PRP Tedavisi Ankara

Açılımı “Platelet Rich Plasma” olan PRP tedavisi Ankara günümüzde saç dökülmesinden, cilt gençleştirmeye kadar pek çok farklı amaçla uygulanan bir işlemdir. Kişinin kendi kanından alınan, sağlıklı trombosit hücrelerle yapıldığı için oldukça güvenilirdir. Etkileri ise kısa sürede kendini gösterir. Kişinin daha parlak bir cilde sahip olmasını, saç dökülmesinin ciddi oranda kontrol altına alınmasını sağlar. Saçları güçlendirir ve yeni saç oluşumunu destekler. PRP tedavisi Ankara işleminde öncelikle kişiden bir miktar kan örneği alınır. Bu örnek laboratuvar koşullarında yoğunlaştırılıp, besleyici bir plazma hâline getirilir. Sonrasında hedeflenen bölgeye yeniden enjekte edilir. PRP tedavisi hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara PRP tedavisi fiyatları için ise Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

PRP (Platelet Rich Plasma) Tedavisi Nedir?

Vücudumuzda bulunan trombosit hücreler, yenileyici özelliğe sahiptir. Yaralanma anında trombosit hücreler bölgeye doğru hücum eder. Bu bölgede yoğunlaşarak dokuların yenilenmesini, güçlenmesini sağlarlar. PRP tedavisinde de trombosit bakımından zengin plazma kullanılır. Bu plazma kişinin kendi kanından elde edilir. Bu nedenle herhangi bir alerji veya yan etki riski yoktur.

PRP Tedavisi Neden Yapılır?

PRP tedavisi, farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Günümüzde en yaygın kullanım alanları ise;

  • Cilt yenileme
  • Saç dökülmesini tedavisi
  • Tendon yaralanmaları ve kireçlenme tedavisidir.

PRP ile Cilt Gençleştirme Nedir? Etkisi Nelerdir?

Yaşın ilerlemesi, cildin nemini kaybetmesi ve yıpranması sonucu cilt problemleri ortaya çıkar. İnce kırışıklıklar, cilt lekeleri ve matlık kişinin daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olabilir. PRP ile cilt yenilemenin amacı; cerrahi olmadan bu kusurların giderilmesidir.

PRP; ameliyatsız cilt yenileme yöntemlerinden biridir. Platelet hücreler, ciltteki kolajen üretimini hızlandırır. Böylece ince çizgilerin açılmasını, melanin hücrelerin parçalanmasını, cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlar.

PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisi Etkili Midir? PRP Saç Dökülmesini Tamamen Engeller Mi?

Yapılan pek çok araştırma, PRP tedavisinin erkek tipi kellik tedavisinde oldukça etkili olduğunu göstermektedir. PRP ile enjekte edilen platelet hücreler, saç köklerini güçlendirir. Böylece saç dökülmesinin ciddi oranda azalmasını sağlar. Saç dökülmesi azaldığında saçlar daha yoğun ve sağlıklı görünecektir.

PRP aynı zamanda saçların kökten uca beslenmesini, dolayısıyla mevcut saçların daha dolgun, ışıltılı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

PRP tedavisi enjeksiyon ile yapılır. Öncelikle kişiden bir miktar kan örneği alınır. Bu örnek santrifüj cihazlarının da yardımıyla yoğunlaştırılır. Elde ettiğimiz, yoğun yapıdaki plazma normal bir kan örneğine göre 5 – 10 kat fazla trombosit hücre içerir.

Laboratuvar süreci tamamlandıktan sonra plazma hedeflenen bölgeye enjekte edilir. Enjeksiyon sırasında dayanılmaz bir acı hissedilmez. Ancak acı eşiği çok düşük olan hastalarımızda anestezik kremler kullanılabilmektedir. Böylece ağrısız, acısız, tamamen konforlu bir şekilde uygulama yapılabilmektedir.

PRP Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

PRP tedavisinin olası yan etkileri enjeksiyon ile ilgili hatalardan kaynaklanır. Eğer doğru şekilde, steril koşullarda uygulama yapılmazsa bölgede sinir yaralanmaları, ağrı ve kanama olabilir. Ancak uzman bir doktor tarafından yapılan PRP işleminde yan etki yok denecek kadar azdır diyebiliriz. Ankara PRP uygulaması hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

PRP Tedavisi Kaç Seans Sürer?

PRP tedavisinin uygulama amacı ve hastanın ihtiyaçları, seans sayısında belirleyicidir. Bu nedenle net bir süre belirtmek doğru olmaz. Ancak genel olarak söyleyecek olursak; 3 – 8 seans yeterli olmaktadır diyebiliriz. PRP tedavisinde her seans yaklaşık 30 dakika sürer. Seansların arasına da en az 2 hafta süre konulması tercih edilir.

PRP Etkisi Kalıcı Mıdır?

PRP tedavisinin etkileri uzun süre devam eder. Herkesin cilt yapısı farklıdır. Aynı zamanda kişinin yaşı da kalıcılık süresini etkileyebilir.  Bu nedenle PRP’nin kalıcılık süresi her hastamız için farklı olabilir. PRP yaptıran hastalarımızda, 1 – 2 senede bir uygulamanın yenilenmesi tercih edilmektedir.

Ankara PRP Tedavisi Fiyatları 2021

PRP hem kişinin kendi hücreleri ile yapılan bir tedavi olduğu hem de ameliyatsız olduğu için oldukça avantajlıdır. PRP tedavisinde süreç ise kişiye özeldir. PRP’nin uygulama amacı, seans sayısı ve beklentiler fiyatların değişmesine neden olabilir. Bu nedenle Ankara PRP tedavisi fiyatları 2021 için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.