Lazer Lipoliz Ankara

Lazer lipoliz Ankara, liposuction uygulamasına göre iyileşme süreci daha kısa olan; yağların aspire edilmeden yok edilmesini sağlayan bir estetik işlemdir. Bölgesel yağların eritilmesinde en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Lazer lipoliz ile amaçlanan kilo vermek değil, bölgesel yağların giderilmesi ve kişinin daha sıkı, fit bir görünüme sahip olmasıdır.

Lazer lipoliz uygulamasından sonra korse kullanım süresi de daha azdır. Aynı zamanda hastalarımız çok kısa sürede günlük yaşama dönebilmektedir. Yapılan cerrahi kesilerin çok küçük olması, bölgede iz kalmaması da işlemin diğer avantajlarındandır.

Ankara lazer lipoliz fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Lipoliz Ankara Nedir?

Sıklıkla lazer liposuction ile karıştırılmasına rağmen lazer liposuction ve lazer lipoliz farklı estetik uygulamalardır. Lazer lipoliz, lazer cihazlarının da yardımıyla karın, bel, bacak gibi bölgelerde biriken yağın giderilmesini amaçlar. Cerrahi bir uygulama değildir. İşlem sırasında oldukça küçük cerrahi kesiler kullanılsa da temel amaç; yağların lazer enerjisinin de yardımı ile emilmesi ve vücuttan uzaklaştırılmadan yok edilmesidir.

Lazer Lipoliz Ankara Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer lipoliz, vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Özellikle spor ve diyete rağmen erimeyen bölgesel yağların fazla olduğu basen, bel ve karın gibi bölgelerde tercih edilmektedir. Bununla birlikte gıdı ve kol ve bacak içlerinde de oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kimler Lazer Lipoliz Yaptırabilir?

Lazer lipoliz, günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen bir işlemdir. Uygulama için hastalarımızın 18 yaşını geçmiş ve genel sağlık durumunun iyi olması tercih edilmektedir. Akciğer, kalp, şeker ve tansiyon gibi önemli hastalıkları olan hastalarımızda, seans öncesinde mutlaka doktor kontrolü gerekir. Hastanın fiziksel durumu uygun olduğu sürece oldukça güvenli ve etkili bir işlemdir.

Ankara Lazer Lipoliz Kaç Seans Yapılır?

Lazer lipoliz uygulamasının avantajlarından biri de; tek seansta bölgesel yağlanmadan kurtulma imkânı vermesidir. Ancak lazer lipolizin bir zayıflama işlemi olmadığını unutmamak gerekir. Lazer lipolizin amacı; kurtulması zor olan bölgesel yağların giderilmesi, daha ince ve estetik bir vücut görünümünün elde edilmesidir. Bu nedenle ideal kilosunda olan ve kilosu sabit olan hastalarımızda tercih ettiğimiz bir işlemdir.

Ankara Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Lazer lipoliz uygulamasında genellikle lokal anestezi tercih edilir. Bu nedenle lazer liposakşına göre iyileşme süreci de kısadır. Öncelikle uygulama yapılacak bölgeye milimetrik kesiler yapılır. Bu kesiden, fiberoptik kanüller yardımı ile hedef bölgeye ulaşılır. Sonrasında lazer ışınlarının da yardımıyla yağ hücreleri patlatılır. Yağ vakumlu kanüllerle çekilmez. Bunun yerine vücut, yağları emerek yok eder.

Lazer lipoliz uygulamasında yapılan kesiler çok küçük olduğu için dikiş atılmaz. Bu nedenle iz de kalmaz. Uygulama yapılan bölgeye göre, yaklaşık 15 – 60 dakika içerisinde işlem tamamlanır.

Lazer Lipoliz Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Lazer lipoliz uygulamasından sonra iyileşme süreci oldukça kısadır. Kişi işlemden sonra hemen evine dönebilir. Ağrı ve morluk şikâyetleri de oldukça azdır. Hissedilen ağrılar, hafif ağrı kesiciler yardımıyla kolayca dindirilebilir. Bu süreçte, hastalarımızın 1 hafta kadar korse kullanması gerekir. Korse kullanımı tamamlanıp, ödem atıldıktan sonra bölgesel incelme net bir şekilde görülebilir.

Lazer Liposuction ile Lazer Lipoliz Farkı Nedir?

  • Lazer liposuction, cerrahi ile yapılan bir işlemdir. Bu nedenle iyileşme süreci daha uzundur.
  • Lazer liposuction uygulamasında yağlar aspire edilerek, vücuttan çıkarılır. Lazer lipolizde ise yağlar vücuttan çıkarılmaz.
  • Lazer liposakşında çoğunlukla genel anestezi tercih edilir. Lazer lipoliz ise lokal anestezi ile yapılır.
  • Lazer liposuction uygulamasından sonra yaklaşık 6 hafta korse kullanımı gerekir. Lazer lipolizde ise sadece 1 hafta korse kullanımı yeterlidir.

Ankara Lazer Lipoliz Fiyatları

Lazer lipoliz uygulamasında kullanılan lazer ışınları, bölgenin sıkılaşmasını ve toparlanmasını da sağlar. Yağlar emilip, bölge sıkılaştıktan sonra kişi çok daha çekici bir fiziğe sahip olabilir. Bu da kişinin kendi bedeni ile barışık olmasını, aynadaki görüntüsünü daha çok benimsemesini sağlar. Dolayısıyla özgüven üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Lazer lipoliz fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Bu nedenle her hastamız için fiyatlar farklı olacaktır diyebiliriz. Ankara lazer lipoliz fiyatlarımızı öğrenmek isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.