Vaser Liposuction Ankara

Vaser liposuction Ankara; ultrasonik ses dalgaları sayesinde yağ dokusunu parçalayan; böylece yağın vücuttan daha kolay atılmasını sağlayan liposuction uygulamasıdır. Vaser liposakşının bir diğer faydası da ses dalgalarının gücü sayesinde bölgede sıkılaşma etkisi görülmesidir. Özellikle kalça ve bacak bölgesine yapılan liposuction uygulamalarında, bölgesel incelme ile birlikte selülit şikâyetini de ciddi oranda azaldığı görülebilir. Vaser liposuction uygulamasında dokulara daha az hasar verildiği için kanama ve ödem de daha azdır. Kişi daha kısa sürede ayaklanabilir ve günlük yaşamına dönebilir. Liposuction hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara vaser liposuction fiyatları için ise Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction; ultrason teknolojisi ile liposuction işlemini birleştiren, klasik liposakşına göre çok daha konforlu ve etkili bir işlemdir. Vaser liposuction, bölgesel yağların alınmasını sağlar. Bu süreçte uyguladığı ultrasound ses dalgaları sayesinde uygulama yapılan bölgede daha sıkı ve formda bir görünüm elde etmemizi sağlar.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

  • Vaser liposuction uygulamasında öncelikle yağlar parçalanarak, sıvı hâle getirildiği için işlem sonucunda dalgalı görünüm çok daha azdır.
  • Vücut kendini daha hızlı toparlar.
  • Ultrason etkisi, bölgesel sıkılaşma sağlar. Lifting etkisi sayesinde daha belirgin, memnun edici sonuçlar elde edilir.
  • Sadece yağ dokusuna etki ettiği için dokulara minimum hasar verir. Dolayısıyla ağrı ve morluk şikâyetleri de daha az olacaktır.
  • Yağların sıvılaştırılmasını sağladığı için işlemi kolaylaştırır. Böylece daha fazla yağ kütlesinin alınmasını sağlar.

Kimler Vaser Liposuction Yaptırabilir?

Liposuction uygulamaları, genellikle ideal kilosunda olan kişilere yapılan bir işlemdir. 18 yaşını geçmiş ve ideal kilosunda olan, ideal kilosunu koruyan ve genel sağlık durumu iyi olan herkese liposuction yapılabilir. Liposuction, bir kilo verme işlemi değildir. Özellikle bel, karın, bacak ve basenlerde toplanan yağ kütlelerini uzaklaştırmayı; kişiye daha fit bir görünüm kazandırmayı amaçlar.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vaser liposuction, vücudun pek çok bölgesine uygulanabilir. Özellikle orantısız görünüme neden olan, yağların biriktiği bel, karın, bacak ve basen bölgesinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte gıdı, kol ve çene gibi bölgelerde de kullanılabilir.

Vaser Liposuction Genel Anestezi ile mi Yapılır?

Vaser liposakşında tercih edilecek anestezi yöntemi, uygulama yapılacak bölgeye bağlıdır. Küçük bölgelere uygulama yapılacaksa lokal anestezi yeterli olabilir. Ancak bel, karın, bacak gibi büyük alanlardan, yoğun miktarda yağ alınacaksa genel anestezi tercih edilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Anestezi yapıldıktan sonra, uygulama yapılacak bölgeye ultrasound ses dalgaları uygulanır. Ses dalgaları, yağın ısınmasını ve sıvı hâle gelmesini sağlar. Sıvılaşan yağı ince kanüllerle aspire etmek, klasik liposuction işlemine göre çok daha kolay olmaktadır. Vaser liposuction uygulamasında ağrı ve ödemin daha az olmasının nedeni de budur. Yağlar sıvı hâle geldikten sonra vakumlu ince kanüller yardımıyla çekilir ve vücuttan uzaklaştırılır.

Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Vaser liposakşın işlemi genel anestezi ile yapıldıysa, hastanın 1 gün hastanede istirahat etmesi tercih edilir. Bu süreçte ağrı kesiciler ile acı ve ödem kontrol altına alınır. Ameliyat sonrası ilk görüntü liposakşın yaptıranları yanıltabilmektedir. Ancak bu görüntüde ödem çok yoğundur. Zamanla şişlikler inip, dokular iyileştikçe bölgesel zayıflama net bir şekilde görülebilir.

Vaser Liposuction Uygulamasından Sonra Korse Kullanılır mı?

Bölgenin sağlıklı bir şekilde elde edilebilmesi ve memnun edici sonuçlar alınabilmesi için korse kullanımı önemlidir. Korse kullanımına ameliyat sonrasında başlanır. Yaklaşık 3 – 4 hafta boyunca da düzenli olarak kullanılması gerekir. Kişi birkaç hafta sonra tamamen günlük yaşamına dönebilir. Bölgesel incelmenin tam olarak anlaşılması ise 1 ayı bulabilir.

Vaser Liposuction ile Lazer Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Vaser liposuction uygulamasında kullanılan ses dalgaları, doğrudan yağ hücrelerini hedef alır. Bu nedenle bölgedeki diğer dokular hasar görmez. Ancak lazer liposuction uygulamasında lazer ışınları doğrudan bölgeye etki eder. Bu nedenle vaser uygulamasından sonra bölgedeki hasarın biraz daha az olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2021

Bölgesel yağlar ideal kiloda olan kişiler için de sorun olabilir. Özellikle günümüzün ofis çalışma koşulları, bölgesel yağ oluşumunu tetikler. Bu nedenle kişi zayıf olmasına rağmen, hayalindeki gibi fit görünmeyebilir. Vaser liposuction, bölgesel yağlardan tek bir cerrahi işlem ile pratik bir şekilde kurtulmayı sağlar. Vaser liposuction fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye göre değişebilmektedir. Ankara vaser liposuction fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilir; randevu alabilirsiniz.