Fransız İp Askısı Ankara

Fransız ip askısı Ankara; dinamik ip askı olarak da bilinen fransız ip askısı; diğer ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarına göre daha uzun ömürlü sonuçlar veren, oldukça güvenilir bir estetik işlemdir. İşlemde kullanılan ipler, silikon ve polyester malzemeden üretilen, cilt ile uyumlu iplerdir. Bu nedenle uygulama sonrasında ciddi bir yan etki oluşma riski çok azdır. Fransız ip askısı Ankara işleminden sonra, cilt hacim kazanır. Yüz ovali yeniden şekillenir ve düşmüş kaşlar yukarı doğru kaldırılır. Çene, alın, elmacık kemikleri ve kaşlar yeniden sıkı ve gergin bir görünüme kavuşur. Bu nedenle kişi olduğundan daha genç, bakımlı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olur.

Ankara fransız ip askısı ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Fransız İp Askısı (Dinamik İp Askı) Yöntemi Nedir?

Fransız ip askısı, özel cerrahi ipler yardımıyla dokuların gerginleşmesini ve toparlanmasını sağlayan bir işlemdir. İşlemde kullanılan ipler, bulunduğu bölgedeki kolajen ve elastin lifleri güçlendirir. Böylece cildin onarılmasını ve yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda dokular yukarı kaldırılarak, kişinin daha genç bir ifadeye sahip olması sağlanır.

Fransız İp Askısının Diğer İp Askı Yöntemlerinden Farkı Nedir?

Fransız ip askısında kullanılan iplerin içi polyester, dışı ise silikon malzemeden üretilmiştir. Bu nedenle oldukça esnek yapıdadır. Diğer kalıcı ip uygulamaları ile kıyaslandığında %20 daha esnek yapıdadır. Bu nedenle kopma ve bozulma riski de çok azdır.

Fransız ip askısında kullanılan ipler, diğer organik iplerden daha fazla tırtık içerir. Bu nedenle dokulara çok daha güçlü bir şekilde tutunurlar. Çekme kuvvetleri de diğer iplerden daha fazladır. Dokulara uyum sağladıkları için mimiklerde azalma da yaşanmaz. Bu nedenle kişiyi her yönden memnun eden, uzun süre kalıcı ve doğal sonuçlar elde edilir.

Silikon İpler Cilt İçin Zararlı Mı? Fransız İp Askısının Yan Etkileri Nelerdir?

Dinamik ip askılama yönteminde kullanılan ipler, medikal amaçlı üretilen iplerdir. Bu nedenle kullanılan silikon malzeme, günlük kullandığımız silikondan farklıdır. Silikon ipler uzun yıllardır tedavi amacıyla pek çok alanda, güvenle kullanılmaktadır. İpler bio-uyumlu yapıda olduğu için dokulara beklenmeyen hasar vermez. Sadece uygulamadan kaynaklanan hafif şişlik ve kızarma olabilir. Bu da genellikle birkaç gün içerisinde, kendiliğinden geçer.

Fransız İp Askısı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fransız ip askı uygulaması ameliyatsız, dikişsiz bir işlemdir. Bu nedenle uygulamadan sonra uzun iyileşme sürelerine ihtiyaç yoktur. Kişi kısa süre içerisinde sosyal yaşamına, iş hayatına dönebilir. Uygulama genellikle kulak üzerindeki, saçlı deriden yapılır. Bu nedenle hiçbir iz kalmadan, hasta daha genç ve çekici bir görünüme kavuşabilir. İpler, bu bölgeden cilt altındaki hedeflenen bölgelere yerleştirilir. Yaklaşık 30 dakika – 1 saat içerisinde işlem tamamlanır.

Fransız İp Askısı Uygulamasında Acı Hissedilir Mi?

Fransız ip askı uygulaması lokal anestezi ile yapılır. Bu nedenle işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. İşlem sonrasında dikiş atılmadığı için de ağrı ya da acı hissi olmayacaktır.

Fransız İp Askısı Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır? 

 • Yanaklar
 • Elmacık kemikleri
 • Çene altı (Gıdı)
 • Kaşlar
 • Boyun
 • Göğüsler
 • Kollar
 • Kalçalar
 • Bacaklar

Fransız İp Askısı Uygulamasının Kalıcılık Süresi Nedir?

Fransız ip askı uygulamasında kalıcılık süresi diğer ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerine göre daha uzundur. İp askı uygulamasının en belirgin sonuçları için yaklaşık 2 – 3 ay beklemek gerekir. Elde edilen etki ise 2 – 5 yıl kalıcıdır. Kişinin yaşına ve cilt tipine göre bu süre daha da uzayabilir.

Fransız İp Askının (Dinamik İp Askı) Avantajları Nelerdir?

 • Mimik kullanımını engellemeden, doğal sonuçlar elde edilir.
 • Elde edilen sonuçlar uzun süre kalıcıdır.
 • Ameliyatsız bir işlem olduğu için konforlu ve acısız şekilde, etkin sonuçlar elde edilir.
 • Kişi dilediği sürece yeniden uygulama yaptırabilir.
 • Sadece yüze değil, kol gibi sarkmanın yoğun olarak görüldüğü, vücudun diğer bölgelerine de uygulama yapılabilir.
 • Enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır.
 • Tek seansta, uzun süre kalıcı sonuçlar elde edilir.

Fransız İp Askısı Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulamadan sonra hemen günlük yaşama dönmek mümkündür. Ancak yüzün aşırı sıcak – soğuğa karşı korunması önemlidir. Bununla birlikte aşırı mimik kullanmaktan da kaçınmak gerekir. İşlemden sonraki birkaç gün makyaj yapılmaması, cildi dinlendirmek iyi olacaktır. Bu süreçte yüzüstü yatmak da sakıncalı olabilir. Cilde masaj yapılmamalı ya da ovuşturulmamalıdır. Yüz yıkama sırasında yukarı doğru hareketler tercih edilmeli ve cilde fazla baskı uygulanmamalıdır.

Fransız İp Askısı Ankara Fiyatları 2021

Fransız ip askısı Ankara, kişinin yüzüne hacim kazandıran, olduğundan genç ve güzel görünmesini sağlayan bir işlemdir. Birçok kişi fransız ip askısı yapıldıktan sonra kendini daha çekici ve özgüvenli hissetmektedir. Fransız ip askısı fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Ankara fransız ip askısı fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.