Alın Botoksu Ankara  

Bazı kişiler, cilt yapısı nedeniyle daha erken yaşta kırışıklarla tanışırlar. Bazı kişilerde ise hem dış etkenlerin hem de yoğun mimik kullanımının etkisiyle alın bölgesi kırışabilir. Her iki durumda da botoks uygulaması oldukça başarılı sonuçlar verir. Alın botoksu Ankara sayesinde, yaşlı ve yorgun görünüme neden olan çizgiler giderilebilir. Kişi daha genç bir ifadeye sahip olabilir.

Günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalardan olan botoks sayesinde ağrısız ve acısız bir şekilde alın kırışıklıklarından kurtulmak mümkündür. Ankara alın botoksu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Botoks Nedir? Neden Yapılır?

Botoks ismi aslında “botulinum toksin” maddesinin kısaltmasıdır. Botulinum toksin, kas dokularına ulaşan sinirleri kısa süreli bloke eden, böylece kasların aşırı çalışmasını engelleyen maddedir. Bu etkisi sayesinde günümüzde estetikten, baş ağrısı tedavisine kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Botoksun Alın Çizgilerine Etkisi Nedir?

Estetik amacıyla uygulanan botoks, özellikle yüzde mimik çizgilerinin yoğun olduğu bölgelerde başarılı sonuçlar verir. Bunlardan biri de alın bölgesidir. Alın botoksu; yaşlılık ya da yapısal nedenlerle ortaya çıkan çizgilerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Alın bölgesine yapılan botoks mevcut çizgilerin açılmasını sağladığı gibi, kırışıklıklara karşı önlem almak için de yapılabilir. Alın botoksu, kişinin daha genç ve estetik bir ifadeye sahip olmasını sağlar.

Kimler Alın Botoksu Yaptırabilir?

Botoks uygulamalarında kullanılan botulinum toksin, cilt ile uyumlu bir maddedir. Bu nedenle genel sağlık durumu iyi olan, 18 yaşını geçmiş tüm kişilere botoks yapılabilir. Ancak gebelik ve emzirme sürecinde olumsuz yan etkiler doğurabileceği için bu dönemde uygulama yapılmaması tavsiye edilir.

Alın Botoksu Nasıl Yapılır?

Alın botoksu, enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. Alın bölgesinde, kırışıklığın yoğun olduğu yerlere botulinum toksin enjekte edilir. Botoks uygulaması yaklaşık 15 – 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Enjeksiyondan hemen sonra kişiler ev ya da sosyal yaşamlarına dönebilirler.

Alın Botoksundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Alın botoksundan sonra kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Botoks uygulamasından sonra uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık ya da ödem oluşabilir. Bu yan etkiler genellikle birkaç gün içerisinde, kendiliğinden geçer.

Alın Botoksu Zararlı Mıdır?

Botulinum toksin, yüzün farklı bölgelerine güvenle uygulanabilen, ciddi yan etkiler oluşturmayan bir maddedir. Aynı zamanda kullanımı FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylıdır. Botoks uygulamalarında istenmeyen yan etkiler genellikle uygulama hatalarından kaynaklanır. Alanında uzman, deneyimli bir doktor tarafından yapıldığı sürece alın botoksu oldukça güvenilir bir işlemdir diyebiliriz. Ankara alın botoksu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Alın Botoksu Kalıcı Mıdır?

Alın botoksu, hem ameliyatsız bir işlem olması hem de pratik bir şekilde uygulanması nedeniyle oldukça avantajlı bir işlemdir. Elde edilen sonuçların kalıcılığı ise kişiden kişiye değişebilir. Genel olarak söyleyecek olursak botoks uygulamaları 4 – 6 ay kalıcıdır diyebiliriz. Botoks uygulaması düzenli olarak yapıldığında kalıcılık süresi de uzayabilir.

Ankara Alın Botoksu Fiyatları 2021

Alın botoksu uygulamasından sonra, kaş çatma çizgilerinde belirgin azalma görülür. Genç bireylerde ise alın bölgesi daha gergin görünür. Bu da kişiye daha canlı bir görünüm vermektedir. Alın botoksu fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Ankara alın botoksu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.