre farklı bölgelere uygulama yapılabilir. Yüz dolgusunun en sık tercih edildiği bölgeler;

  • Elmacık kemikleri
  • Yanaklar
  • Gülme çizgileri
  • Kaş arası
  • Çene bölgesidir.

Yüz Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Yüz dolgusu genellikle orta yaş ve üzeri hastalarımızda tercih ettiğimiz bir uygulamadır. Bu yaşlarda yüzdeki deformasyon belli olmaya, yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Bu nedenle dolgu uygulamaları tercih edilebilir. Ancak yüz bölgesindeki yapısal kusurları gidermek isteyen, 18 yaş üzeri hastalarımız da dolgu yaptırabilirler. Ancak hamile ve emziren hastalarımızda dolgu ve botoks uygulamaları tercih edilmemektedir.

Yüz Dolgusunda Hangi Madde Kullanılır?

Günümüzde, dolgu uygulamalarının neredeyse tamamı hyaluronik asit içerikli dolgu malzemeleri ile yapılmaktadır. Hyaluronik asit, cildin doğal dokusunda da bulunan, yoğun nem tutma özelliği olan bir maddedir. Bu nedenle deformasyonların giderilmesini; cildin hacim ve güç kazanmasını sağlar. Aynı zamanda nem tutucu özelliği sayesinde, uygulama yapılan bölgede pürüzsüz, sağlıklı cilt görünümü ortaya çıkarır.

Bununla birlikte lipofilling yani yağ dolgusu da tercih edilebilir. Yağ dolgusu, özellikle liposuction yaptıran hastalarımızda oldukça avantajlı bir yöntemdir. Kişiden alınan yağ hücreleri, yüzde istenen bölgelere enjekte edilebilir. Kişinin tamamen kendisinden alınan yağ hücreleri ile yapıldığı için de güvenilir bir uygulamadır.

Hyaluronik Asitli Yüz Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Hyaluronik asit FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) onaylı bir uygulamadır. Bu nedenle yüzdeki tüm bölgelere güvenle uygulanabilir. Hyaluronik asit, cildimiz tarafından emilerek kaybolur. Ciltte yoğunluğu arttıkça da nem, hacim ve dolgunluk verir. Hyaluronik asitli dolguların en büyük avantajlarından biri de doğal bir görünüm yaratmasıdır. Hyaluronik asit, cilt altındaki kolajen üretimine de destek olur. Bu nedenle günümüzde en çok tercih edilen dolgu malzemesidir.

Yüz Dolgusu Kalıcılık Süresi Nedir?

Dolgu malzemeleri, uygulandığı bölgeye uzun süre hacim kazandırır. Etki süresi ise bölgeden bölgeye değişebilir. Yüzdeki farklı bölgelerde, farklı kalıcılık süresi de söz konusu olabilir. Genel olarak söyleyecek olursak; 4 – 18 ay kadar kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Yağ dolgularında ise bölgenin yağ hücrelerini tutma oranına bağlıdır. Yağ dolgusu ile enjekte edilen yağın bir kısmı kaybedilir. Kalan hücreler ise büyük oranda kalıcıdır.

Yüz Dolgusu Sonrası Yan Etki Oluşur Mu?

Yüz dolgusu, enjeksiyon ile yapılan işlemler olduğu için uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve ödem görülebilir. Bunlar tüm hastalarımızda görülen, geçici yan etkilerdir. Ödemin azalması için işlemden sonra soğuk kompres yapılabilir. Yaklaşık 1 – 2 gün sonra ise tüm yan etkiler geçer ve kişi yüzünün estetik hâlini görebilir.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusu enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. 20 – 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Uygulamadan hemen sonra eve ve günlük yaşama dönülebilir. Tamamen ameliyatsız, acısız ve ağrısız bir işlemdir. Bu nedenle günümüzde giderek daha da yaygınlaşmaktadır.

Yüz Dolgusu Yapılırken Can Acır Mı?

Yüz dolgusu yapılırken oldukça az ağrı/acı hissedilir. Bu genellikle dayanılmaz bir acı değildir. Ancak hastalarımızın korkması ya da acı eşiğinin çok düşük olması durumunda anestezik kremler kullanılabilir. İşlemden önce sürülen bu kremler tüm bölgeyi uyuşturduğu için herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Ankara Yüz Dolgusu Fiyatları 2021

Yüz dolgusu Ankara yaptıranlar, uygulama sonrasında kendilerini çok daha özgüvenli hissetmektedir. Ameliyatsız, ufak bir estetik dokunuş olmasına rağmen kişinin dış görünüşünü olumlu yönde, ciddi oranda değiştirmektedir. Yüz dolgusu fiyatları ise uygulama yapılan miktara, bölgeye ve maddeye göre değişebilir. Ankara yüz dolgusu fiyatları hakkında net bilgi almak isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.