Lenf Drenaj Ankara

Lenf drenaj masajı olarak da bilinen lenf drenaj; temelde lenf dolaşımının hızlanmasını sağlayan, böylece bölgesel incelme ve selülit tedavisine yardımcı olan bir uygulamadır. Lenf drenaj Ankara uygulamasında, vücuda ısı ve akım veren özel bir cihaz kullanılır. Cihazın vücutta yarattığı basınç ve ısı etkisi, lenf dolaşımını hızlandırır. Böylece yağ hücrelerinin parçalanmasına, vücuttan atılmasına yardımcı olur. Lenf drenaj, seanslar hâlinde uygulanan bir işlemdir. Özellikle kilo verme sürecinde olan, bu süreci hızlandırmak ve daha şekilli bir vücuda sahip olmak isteyenler için ideal bir işlemdir.

Ankara lenf drenaj fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Lenf Dolaşımı Nedir?

Lenfatik drenaj masajının etkisini anlamak için öncelikle lenf dolaşımından bahsetmek faydalı olacaktır. Lenf dolaşımı; vücutta bağışıklık ve savunma işlevlerini güçlendirir. Sağlıklı bir vücut için kan dolaşımı kadar lenf dolaşımı da önemlidir. Kılcal damarlarımız, her gün vücudumuzdaki tüm kas ve dokulara sıvı taşır. Bu sıvının içerisinde belli bir miktar protein bulunur. Bu proteinin dokulara ulaşması ise lenfatik dolaşım sayesinde olur.

Lenf Dolaşımının Hızlanması Ne İşe Yarar?

Lenf dolaşımı, iç organların temizliğinden sorumludur. Bu açıdan atık toplama sistemine benzetilebilir. Lenf dolaşımı ne kadar hızlı olursa, vücutta biriken zararlı maddeler o kadar hızlı dışarı atılır. Yani vücudumuz o kadar az zararlı maddeye maruz kalmış olur.

Lenf sisteminin en önemli özelliklerinden biri de ödem ve toksinlerin atılmasını sağlamasıdır. Lenf dolaşımı yavaşladığında vücuttaki ödem ve yağ miktarı artar. Bu da selülit oluşumuna neden olur.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf drenaj; lenf dolaşımının hızlanmasını sağlayan, özel bir masajdır. Masaj sırasında kişiye çorap ve üzerinde kablolar bulunan bir tulum giydirilir. Bu kablolar, vücuda ısı, akım ve titreşimler gönderir. Bu uyarımla birlikte lenf dolaşımı hızlanır. Dolayısıyla ödem atılması ve vücudun incelerek, şekillenmesi sağlanır.

Lenf Drenaj Masajının Etkisi Nedir?

Lenf drenaj cihazının lenf damarlarına yaptığı baskı sonucunda yağ dokusu damarlardan itilir. Kan akışı ve lenf dolaşımı rahatlar. Dolayısıyla yağ yakımı hızlanır. Cilt altındaki kolajen üretimi artar. Lenf dolaşımı ile birlikte kan dolaşımı da hızlanır. Böylece bölgesel incelme sağlanır. Selülit görünümü büyük oranda azalır ve cilt güzelleşir. Lenf drenaj;

 • Vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.
 • Biriken toksin ve zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.
 • Selülit görünümünün azalmasını sağlar.
 • Hazımsızlık sorunu yaşayanlar için idealdir. Metabolizma hızını yükselttiği için bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olur.
 • Kan dolaşımını da düzenlediği için ruh durumunu rahatlatır. Stres, uykusuzluk gibi sorunları azaltır.
 • Uygulama sırasında dokular uyarıldığı için cilt altındaki kolajen lifler aktifleşir. Bu da cildin gençleşmesine ve daha sağlıklı görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Lenf Drenaj Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Lenf drenaj, günümüzde yaygın olarak bölgesel incelme ve selülit tedavisinde kullanılmaktadır. Bu nedenle kilo vermek isteyenler, kilo verme sürecinde olanlar ve ideal kilosunda olmasına rağmen sıkılaşmak isteyenler için uygundur. Ancak dolaşım sorunları ya da kalp hastalıkları olan kişilerde riskli bir işlem olabilir.

Lenf drenaj uygulamasının önemli etkilerinden biri de bacak ve kollardaki ödemi ciddi oranda azaltmasıdır. Bu nedenle özellikle sürekli ayakta durarak çalışanlar ya da spor yapanlar için de oldukça tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Lenf Drenaj Hangi Durumlarda Yapılır?

 • Ödem
 • Uzuvlarda şişkinlik
 • Selülit ve kilo sorunları
 • Cilt problemleri
 • Kabızlık ve hazımsızlık
 • Menopoz sıkıntıları
 • Regl ağrıları, PMS sıkıntıları
 • Eklem ağrıları
 • Stres, anksiyete
 • Yorgunluk ve uykusuzluk

Ankara Lenf Drenaj Kaç Seans Yapılır?

Lenf drenaj seansları yaklaşık yarım saat sürer. Her kişinin ihtiyacı olan seans sayısı ise değişebilir. Bazı hastalarımızda tek seansta oldukça tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Bazı hastalarımızda ise en iyi sonuçlar için seansların uzaması gerekebilir. Bu nedenle lenf drenaj seansları ve Ankara lenf drenaj fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.