Dudak Dolgusu Ümitköy  

Dudak dolgusu Ümitköy; hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri ya da yağ dolgusu ile yapılabilen, dudaklara hacim kazandırmayı amaçlayan bir estetik işlemdir. Dudaklar, yüzümüzde ilk dikkat çeken bölgelerden biridir. Bu nedenle yüz ifademiz ve dış görünüşümüz üzerindeki etkisi de büyüktür. Dudakların dolgun, simetrik ve belirgin olması ise kişiye daha çekici bir görünüm katar. Dudakları ince olan kişiler ise yaklaşık 30 dakika süren, pratik dolgu uygulamaları sayesinde daha dolgun dudaklara sahip olabilmektedir. Dudak dolgusunda kullanılan maddeler, FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylıdır. Alerji ihtimali oldukça düşük, güvenli bir işlemdir.

Ümitköy dudak dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Fatih Öktem’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ümitköy Hangi Maddelerle Yapılır?

Dudakları dolgunlaştırmak için farklı maddeler kullanılabilir. Günümüzde en çok tercih edilen dolgu maddeleri hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleridir. Hyaluronik asit, cildin doğal yapısında da bulunan bir madde olduğu için hyaluronik asitli dudak dolgularında daha doğal sonuçlar elde edilmektedir. Bununla birlikte kişinin kendisinden alınan yağ hücreleri ile yapılan dolgu uygulamaları da mevcuttur.

Hyaluronik Asitli Dudak Dolgusunun Özellikleri Nelerdir?

Hyaluronik asit, cildimizin doğal yapısında da bulunan ve yoğun nem tutma özelliğine sahip bir maddedir. Bebek ve çocukların cildinde oldukça fazla miktarda bulunur. Ancak yaşlandıkça dudaklarımızdaki ve cildimizdeki hyaluronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu nedenle dudaklar hacmini yitirebilir. Hyaluronik asitli dudak dolgularının en önemli avantajları:

 • Diğer dolgu maddelerine göre alerji riskinin oldukça düşük olması
 • Uzun süreli kırışıklığı azaltıcı etkisi sayesinde dudaklara pürüzsüz bir dolgunluk kazandırması
 • Derinin su tutma kabiliyetini artırması. Böylece dudakların daha hacimli ve dolgun hâle gelmesini sağlaması.

Ümitköy Dudak Dolgusu Ne İçin, Hangi Durumlarda Yapılır?

Dudak dolgusu sayesinde;

 • Dudakların kalınlaştırılması
 • Kontur çizgilerinin belirgin hâle getirilmesi
 • Dudağın şekillendirilmesi
 • Dudak asimetrisinin giderilmesi
 • Burun dudak katlantısı arasındaki estetik kusurların giderilmesi mümkündür.

Kimler Dudak Dolgusu Yaptırabilir?

Dudak dolgusu, kadın-erkek fark etmeksizin tüm hastalarımıza uygulanabilir. Ancak hastamızın 18 yaşını geçmiş olması tercih edilir.

 • Dudakları ince ve hacimsiz olan
 • Dudak kalınlığından memnun olmayan
 • Dudak kıvrımları belirgin olmayan
 • Dudaklarındaki kuru ve kırışık görünümden şikâyetçi olan kişilere dudak dolgusu yapılabilir.

Ümitköy Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır? Kalıcılık Süresi Nedir?

Dudak dolgusu kalıcı bir uygulama değildir. Kalıcılık süresi ise vücudun hyaluronik asiti eritme hızına bağlıdır. Bu nedenle kalıcılık süresi hem kişinin cilt yapısına hem de kullanılan dolgu maddesine göre değişebilir. Genel olarak bir süre belirtecek olursak; dudak dolgusu 6 – 12 ay kalıcıdır diyebiliriz. Bu süre bazı hastalarımızda daha uzun bile olabilmektedir.

Dudak Yağ Dolgusu Daha Mı Kalıcıdır? Yağ Dolgusunun Kalıcılık Süresi Nedir?

Dudak dolgusunda yağ enjeksiyonu da tercih edilebilir. Yağ dolgusu, kişinin kendisinden alınan yağ hücrelerinin dudaklara enjekte edilmesi ile yapılır. Kalıcılık süresi ise oldukça değişkendir. Dudak; yağ dokusu az olan, çok hareketli bir bölge olduğu için yağ hücreleri bu bölgede kolay tutunamayabilir. Yağ dolgusu yapıldıktan sonra, enjekte edilen yağın bir miktarı kaybedilir. Bu nedenle yağ dolgusunun kalıcılığı da kişiden kişiye değişkendir diyebiliriz.

Ümitköy Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu, enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. Yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Dolgu uygulamasından sonra hastalarımız aynı gün içerisinde ev ve sosyal yaşamlarına dönebilirler. Uygulama sonrasında hafif bir ödem ve kızarıklık oluşabilir. Bunlar enjeksiyondan kaynaklanan, beklediğimiz yan etkilerdir.

Dudak Dolgusu Ümitköy Yapılırken Canım Acır Mı?

Dudak dolgusu yaptıranların en sık sorduğu sorulardan biri de budur. İşlem sırasında genellikle dayanılmaz bir acı hissedilmez. Ancak bu kişinin cilt yapısına ve acı eşiğine de bağlıdır. Bu nedenle hastalarımızın konforlu olabilmesi için uygulama öncesinde lokal anestezik kremler kullanılır. Krem bölgeyi tamamen uyuşturduğu için işlem sırasında hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez.

Dudak Dolgusundan Sonra Yapay Bir Görünüm Oluşur Mu?

Dudak dolgusu doğru koşullarda, uzman bir hekim tarafından uygulandığında yan etki ihtimali oldukça düşüktür. Bu noktada kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi, ne olduğu ve kişinin beklentileri de oldukça önemlidir. Günümüzde kullanılan hyaluronik asit içerikli dolgular, oldukça doğal sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle kişi istediği takdirde, dudak dolgusu ile doğal, hacimli dudaklar elde etmek mümkündür.

Dudak Dolgusu Ümitköy Fiyatları

Dudak dolgusu uygulaması güvenli, kişinin dilediği takdirde yeniden yaptırabileceği bir işlemdir. Bu nedenle sonuçları hastalarımızı oldukça memnun etmektedir. Sadece 30 dakikada tamamlanan, ameliyatsız, pratik bir işlem olmasına rağmen yüz ifadesindeki etkisi oldukça büyüktür. Bu nedenle kişinin kendini daha güzel ve çekici hissetmesini sağlar. Dudak dolgusu fiyatları ise kullanılan dolgu malzemesine ve dolgu miktarına göre değişebilir. Ümitköy dudak dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alabilirsiniz.