Hydrafacial Ankara

Hydrafacial Ankara; vakumlu vortex başlığı, farklı cilt tiplerine özel solüsyonları ve LED terapisi sayesinde cildin birçok yönden güçlenmesini sağlayan bir bakım işlemidir. Hydrafacial cilt bakımının amacı; ölü deri ve siyah noktaların temizlenmesi, cildin yoğun olarak nemlendirilmesi ve bakterilerden arındırılmasıdır. Sadece tek seansta, birçok cilt probleminin azalmasını; cildin daha aydınlık, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Kişinin ihtiyaçlarına göre farklı seans aralıklarında tekrar edilebilir. Böylece cildin derinlemesine temizlenmesini, desteklenmesini ve gençleşmesini sağlar.

Ankara hydrafacial fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem ile iletişime geçebilirsiniz.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial; cildin temizlenmesini sağlayan, yaşlanma karşıtı özel bir cilt bakımı uygulamasıdır. Hydrafacial cilt bakımında hem cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan vakum başlıkları hem de özel solüsyonlar kullanılır. Böylece cildin birçok yönden desteklenmesi, nem dengesinin korunması, kırışıklık ve lekelerin azalması sağlanır. Özellikle mevsim geçişlerinde yapılan hydrafacial işlemi sayesinde soğuk ve sıcak havaların cildimiz üzerindeki olumsuz etkileri büyük oranda azaltılabilir.

Hydrafacial Ankara Cilt Bakımının Rutin Cilt Bakımından Farkı Nedir?

Hydrafacial cilt bakımı sırasında temizleme, nemlendirme ve bakterilerden arındırma işlevi gören farklı başlıklar kullanılır. Aynı zamanda kuru, yağlı ve karma cilt tiplerine özel solüsyonlar kullanılır. Bu solüsyonlar hyaluronik asit gibi cildi gençleştiren önemli bileşenleri içerir. Hydrafacial sayesinde bu bileşenlerin cilde hapsolması, güçlü bir şekilde emilmesi sağlanabilir.

Klasik cilt bakımı uygulamaları genellikle cildin alt katmanlarına kadar etki edemez. Bu nedenle yaşlılık belirtileri, akne ve sivilce izlerinin giderilmesinde yetersiz kalabilir. Birçok kişi siyah nokta ve sivilceleri sıkarak yok etmeye çalışır. Ancak sıkmak, epidermis tabakasına zarar verir. Hydrafacial cilt bakımında kullanılan özel vortex başlıkları, siyah nokta ve ölü hücrelerin vakumla çekilmesini sağlar. Böylece cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşabilir.

Hydrafacial Ankara Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hydrafacial cilt bakımında enjeksiyon ya da cerrahi kesiler yapılmaz. Bu nedenle ağrı ya da acı hissedilmeyen, oldukça konforlu bir işlemdir.

 • Hydrafacial cilt bakımının ilk adımı kişiye uygun solüsyonların seçilmesidir. Böylece cildi hassas olan kişilerde bile güvenle uygulama yapılabilmektedir.
 • Temizleme aşamasında, vakumlu Hydrafacial başlıkları kullanılır. Vakumlu başlıklar gözeneklerin içindeki yağ, kir ve siyah noktaları derinlemesine temizler.
 • Cilt tipine özel seçilen solüsyonlar sayesinde cilt beslenir.
 • Solüsyonların iyice cilde yedirilmesi için radyofrekans özellikli başlıklar kullanılır. Kullanılan solüsyonlar; cilt altındaki kolajen liflerini harekete geçirir. İçeriğindeki peptit, antiokdisan ve hyaluronik asit ile cildi nemlendirir ve onarır.
 • Son aşamada ise LED ışınları ile cilt dokusu uyarılır. Bu aşamada kullanılan LED teknolojisi, ciltteki zararlı bakterilerin yok edilmesini sağlar. Böylece yeni sivilce oluşumu da engellenir. 

Hydrafacial Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımı yarım saat içerisinde tamamlanan, kısa sürede yoğun etki gösteren bir bakım işlemidir. Hydrafacial cilt bakımı;

 • Cilt derinlemesine temizlenir. Vakumlu başlık ölü deri ve hücreleri aspire eder.
 • Hafif düzeydeki cilt problemleri giderilebilir.
 • Güneş, sivilce ve yaşlılık lekeleri büyük oranda azaltılır.
 • Hassas, kurumuş ve yıpranmış cilt yapılarında bile kolayca uygulanabilir.
 • Cildi tahriş etmeden temizler ve bakım yapar.
 • Cilt kırışıklıkları, lekeler, genişlemiş gözenekler, akne ve siyah noktalar giderilebilir.
 • Her yaştan kişiye, her cilt tipine uygulanabilir.
 • Her mevsim uygulanabilir.

Ankara Hydrafacial Kaç Seans Uygulanır?

Kozmetik amacıyla yapılan Hydrafacial uygulamalarında, ayda 1 seans yapılması yeterlidir. Ancak leke giderilmesi, gözenek sıkılaştırılması ve cilt yenileme amacıyla yapılan Hydrafacial uygulamalarında daha kısa aralıklarla, 4 – 6 seans uygulama yapılması gerekebilir. Cilt tipiniz ve mevcut cilt problemleri inceledikten sonra sizin için en uygun olacak seans aralıklarına karar verilir.

Ankara Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatları 2021

Hydrafacial cilt bakımı, hücre metabolizmasını yenileyen özelliği sayesinde cildin birçok yönden daha sağlıklı olmasını sağlar. Özellikle rutin cilt bakımı ile temizlenemeyen, ciltler için ideal bir uygulamadır. Hydrafacial uygulamasında kullanılan solüsyonlar ve uygulama süreci ise fiyatları değiştirebilir. Gerekli durumlarda, kişinin isteklerine de bağlı olarak peeling uygulaması da yapılabilir. Bu da Ankara Hydrafacial cilt bakımı fiyatlarının değişmesine neden olacaktır. Hydrafacial cilt bakımı ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.