Kol Germe Ankara

Kol germe Ankara; kollardaki fazla yağ ve derinin çıkarılmasını, kolun daha sıkı ve ince görünmesini sağlayan estetik ameliyattır. Kol germe işlemi cerrahi ile yapılır. Gerekli durumlarda liposuction ile birlikte uygulanabilir. Böylece kolun birçok yönden toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlar. Kol germe işlemi, özellikle yoğun kilo alıp verme sonucu kollarda sarkma yaşayan kişilerde tercih edilir. Bununla birlikte yaşlanmaya bağlı kol deformasyonunun giderilmesinde de kullanılabilir.

Yazımızın devamında kol germe ameliyatı hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ankara kol germe fiyatları için Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Nedir? Neden Yapılır?

Kol germe ameliyatı, kolların toparlanması ve vücut ile orantılı hâle getirilmesi için yapılan cerrahi işlemlerdir. Cildimiz, zamanla elastik yapısını kaybeder. Bunun sonucunda sarkmalar meydana gelir. Kollar da bu sarkmanın yoğun olarak yaşandığı bölgelerden biridir. Aynı zamanda yoğun kilo veren kişilerde de kol, karın, bacak gibi bölgelerde sarkma meydana gelebilir.

Kollar, bölgesel yağlanmanın da yoğun olduğu bölgelerden biridir. Kol germe ameliyatı ile hem sarkma toparlanabilir hem de koldaki fazla yağ dokusu alınabilir.

Kimler Kol Germe Ameliyatı Olabilir?

Kol germe ameliyatı, kollarındaki sarkık görünümden rahatsız olan, 18 yaşından büyük herkese yapılabilir. Genellikle orta yaş ve üzeri hastalarımızda tercih ettiği bir işlemdir. Kol germe ameliyatı anestezi ile yapıldığı için ameliyat öncesinde hastanın genel sağlık durumu değerlendirilir ve ameliyata uygunluğuna karar verilir.

Kol Sarkması Sporla Engellenebilir Mi?

Spor ile kol bölgesindeki dokuların kanlanması sağlanabilir. Kol kasları güçlendirilip, sarkmaların önüne geçilebilir. Ancak yoğun miktarda sarkmış ve çatlamış derinin sporlar toparlanması mümkün değildir. Bu noktada en başarılı çözüm kol germe ameliyatları ile elde edilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatları steril ameliyathane koşullarında, genel anestezi altında yapılır. Kol germe ameliyatlarında, kol altından, kolun iç kısmından bir kesi yapılır. Bu kesiden fazla yağ ve cilt dokusu çıkarılır. Eğer kolda fazla yağ dokusu varsa liposuction ile birlikte uygulama yapılabilir. Böylece kolda incelme ve toparlanma etkisi birlikte görülebilir.

Kol Germe Ameliyatı Sadece Liposuction ile Yapılabilir Mi?

Kolun incelmesi ve sıkılaştırılması için tek başına liposuction yeterli olabilir. Ancak bu kişinin kol yapısına bağlıdır. Eğer kol derisi aşırı sarkmamış ise ve deri kalitesi iyiyse liposuction yeterli olabilir. Ancak ciltte ciddi derecede sarkma olan kişilerde liposuction ile birlikte cerrahi de gerekir.

Kol Germe Ameliyatı Meme Ameliyatları ile Birlikte Yapılabilir Mi?

Kol germe, diğer germe ameliyatları ile birlikte yapılabilir. Aynı zamanda meme ameliyatı sırasında da kol germe işlemi yapılabilir. Genellikle meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarında, kol germe yapılması tercih edilebilir. Böylece kişi üst bedeninde tam bir incelme etkisi görebilir.

Kol Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Tüm cerrahi uygulamalardan sonra ciltte iz kalabilir. Cilt, iz bırakarak onarılır. Ancak kol germe ameliyatlarında yapılan kesi, kolun iç kısmında kaldığı için dışarıdan bakıldığında görülmez. Zamanla da cilt rengini alarak, silikleşir. Bu nedenle iz kalsa bile estetik kaygılara neden olacak, görünen bir iz olmayacaktır.

Kol Germe Etkisi Kalıcı Mıdır?

Kol germe ameliyatının etkisi kalıcıdır. Fazla cilt dokusu, yağ ile birlikte çıkarıldığında oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. Kişi yeniden, yoğun miktarda kilo alırsa -nadir de olsa- yeniden sarkma olabilir. Ancak bunun oldukça uzun bir süreçte olacağını söyleyebiliriz. Hastalarımız ameliyat sonrasında da ideal kilosunu korumaya ve egzersiz yapmaya özen gösterirse, kalıcı sonuçlar elde edilir.

Kol Germe Ameliyatından Sonra Korse Kullanılır Mı?

Kol germe ameliyatından sonra korse kullanımı önemlidir. Korse hem ödemin azalmasını sağlar hem de deriyi toparlar. Ameliyat sonrasında yaklaşık 1 hafta – 10 gün korsa kullanılması gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Kol germe ameliyatlarından sonra hastalarımız 1 gece hastanede kalırlar. Sonrasında kalkıp, yürümeye başlayabilirler. Genellikle 1 hafta içerisinde günlük yaşama dönülebilir. 8 – 10 gün içerisinde ise dikişler iyileşir. Bu süreçte kişinin iyileşme sürecini gözleyerek, korse kullanımı hakkında bilgiler de verilir. Kol germe ameliyatından sonra yaklaşık 4 hafta kadar kol kaslarını aşırı çalıştırmaktan ve ağır kaldırmaktan kaçınmak gerekir.

Ankara Kol Germe Fiyatları 2021

Kol germe ameliyatından sonra kişi kıyafet seçiminde daha rahat olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında kolların ince ve sıkı görünümü hastalarımızı memnun etmektedir. Kol germe yaptıranlar, işlemden sonra özgüvenlerinin yükseldiğini ve sonuçlardan oldukça memnun olduklarını ifade etmektedir. Ankara kol germe fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alabilirsiniz.