Gençlik Aşısı Ankara

H-100 olarak da bilinen gençlik aşısı; içerdiği yoğun miktardaki hyaluronik asit ile cildin canlanmasını, daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Cildimiz hem yaşlanma sürecinde hem de dış faktörlerin etkisiyle yıpranır. Zamanla matlaşır; solgun ve yorgun görünebilir. Gençlik aşısı Ankara, uygulaması sayesinde cildin sıkılaşması, daha genç görünmesi sağlanabilir. H-100 gençlik aşısı, başta yüz olmak üzere, el ve dekolte bölgesine de uygulanabilir. Böylece yaşlanma belirtilerinin yoğun olarak görüldüğü bölgelerde ameliyatsız bir şekilde yenilenme sağlanabilir.

Ankara gençlik aşısı ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

H-100 Gençlik Aşısı Nedir? Neden Yapılır?

H-100 gençlik aşısı, içerisinde yoğun miktarda saf hyaluronik asit bulundurur. Gençlik aşısını diğer dolgu uygulamalarından ayıran en önemli özelliği de budur. Hyaluronik asit, cildin kendi yapısında da bulunan, nem tutma gücü oldukça fazla olan bir maddedir. Yaşlandıkça cildimizde hyaluronik asit miktarı azalır. Bu nedenle sarkma, kırışıklık ve renk eşitsizlikleri ortaya çıkabilir.

Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

Gençlik aşısı, cilde kaybettiği hyaluronik asiti kazandırarak, dokuların yeniden güçlenmesini sağlar. Böylece yaşlı ve yorgun görünüme neden olan birçok cilt probleminin giderilmesini, cildin pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Yapılır?

Ankara gençlik aşısı uygulaması yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellere yapılabilir. Yaşlanma belirtilerinin en belirgin olduğu bölge yüzdür. Ancak tıpkı yüz gibi boyun ve eller de yaşlanır. Bu bölgelerde görülen kırışıklıklar, lekeler ve sarkmalar estetik kaygılara neden olabilir. Gençlik aşısı, yüz ile birlikte el ve dekolte bölgesinde de gençleşme isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır.

Gençlik Aşısı Kimlere Yapılabilir?

Gençlik aşısı, 20 yaş üzerinde ve genel sağlık durumu iyi olan herkese yapılabilmektedir. Yaşlanma belirtileri 30 yaş ve üzeri yaşlarda ortaya çıktığı için genellikle 30 yaş ve üzeri hastalarımızın tercih ettiği bir işlemdir. Aynı zamanda ameliyatsız cilt gençleştirme isteyen kişiler için de oldukça avantajlıdır.

Gençlik Aşısının Etkisi Nedir? Hangi Cilt Problemlerinde Etkilidir?

Gençlik aşısı;

  • Yaşlanmaya bağlı sarkmanın toparlanmasını
  • İnce kırışıklıkların giderilmesini
  • Güneş, sigara, hava kirliliği gibi faktörler nedeniyle hasar görmüş cildin yenilenmesini
  • Akne ve sivilce izlerinin azalmasını
  • Kuruyan ve yıpranan cildin nem ile beslenmesini
  • Matlaşan cildin daha parlak, ışıltılı görünüme sahip olmasını sağlar.

Ankara Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

H-100 gençlik aşısı uygulaması enjeksiyon ile yapılır. İşlemde oldukça küçük ve ince kanüller kullanılır. Bu nedenle minimal düzeyde acı hissedilir. Acı eşiği düşük olan ya da enjeksiyondan korkan kişilerde anestezik kremlerle de uygulama yapılabilmektedir. Böylece gençlik aşısı yaptıran ve yaptırmak isteyen herkes acısız, konforlu bir şekilde seansları tamamlayabilir.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var Mıdır?

Gençlik aşısının ham maddesi, vücudun kendi yapısında da bulunan hyaluronik asittir. Bu nedenle yan etki ihtimali oldukça düşüktür. Gençlik aşısı uygulaması uzman doktorlar tarafından yapılmazsa, enjeksiyon yapılan bölgede yoğun ödem ve kızarıklık oluşabilir. Uygulama doğru yöntemlerle, steril ortamda yapıldığı sürece oldukça güvenilirdir ve kişi istediği sürece yeniden yapılabilir. Ankara H-100 gençlik aşısı uygulaması hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Gençlik Aşısı Kaç Seans Yapılır?

Gençlik aşısı uygulamasından başarılı sonuçlar alabilmek için seanslar hâlinde uygulama yapılması tercih edilir. Genellikle 2 – 3 hafta ara ile 2 – 3 seans yapılması yeterli olmaktadır. Bu noktada kişinin ihtiyaçlarına, yaşına ve cilt yapısına göre karar vermek en doğrusu olacaktır.

Ankara Gençlik Aşısı Fiyatları 2021

H-100 gençlik aşısı, günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalardan biridir. Gençlik aşısı yaptıranlar, seanslardan kısa süre sonra ciltlerindeki toparlanma ve aydınlanmayı fark edebilirler. Gençlik aşısı fiyatları ise uygulama yapılan bölge ve seans sayısına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara gençlik aşısı fiyatları için kliniğimizi arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.