Gıdı Estetiği Ankara

Halk arasında “gıdı” olarak adlandırılan bölge, çene altı ile boyun arasında bulunur. Gıdı estetiği, bu bölgedeki aşırı yağlanmanın giderilmesini, sarkan derinin toparlanmasını sağlar. Gıdı estetiği Ankara işleminde birçok farklı yöntem kullanılabilir. Eğer yağ dokusu fazla ise liposuction yapılabilir. Yağ ile birlikte yoğun cilt sarkması olan hastalarımızda ise ameliyat gerekli olabilir. Ameliyatsız gıdı estetiğinde ise fokuslu ultrason, mezoterapi ya da fransız ip askısı gibi yöntemler kullanılabilir. Bu noktada hastalarımızın ihtiyaçlarına göre uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Gıdı estetiğinden sonra boyun ve çene arasındaki hat daha belirgin olur. Boyun daha ince ve estetik görünür. Ankara gıdı estetiği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır? Gıdı Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Liposuction ile gıdı estetiği yapılabilir mi?

Liposuction, günümüzde bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Gıdı bölgesindeki fazla yağlanmanın giderilmesinde de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Özellikle gıdı bölgesindeki sarkma fazla olmayan ancak yağ birikimi yoğun olan hastalarımızda tercih edilmektedir.

Liposuction ile gıdı estetiği nasıl yapılır?

Liposuction uygulamasında, alınacak yağ miktarına göre lokal-genel anestezi ya da sedasyon tercih edilebilir. Anestezi altında yapıldığı için hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Uygulama sırasında boyun bölgesine ince bir kesi yapılır. Bu kesiden ince kanüller yardımı ile yağ hücreleri aspire edilir. Kişi kilo kontrolünü sağladığı sürece işlemin etkileri uzun süre devam eder.

Ameliyat ile gıdı estetiği (boyun germe) nasıl yapılır?

Vücudumuzdaki dokular zaman geçtikçe daha fazla sarkar. Bu nedenle 40 – 50’li yaşlardaki kişilerde gıdı sarkması çok belirgin olabilir. Sarkmanın fazla olduğu hastalarımızda genellikle cerrahi yöntemler tercih edilmektedir. Boyun germe olarak da bilinen bu cerrahi işlemde kulak önünden başlayan bir kesi yapılır. Kesi, kulak arkasına doğru devam eder. Bu kesiden sarkan dokulara ulaşılır. Dokular kaldırılır ve deri fazlası çıkarılır.

Boyun germe ameliyatından sonra iyileşme süreci nasıldır?

Boyun germe ameliyatlarından hemen sonra bölgede ödem ve morluklar olabilir. Bunlar cerrahinin beklenen yan etkileridir. Zamanla ödem azalır ve gıdı bölgesindeki küçülme ortaya çıkar. Ameliyattan sonra özel bir boyun korsesi kullanılır ve yaklaşık 1 hafta sonra dikişler alınır. Bu süreçte cildi güneşten, basınçtan, aşırı sıcak ve soğuktan korumak oldukça önemlidir. Gıdı estetiği ameliyatından sonraki 2 hafta içerisinde iş ve sosyal yaşama dönülebilir.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

İp askı ile germe uygulamalarında saçlı deri içerisinden uygulama yapılır. Fransız ip askısı, dikişsiz bir uygulamadır. Bu nedenle herhangi bir cerrahi izi kalmaz. Aynı zamanda işlemin kalıcılık süresi oldukça uzundur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 – 5 yıl kalıcılık mümkündür. Bu nedenle ameliyatsız boyun germe yaptırmak isteyenlerin birçoğu fransız ip askı yöntemini tercih etmektedir. İp askı uygulaması dışında;

  • Kök hücre (Fibrocell) tedavisi
  • Altın iğne radyofrekans
  • Fokuslu ultrason ile de boyun germe mümkündür. Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgiyi web sitemizdeki diğer sayfalarda bulabilirsiniz.

Ankara Gıdı Estetiği Fiyatları 2021

Yaşlandıkça gıdı bölgesi belirginleşir ve çene çizgisi silikleşir. Bu da kişiye yaşlı ve kilolu bir görünüm verir. Gıdı estetiği sayesinde boyun ve çene hatları daha çekici ve genç görünür. Bu nedenle gıdı estetiği yaptıranlar, işlemden sonra kendilerini daha özgüvenli hissetmektedir. Bu da sosyal yaşamdan iş yaşamına kadar, her alanda kişinin enerjisine yansır. Gıdı estetiğinde kullanılan yöntem ise fiyatlarda esas belirleyicidir. Ameliyatlı ve ameliyatsız gıdı estetiği uygulamalarının her birinde farklı fiyatlar söz konusu olacaktır. Ankara gıdı estetiği fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilirsiniz.