Kaş Arası Botoksu Ankara

Kaş arası botoksu Ankara; günümüzde en çok tercih edilen botoks uygulamalarından biridir. Kaş çatma, şaşırma, kızgınlık anında kullanılan mimikler bu bölgedeki kasların aşırı çalışmasına neden olur. Bu nedenle ince kırışıklıklar, çizgiler ortaya çıkar. Bu nedenle kaş arası bölgesi yaşlanma belirtilerini en çok gösteren bölgelerden biridir.

Kaş arası botoksu sayesinde kişiye yaşlı ve kızgın görünüm veren çizgiler giderilebilir. Kaş arasındaki cilt pürüzsüz ve gergin bir görünüme sahip olur. Böylece kişinin yüz ifadesi daha dingin ve genç görünür. Kaş arası botoksu, ameliyatsız bir işlem olmasıyla da oldukça avantajlıdır.

Ankara kaş arası botoksu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Arası Botoksu Ankara Nedir?

Kaş arası botoksu; kaş arasındaki çizgileri azaltmak, önlemek için yapılan, ameliyatsız bir estetik işlemdir. Kaş arası botoksunda amaçlanan; yaşlı, kızgın ve yorgun görünüme neden olan kırışıklıkları açmaktır. Kaş arasının pürüzsüz ve gergin olması, hem kişinin daha genç görünmesini hem de ifadesinin daha yumuşak, çekici olmasını sağlar.

Kimler Kaş Arası Botoksu Yaptırabilir?

Ankara botoks uygulamaları, 18 yaşından büyük ve ciddi sağlık sorunları olmayan tüm hastalarımıza yapılabilmektedir. Gebelik ve emzirme döneminde ise botoks yapılması pek tercih edilmez. Kaş arası botoksu, genellikle 30 yaş ve üzeri kişiler tarafından tercih edilen bir işlemdir. Çünkü kaş arasındaki çizgi ve yaşlanma belirtileri 30 yaşından sonra net bir şekilde görülmeye başlar. Bununla birlikte 30 yaş altında olan kişilerde de yüze daha dingin, canlı görünüm vermek için kaş arası botoksu yapılabilir. Böylece kaş arası kırışıklıklarına karşı erkenden önlem almak da mümkün olmaktadır. Özellikle sık mimik kullanan kişilerde kaş arası kırışıklıkları daha erken yaşlarda ortaya çıkmaktadır.

Kaş Arası Botoksu Ankara Nasıl Yapılır?

Kaş arası botoksu, enjeksiyon yöntemiyle yapılan bir uygulamadır. Enjeksiyonda oldukça küçük iğneler kullanılır. Bu iğneler yardımıyla kaş arası bölgeye botulinum toksin enjekte edilir. Botoks uygulamasından sonra kişi aynı gün içerisinde ev, iş ya da sosyal yaşamına dönebilir.

Kaş Arası Botoksu Yapılırken Acı Hissedilir Mi?

Ankara kaş arası botoksu uygulamamız, ağrısız ve acısız bir şekilde yapılmaktadır. Enjeksiyon sırasında, hafif bir ağrı ya da acı hissedilebilir. Bu ağrı dayanılmaz değildir. Ancak tüm hastalarımızın rahat bir şekilde uygulama yaptırabilmesi için enjeksiyon sırasında anestezik kremler kullanılır. Böylece herhangi bir ağrı ya da acı olmadan botoks uygulaması yapılabilmektedir.

Ankara Kaş Arası Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?

Botoks uygulamaları, doğru yöntemle ve doğru dozda yapıldığında ödem ve yapay görünüm oluşmaz. Enjeksiyon nedeniyle uygulama sonrasında hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir. Bu yan etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Kaş arası botoksunun istenmeyen etkilerinden korunmak için mutlaka uzman doktorlar tarafından uygulama yapılması gerekir. Ankara kaş arası botoksu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Kaş Arası Botoksu Kalıcı Mıdır?

Kaş arası botoksunun kalıcılık süresi kişinin cilt yapısına göre değişebilir. Botoks uygulamaları kalıcı işlemler değildir. Botulinum toksinin ciltteki etkisi bittiğinde yenilenmesi gerekir. Bu süre genel olarak 4 – 6 aydır diyebiliriz. Ancak düzenli olarak botoks yapıldığında kalıcılık süresi de uzayabilir.

Ankara Kaş Arası Botoksu Fiyatları 2021

Günümüzde en sık tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalardan biri de kaş arası botoksudur. Kaş arası botoksu sayesinde alın bölgesi daha gergin, genç ve bakışlar daha canlı görünebilir. Ankara kaş arası botoksu fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara kaş arası botoksu fiyatları için kliniğimizi arayabilir; daha net bilgi alabilirsiniz.