El Estetiği Ankara  

El estetiği Ankara; dolgu, gençlik aşısı ve PRP yöntemleriyle yapılabilen estetik uygulamalardır. El estetiğinde amaç; el üzerindeki lekelerin, belirginleşen damarların ve sarkmaların giderilmesidir.

Eller, tıpkı yüzümüz gibi yaşlanma belirtilerini gösterir. Zamanla el üzerindeki deri esnekliğini kaybederek, buruşur. El üzerinde lekeler çıkabilir. Bu görünüm birçok kişide estetik kaygılara neden olmaktadır. Ellerinde de gençlik ve güzellik isteyen hastalarımız için ise en iyi çözüm el estetiğidir. Ameliyatsız yapılan el estetiği sayesinde, dakikalar içinde daha genç ve sağlıklı el görünümüne kavuşmak mümkündür.

Ankara el estetiği ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

El Estetiği Nasıl Yapılır?

El estetiğinde, dokuların güçlenmesini ve sıkılaşmasını sağlayan farklı uygulamalardan yardım alınabilir. Kliniğimizde de uygulanan başlıca 3 teknik;

  • El dolgusu
  • Ellere gençlik aşısı enjeksiyonu
  • PRP tedavileridir.

El estetiğinde kullanılan bu 3 yöntem de enjeksiyon ile yapılır. El estetiğinde kullanılan bu yöntemleri daha detaylı ele alacak olursak:

El Dolgusu ile El Estetiği Nasıl Yapılır?

El dolgusu; özellikle el üzerindeki cildin yeniden hacim kazanması, ellerin daha genç ve pürüzsüz görünmesi için yapılır. Dolgu uygulamalarında, hyaluronik asit içerikli malzemeler kullanılır. Hyaluronik asit, cildin kendi doğal yapısında da bulunan bir maddedir. Yenidoğanlarda oldukça fazla olan bu madde, zamanla azalır. Bu nedenle cildimiz yaşlanır ve kırışmaya başlar. Ellere dolgu enjekte edilmesi ise bölgedeki dokuları güçlendirerek; sarkan derinin toparlanmasını sağlar.

El dolgusunda, kişinin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre yağ dolgusu da tercih edilebilir. Özellikle liposuction ile yağ alınan hastalarımızda, çıkarılan yağların bir kısmı vücudun diğer kısımlarına enjekte edilebilmektedir. Böylece ellerde de gençleşme sağlanabilmektedir.

Gençlik Aşısı ile El Estetiği Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısı; içeriğinde saf hyaluronik asit bulundurur. Böylece dokuların yoğun nem tutmasını, kırışıklık görünümünün azalmasını sağlar. Aynı zamanda kolajen bağları da güçlendirir ve cildin pek çok yönden desteklenmesini, gençleşmesini sağlar. Ellere yapılan gençlik aşısının etkisi yaklaşık 1 – 2 yıl devam eder. Uygulamada kullanılan hyaluronik asit, cildin kendi yapısında da bulunduğu için yan etkisi minimum olan bir işlemdir. Kişi istediği takdirde hem dolgu işlemlerini hem de gençlik aşısını yeniden yaptırabilir.

PRP ile El Estetiği Nasıl Yapılır?

PRP tedavisi, günümüzde cilt gençleştirmeden, saç dökülmesine kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Yaygın olarak kullanıldığı alanlardan biri de el estetiğidir. PRP tedavisinde, kişinin kendi kanından alınan, platelet yani yenileyici hücreler kullanılır. Bu hücreler, yoğunlaştırıldıktan sonra yeniden vücuda verilir. PRP tedavisi sonrasında ellerdeki lekeler açılır, yoğun damar görünümü azalır, cilt sıkılaşır ve toparlanır.

El Estetiği Kaç Seans Yapılır?

Bu soruya net bir yanıt vermek mümkün değildir. El estetiğinde ellerdeki estetik kusur, uygulanacak yöntem ve kişinin ihtiyaçları belirleyicidir. Bu nedenle el estetiği yaptırmaya karar verdiğinizde, bu süreci doktorunuzla belirlemeniz en doğrusu olacaktır. Ankara el estetiği ve seans sayıları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.

El Estetiği Yapılırken Can Acır Mı?

El estetiği, ameliyatsız estetik uygulamalardan biridir. Bu nedenle hissedilen ağrı ve acı da oldukça azdır. Enjeksiyon işlemleri oldukça küçük kanüllerle yapılır. Bu nedenle çoğu zaman acı hissedilmez bile. Ancak acı eşiği düşük olan ya da acıdan korkan hastalarımıza anestezik kremlerle uygulama yapılmaktadır. Böylece tüm hastalarımıza, konforlu bir şekilde uygulama yapılabilmektedir.

El Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

El estetiğinden sonra, hastalarımız aynı gün içerisinde ev ve sosyal yaşamlarına dönebilirler. Enjeksiyondan kaynaklanan, hafif bir ödem ve kızarıklık olabilir. Bu yan etkiler genellikle kendiliğinden, birkaç gün içerisinde geçer. El estetiğinden sonra elleri aşırı soğuk ya da sıcak suyla yıkamaktan kaçınmak gerekebilir.

Ankara El Estetiği Fiyatları 2021

El estetiği, kişinin daha genç görünen ellere sahip olmasını sağlar. Birçok kişi fark etmese de eller yaşımızı ve yaşantımızı net bir şekilde yansıtır. Bu nedenle estetik uygulamaların önemli bir parçasıdır. El estetiğinde tercih edilen yöntem, seans sayısı ve kullanılan dolgu malzemesi ise fiyatları değiştirebilir. Ankara el estetiği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.