Bıyık Ekimi Ankara

Bıyık; sakalın tamamlayıcısı olduğu gibi bazı erkekler için de vazgeçilmezdir. Bıyıkların yeterince gür olmaması, belirgin olmaması ya da çeşitli nedenlerle dökülmesi durumunda ise bıyık ekimi yapılabilir. Bıyık ekimi Ankara, genellikle ense bölgesinden alınan kıl kökleri ile yapılır. Günümüzde bu işlem için en çok kullanılan yöntem FUE’dir. FUE yöntemi saç ekiminde de kullanılan, günümüzün modern mikrocerrahi yöntemlerinden biridir.

Yazımızın devamında bıyık ekimi hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ankara bıyık ekimi fiyatları için ise kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alabilirsiniz.

Bıyık Ekimi Ankara Nedir?

Bıyık ekimi; bıyıklarının şeklinden ve gürlüğünden memnun olmayan erkeklere uygulanan bir mikrocerrahi işlemdir. Bıyık ekiminde amaç; vücuttaki sağlıklı kıl köklerinin bıyık bölgesine transfer edilmesidir. Bunun için genellikle ense bölgesinden kıl kökleri alınır. Günümüzün modern saç ekimi yöntemleri sayesinde kıl köklerini minimum hasarla toplamak ve başarılı bir şekilde bıyık bölgesine aktarmak mümkündür.

Ankara Bıyık Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Bıyık ekimi için kişinin gelişim çağını tamamlamış olması tercih edilir. Bu nedenle 20 – 22 yaşlarından itibaren bıyık ekimi yapılabilmektedir. Hastanın bıyık ekimine ya da anesteziye engel olan bir problemi olmadığı sürece, güvenli bir şekilde işlem yapılabilmektedir.

Bıyık Ekimi Ankara Sakal Ekimi ile Birlikte Yapılabilir Mi?

Sakal ve bıyık ekimi, günümüzde giderek yaygınlaşan ve saç ekimi kadar yoğun ilgi gören işlemlerdir. Özellikle yüz bölgesindeki kıl yoğunluğu az olan bazı kişiler sakal ve bıyık ekimini birlikte yaptırmak isteyebilir. Saç ve bıyık ekimi aynı anda yapılabilir. Böylece yüzdeki kıl yoğunluğu artırılıp, daha çekici, etkileyici bir görünüm elde edilebilir.

Bıyık Ekimi Can Acıtır Mı?

Saç, sakal ve bıyık ekimi işlemleri lokal anestezi ya da sedasyon dediğimiz derin uyku hâlinde yapılır. Hem kıl kökleri toplanırken hem de ekim yapılırken anestezi kullanılır. Bu nedenle uygulama sırasında hiçbir ağrı ya da hissedilmez.

FUE Bıyık Ekimi Nedir?

Saç, sakal ve bıyık ekimi uygulamalarında FUT ve FUE olmak üzere iki teknik kullanılır. FUE tekniği, saç ekimi alanında kullanılan en güncel yöntemdir. FUE saç ekiminde, mikromotor adı verilen özel bir alet yardımıyla, kıl kökleri teker teker toplanır. FUT yönteminde kafa derisinden 12 – 13 cm’lik saçlı deri alınmakta ve kıl kökleri ayrı bir masada toplanmaktadır. Bu işlem sırasında kıl kökleri zarar görebileceği için günümüzde en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi FUE’dur.

Bıyık Ekimi Ankara İşlemi Nasıl Yapılır?

Bıyık ekimi işleminde kılların çıkış yönünün doğru hesaplanması ve doğal bir görünüm elde edilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle işlemin mutlaka bu alanda deneyimli doktorlar tarafından yapılması gerekir.

Bıyık ekimi işlemine başlamadan önce kıl kökü toplanacak bölgeye anestezi uygulanır. Sonrasında mikromotor ile kıl kökleri teker teker toplanır. Hastalarımız bu esnada herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Toplanan kıl kökleri, bıyık bölgesinde açılan kanallara transfer edilir. İşlemden sonra bıyık bölgesi kapatılır ve köklerin iyice tutunması için kişinin birkaç gün istirahat etmesi tavsiye edilir.

Bıyık Ekiminden Sonra Tıraş Olunabilir Mi?

Bıyık ekimi yapıldıktan sonraki 3 gün, bölgenin korunması oldukça önemlidir. Bu süre içerisinde tıraş olmak ya da bölgeyi yıkamak sakıncalı olacaktır. Bıyık ekimi yapıldıktan 3 gün sonra hastalarımız kontrole çağrılır. Dudak üstü özel solüsyonlarla yıkanır. Böylece işlemden kalan kabuklar temizlenir ve kıl köklerinin sağlıklı bir şekilde deriye tutunması sağlanır.

Ankara Bıyık Ekiminden Sonra Kıllar Dökülür Mü?

Saç, sakal ve bıyık ekimi işlemlerinden kısa bir süre sonra kıl dökülmesi oldukça normaldir. Bu her hastamızda gözlenen, beklediğimiz bir durumdur. Transfer edilen kıllar döküldüğünde, kıl kökleri hasar görmez. Bu nedenle kıllar güçlenerek, sağlıklı bir şekilde uzamaya devam edecektir. Ankara bıyık ekimi ve iyileşme süreci hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Bıyık Ekiminin Etkileri Ne Zaman Görülür?

Dudak üstündeki kıllar döküldükten sonra, transfer edilen kıl kökleri uzama sürecine girer. Kılların uzama hızı kişiden kişiye değişebilir. Genellikle 4 – 6 ay sonra işlemin etkileri net bir şekilde görülebilir.

Ankara Bıyık Ekimi Fiyatları 2021

Bıyık ekimi yaptıran hastalarımız, uygulamadan sonra kendilerini sosyal yaşamlarında daha iyi hissetmektedir. Bıyık, birçok erkeğe karizma ve çekicilik katar. Bu nedenle erkek tarzının ve modasının önemli bir parçasıdır. Bıyık ekimi sayesinde dudak üstündeki kıl yoğunluğu çok az olan hastalarımızda bile daha belirgin bıyık görünümü elde edilebilmektedir. Bıyık ekimi fiyatları ise transfer edilen kıl kökü miktarına göre değişebilir. Ankara bıyık ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.