Çene Botoksu Ankara

Çene botoksu Ankara; hem çene bölgesindeki estetik problemleri azaltmak hem de diş sıkmayı engellemek için yapılan bir işlemdir. Botoks uygulaması, günümüzde estetik amacıyla olduğu kadar medikal amaçlarla da uygulanmaktadır. Çene botoksu da bunun en güzel örneklerinden biridir. Özellikle geceleri çenesini aşırı sıkan, diş gıcırdatmayı engelleyemeyen hastalarda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Dolaylı olarak ağız ve çene sağlığının korunmasına da yardımcı olmaktadır.

Ankara çene botoksu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Çene Botoksu Neden Yapılır?

Çene botoksu; klasik botoks uygulamaları gibi botulinum toksin enjeksiyonu ile yapılır. Başlıca iki farklı amaçla uygulanabilir.

Ankara Çene Botoksu (Masseter Botoks) Nasıl Yapılır?

Masseter botoksu, enjeksiyon ile yapılır. Uygulama sırasında oldukça küçük iğneler kullanılır. Botulinum toksin, çiğneme kaslarına  (masseter kası), çenedeki çukur ve çökük bölgelere uygulanır. Uygulama yaklaşık 15 – 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Çene Botoksu Ankara Yapılırken Acı Hissedilir Mi?

Ankara çene botoksu uygulamasından önce bölgeye anestezik kremler sürülür. İşlem sırasında kullanılan kanüller oldukça küçük ve incedir. Bu nedenle dayanılmaz bir acı hissedilmez. Anestezik krem uygulaması yapıldıktan sonra ağrı ya da acı riski minimuma iner. Bu nedenle cildi hassas olan kişiler bile rahatça botoks uygulaması yaptırabilir.

Çene Botoksu Ankara Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çene botoksu uygulamasından sonra bölgede aşırı ödem ve kızarıklık görülmez. Bu nedenle günlük yaşama hemen dönülebilir. Kişi hemen iş ya da sosyal yaşamına dönebilir. Ciddi bir fiziksel rahatsızlık hissedilmez. Enjeksiyondan kaynaklanan ödem ve kızarıklık ise birkaç gün içerisinde, kendiliğinden geçer.

Botoks ile Diş Gıcırdatma (Bruksizm) Tedavisi

Geceleri çeneyi aşırı sıkmak, diş gıcırdatmak pek çok kişinin ortak problemidir. Diş gıcırdatmak, uyku kalitesini düşüren ve uzun vadede diş sağlığını olumsuz etkileyen bir alışkanlıktır. Ancak kişiler bu davranışı kendi başlarına bırakmakta zorlanabilirler. Bu durumda çene kaslarının kısmi olarak zayıflatılması, bloke edilmesi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Botoks, çiğneme kaslarının aşırı çalışmasını engeller. Böylece diş sıkma tedavisinde kullanılabilir.

Estetik

Masseter botoksu olarak da bilinen çene botoksu, çene hizasının daha estetik olmasını, çene bölgesindeki çukur ve çöküntülerin giderilmesini sağlayan bir işlemdir. Çene kaslarının aşırı çalışması, çene şeklini de olumsuz etkileyebilir. Çene botoksu sayesinde çenedeki çöküklük ve çizgiler de giderilebilir.

Çene Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?

Botulinum toksin, günümüzde tüm dünyada kullanılan bir maddedir. Hem estetik hem de medikal amacıyla kullanımı da her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Uzman doktorlar tarafından uygulandığı sürece, botoks uygulamasının herhangi bir zararı yoktur. Ankara masseter botoksu (çene botoksu) hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Kimler Çene Botoksu Yaptırabilir?

Botoks uygulamaları, 18 yaşını geçmiş ve ciddi sağlık sorunları olmayan tüm hastalarımıza yapılabilmektedir. Ancak hastamızın kas sağlığını etkileyen, kronik hastalıkları olması durumunda doktor değerlendirmesi oldukça önemlidir. Bununla birlikte gebelik ve emzirme döneminde botoks yaptırmak da tavsiye edilmez.

Çene botoksu, özellikle çene şeklinden memnun olmayan ya da geceleri diş gıcırdatma sorunu yaşayan kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ankara çene botoksu için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Ankara Çene Botoksu Fiyatları 2021

Çene botoksu uygulamasından sonra kişinin yaşam kalitesi artar. Aynı zamanda istediği estetik çene görünümüne de sahip olur. Çene botoksu, çene hattındaki yaşlanma belirtilerini azaltır. Çene görünümünü ideal şekline yaklaştırır. Kusursuz bir çene hattı elde edilmesine yardımcı olur. Ankara çene botoksu fiyatları ise yapılan uygulamaya, uygulama yapılan bölgelere ve doza göre değişebilmektedir. Çene botoksu fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alabilirsiniz.