Soğuk Lipoliz Ankara

Soğuk lipoliz Ankara, bölgesel zayıflama amacıyla uygulanan, ameliyatsız, ağrısız ve acısız bir estetik uygulamadır. Soğuk lipoliz uygulamasının liposakşından en büyük farkı; cerrahi olmadan yapılmasıdır. Tek bir seansta bölgesel yağların %20 – 40 oranında erimesi mümkündür. Bu nedenle bölgesel yağlardan şikâyetçi olan ancak cerrahi çözümlere zamanı olmayan kişiler için ideal bir işlemdir. 4 farklı başlığı sayesinde vücudun pek çok bölgesinde, güvenle uygulama yapılabilir. Özellikle bölgesel yağlanmanın çok olduğu karın, basen, bel ve bacak bölgelerinde oldukça başarılı sonuçlar verir.

Ankara soğuk lipoliz ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz, soğuk uygulaması yardımı ile yağların vücuttan atılmasını sağlayan bir bölgesel zayıflama uygulamasıdır. Tek seansta gösterdiği yoğun etki, ağrısız ve acısız bir işlem olması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Uygulama sırasında her bölge için farklı başlıklar kullanılır. Hedeflenen bölgelere -8 ile -11 dereceleri arasında soğutma yapılır.

Soğuk Lipolizin Etkisi Nedir? Nasıl Etki Eder?

Soğuk lipoliz uygulaması, yaygın olarak “yağ dondurma” olarak da bilinmektedir. Çünkü uygulama sırasında yağ fazlalığı olan bölgeler soğutulur. Soğuk, yağ hücrelerinin bütünlüğünün bozulmasını sağlar. Parçalanan yağ hücreleri ise lenf sistemi sayesinde vücuttan atılır. Böylece herhangi bir kesi olmadan da, genellikle tek seansta, başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılabilir?

Bölgesel zayıflama uygulamalarından yüksek verim alabilmek için kişinin ideal kilo aralığında olması gerekir. Bu koşul soğuk lipoliz için de geçerlidir. Soğuk lipoliz ile zayıflamak, yoğun olarak kilo vermek mümkün olmaz. Asıl amaç; bölgesel olarak yoğun olan yağların giderilmesidir. Yani bölgesel incelme sağlanmasıdır.

Günümüzün çalışma şartları, hareketsizlik ya da yapısal faktörler bölgesel yağlanmaya neden olabilir. Diyete ve spora rağmen karın, bel ve basen bölgesindeki inatçı yağlardan kurtulmak mümkün olmayabilir. Soğuk lipoliz, 18 yaş üzeri, bölgesel yağlardan şikâyetçi olan herkese yapılabilir. Ancak sağlık açısından;

  • Gebelik ve emzirme döneminde olanlara
  • Karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlara
  • Soğuk lipoliz yapılacak bölgede yara ya da cilt problemleri olanlara uygulama yapılmaz.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz uygulamasında soğutucu başlığı bulunan, özel cihazlar kullanılır. Bu cihazın her bölge için özel bir başlığı bulunur. Seçilen başlık sayesinde bölgeye soğuk verilir. Derinin aşırı soğuktan korunması için cilt üzerine jel pedler yerleştirilir. Böylece herhangi bir ağrı ya da acı hissi olmadan, konforlu bir şekilde seanslar tamamlanır.

Soğuk etkisi, cilt altındaki yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Yağlar parçalandıktan sonra vücuttan kolayca atılır.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Yapılır?

Soğuk lipoliz uygulaması vücutta yağ fazlalığı olan her bölgeye uygulanabilir. Yaygın olarak, bölgesel yağlanmanın çok olduğu;

  • Sırt
  • Bel
  • Karın
  • Basen
  • Göğüs altı bölgelerinde tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz ile Yağlardan Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü?

Soğuk lipoliz etkinliği kanıtlanmış, günümüzün modern bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Kişinin cilt yapısına da bağlı olarak, tek seansta %20 – 40 yağ oranında yağ kaybedilebilir.

Soğuk Lipoliz Kaç Seans Yapılır?

Genellikle tek seansta oldukça tatmin edici sonuçlar elde edilir. Ancak bölgesel yağlanmanın fazla olduğu, kişinin daha fazla incelme etkisi istediği durumlarda yeniden uygulama yapılabilir. Eğer birden fazla seans yapılacaksa, en az 1 ay beklemek gerekmektedir. İlk seanstan 1 ay sonra, istenen bölgelere yeniden soğuk lipoliz yapılabilir.

Soğuk Lipoliz ile Zayıflama Kalıcı Mıdır?

Soğuk lipolizin etkileri kalıcıdır. Ancak kişinin de sonraki süreçte yaşam tarzına dikkat etmesi gerekir. Çünkü vücutta yağlanma arttığında ister istemez bölgesel yağlar yeniden oluşacaktır. Hafif egzersizler ve dengeli beslenme ile desteklenen soğuk lipoliz sayesinde fit, sıkı bir görünüme sahip olmak elbette mümkündür.

Soğuk Lipoliz Zararlı Mıdır? Yan Etkileri Nelerdir?

Soğuk lipoliz, tüm dünyada kabul gören ve bölgesel zayıflamada etkin olarak kullanılan bir yöntemdir. Ciddi yan etki riski ise söz konusu değildir. Kişinin cilt hassasiyetine göre uygulama sonrası hafif bir yanma ya da kızarıklık oluşabilir. Bunlar oldukça nadir görülen ve kısa sürede, kendiliğinden geçen yan etkilerdir.

Ankara Soğuk Lipoliz Fiyatları 2021

Soğuk lipoliz yaptıranlar, uygulama sonrasında vücut şekillerindeki değişimi net bir şekilde görebilir. Bölgesel yağlar nedeniyle rahatça giyemediği kıyafetleri giyebilir; kendini daha özgüvenli hissedebilir. Aynı zamanda cerrahi müdahale yapılmadığı için aynı gün içerisinde ev ve sosyal yaşamlarına dönebilirler. Bu nedenle bölgesel incelme isteyen hastalarımız için oldukça avantajlı bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Soğuk lipoliz fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Bu nedenle Ankara soğuk lipoliz fiyatları için kliniğimizi arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.